logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0

Ciastem w twarz Anity Bryant

Rocznica kultowego nagrania

Dodano: 16.10.2017, Aktualizacja: 20.10.2017

14 października 1977 roku podczas konferencji w Des Moines w Iowa, dziennikarze wypytywali Anitę Bryant o jej "antygejowską krucjatę". W trakcie czego aktywista LGBT, Tom Higgins, podszedł i rzucił jej ciastem w twarz...

Anita Bryant jest amerykańską piosenkarką, modelką i aktywistką. Prowadziła kąśliwą kampanię "Save Our Children" przeciwko społeczności LGBT na Florydzie. Ogólna atmosfera w latach 70. w USA była pełna homofobii - dochodziło do ataków, aktów przemocy, a nawet morderstw. 

Mówiła wtedy: "To, czego ci ludzie naprawdę chcą (...) to prawo do kuszenia naszych dzieci ich alternatywnym stylem życia". Dodała, że jako matka wie, że pary jednopłciowe nie mogą mieć dzieci, nie mogą się rozmnażać, dlatego "muszą rekrutować nasze dzieci". A prawo legalizujące homoseksualizm to droga do pełnej akceptacji prostytucji i zoofilii. 

40 lat temu, gejowski aktywista, Tom Higgins, zaaranżował całej Ameryce zabawę - Anita dostała ciastem w twarz. Bohaterka obiecała modlitwę za niego, dodała, że "na szczęście było to ciasto owocowe" i... zalała się łzami. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Ciastem w twarz Anity Bryant Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku