logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
21
0
1

"Inxeba. Zakazana ścieżka" pod koniec października w kinach!

Kandydat do Oscara (zobacz przed premierą!)

Dodano: 19.10.2017, Aktualizacja: 19.10.2017

27 października swoją premierę w Polsce będzie miał film, który jest oficjalnym kandydatem RPA do Oscara: "Inxeba. Zakazana ścieżka". Mamy wejściówki na pokaz filmu w warszawskim kinie Luna!

INXEBA to film, który uderza w stereotypowy obraz męskości czarnoskórych utrwalany przez światowe i afrykańskie kino. Ujawnia przebieg tajemniczego rytuału praktykowanego do dziś w plemieniu Khosa. Tradycyjna, męska inicjacja wciąż jest w RPA objęta kulturowym tabu (swego czasu przełamał je Nelson Mandela, opisując to doświadczenie w swojej autobiografii). Choć reżyser John Trengove, jako biały człowiek, nie przeżył go na własnej skórze, zadbał o jak największy autentyzm przedstawianych wydarzeń. Zaangażował wyłącznie mężczyzn, którzy sami przeszli rytuał w młodości – jedynym wyjątkiem jest Niza Jay Ncoyini - filmowy Kwanda kwestionujący sens całego obrzędu.

INXEBA pozwala zobaczyć starcie plemiennej tradycji i osobistej wolności z najbliższej możliwej perspektywy.Film jest oficjalnym kandydatem RPA do Oscara, pokazywany był na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. na polskim Netia OFF CAMERA.

Premiera: już 27 października! Film będzie można zobaczyć w Warszawie (Kinoteka, Luna), Poznaniu (Kino Malta, Bułgarska 19), Krakowie (Kino pod Baranami, Kika), Szczecinie (Pionier), Wrocławiu (Nowe Horyzonty, DCF), Gdańsku (Żak).

Od 19 listopada film będzie można obejrzeć także na OUTFILM.

Mamy dla Was podwójne wejściówki na przedpremierowy pokaz w warszawskim Kinie Luna - czwartek, 26 października (godz. 20.45)! Co trzeba zrobić? Napiszcie do nas maila o tytule "INXEBA". Kto pierwszy ten lepszy! Na maile czekamy do poniedziałku. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.
(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Piti96 (?) 20.10.2017 16:20
Film brzmi bardzo ciekawie, więc na pewno obejrzę jak już będzie dostępny w internecie. Tym bardziej, że dawno żadnego filmu nie oglądałem :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku