logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
68
22

Gwiazda muzyki ofiarą czeczeńskiej homofobii

Zelimkhan Bakaev nie żyje?

Dodano: 23.10.2017, Aktualizacja: 24.10.2017

Wszystko wskazuje na to, że Zelimkhan Bakaev, rosyjski piosenkarz z Czeczenii, jest jedną ze śmiertelnych ofiar homofobicznej nagonki Ramzana Kadyrowa. Bakaev zaginął w sierpniu i od tego czasu nikt nie miał z nim kontaktu. W tym tygodniu jeden z rosyjskich działaczy LGBT poinformował, że muzyk nie żyje.

Bakaev był widziany po raz ostatni 8 sierpnia w stolicy regionu, Groznym. Przyjechał na ślub siostry z Moskwy.  Jego konto na Instagramie zostało w tajemniczych okolicznościach usunięte. Jego twitterowy profil jednak wciąż działa, choć nie ma nim nowych postów. 

Aktywista LGBT, Igor Kocketkovof, poinformował media, że pod koniec sierpnia Bakaev został zatrzymany z powodu domniemanego homoseksualizmu. Źródła bliskie Igorowi podają, że Zelimkhan został zatrzymany przez policję w Groznym. Podczas dziesięciogodzinnych tortur - zmarł w wyniku odniesionych ran i obrażeń.

Kocketkov uważa, że wielu lokalnych celebrytów było przesłuchiwanych w związku z zarzucaną Bakaevowi homoseksualnością. Minister spraw wewnetrznych Czeczenii poinformował, że nie ma informacji na temat osoby o takim imieniu i nazwisku.25-letni gwiazdor rosyjskiej sceny muzycznej nie ukrywał, że wychowywał się na muzyce Britney Spears i Michaela Jacksona. Źródła z najbliższego otoczenia Bakaeva podały, że planował wyjazd z kraju. Jednak osobiste i zawodowe zobowiązania nie pozwoliły podjąć mu tej decyzji. 

Przypomnijmy, że na początku kwietnia "Nowaja Gazieta" doniosła o polowaniu na gejów w Czeczenii. Od tego momentu do zachodniego świata docierały informacje o łapankach, obozach i torturach oraz o ofiarach śmiertelnych. Kilkudziesięciu osobom udało się uciec, w akcję ewakuacyjną angażowali się rosyjscy działacze LGBT, którzy wciąż szukają państw chętnych do przyjęcia czeczeńskich uchodźców. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (22)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Sebastian   dodane przez Facebooka 25.10.2017 16:20
What a shame
pink barber (?) 25.10.2017 12:41
Oriol:
Czeczenia, to kraj muzułmański. Islam nawołuje do mordowania gejów. Ten chłopak powinien pozostać w Niemczech, lub w innym cywilizowanym kraju. Oczywiscie zawsze groziłaby mu śmierć z rąk pobratymców, lecz przynajmniej nie byłby zagrożony torturowaniem przez policję


Teoretycznie masz rację ale ta wypowiedź jest dużym uproszczeniem. Czeczenia jest częścią Federacji Rosyjskiej a ta jest w większości chrześcijańska a nie muzułmańska. No i co z tego? Rosja nie ucieka się do metod stosowanych w Czeczenii ale prześladowania mniejszości seksualnych na swoim terenie toleruje. Tak więc Kadyrow "u siebie" może urządzać polowania na gejów bo ma na to przyzwolenie władz rosyjskich. Gdyby Rosja była krajem w którym Prawa Człowieka są respektowane Kadyrowa nie byłoby tam gdzie on obecnie jest czyli na stanowisku prezydenta Czeczenii. Religia odgrywa tu sporą rolę ale obwinianie tylko islamu jest niesłuszne, ponieważ ten bardzo negatywny stosunek do LGBT duchowieństwa muzułmańskiego, pokrywa się z tym co o LGBT mówi chrześcijańska rosyjska cerkiew prawosławna. Pod tym względem obie religie są siebie warte. O stosunku większości kleru katolickiego do gejów już nie wspominam bo ten jest nam dobrze znany.
Lukas   dodane przez Facebooka 25.10.2017 10:42
Religia+ Polityka i takie wlasie tego beltu skodki sa.
shingao (31) Szczecin 24.10.2017 23:09
Marcel Woronow:
To jest bolesny przykład na ignorancję gejów i lesbijek mieszkających w Europie, którzy myślą, że epoka tolerancji zagościła na świecie na dobre. (...)


Na serio znasz choć jednego takiego geja?
U_piter (33) Lublin 24.10.2017 21:45
Jędzowata Jędza:
Takich uchodźców powinno się przyjmować.


Wszystkich uchodźców powinniśmy przyjmować, tym bardziej, jeżeli pochodzimy z narodu, który doświadczył prześladowań i wojen.
Oriol (?) 24.10.2017 21:37
Czeczenia, to kraj muzułmański. Islam nawołuje do mordowania gejów. Ten chłopak powinien pozostać w Niemczech, lub w innym cywilizowanym kraju. Oczywiscie zawsze groziłaby mu śmierć z rąk pobratymców, lecz przynajmniej nie byłby zagrożony torturowaniem przez policję
Marcel Woronow (?) 24.10.2017 21:10
To jest bolesny przykład na ignorancję gejów i lesbijek mieszkających w Europie, którzy myślą, że epoka tolerancji zagościła na świecie na dobre. Są oni oczywiście naiwni. Ani pokój na świecie, ani tolerancja, ani bezpieczeństwo nie jest dane raz na zawsze. Dlatego trzeba być zawsze czujnym i radykalnie walczyć o prawa człowieka.
Paweł   dodane przez Facebooka 24.10.2017 20:50
Niewiarygodne. Jak to jest możliwe. Jak można zabijać człowieka ze względu na orientację, wyznanie, narodowość. Nie należę do tego świata chyba.
Enigmatycznypoeta (16) Poznań 24.10.2017 20:06
+++
Karol96 (21) Zielona Góra 24.10.2017 19:08
Rzygać mi się chce jak to czytam.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Gwiazda muzyki ofiarą czeczeńskiej homofobii Fot. Twitter za: https://twitter.com/ZelimBakaev
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku