logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
18
1
1

Kat von D i... Divine

Kosmetyki inspirowane znaną drag queen

Dodano: 16.10.2017, Aktualizacja: 16.10.2017

Kat von D i Divine? To z pewnością będzie ciekawe połączenie! Znana tatuażystka i blogerka przygotowuje nową kolekcję kosmetyków inspirowanych najsłynniejszą drag queen w historii.

Kat von D obserwuje na Instagramie kilka milionów osób. I chociaż popularność zdobyła dzięki tatuażom, które robiła w programach telewizyjnych, od lat z sukcesem promuje własną markę kosmetyków - które kupić można także w Polsce. W przygotowaniu - marka wegańskich butów!

W sierpniu Kat enigmatycznie zapowiedziała kolekcję kosmetyków do makijażu inspirowanych Divine. W ostatnich dniach poznaliśmy trochę więcej szczegółów, ale wciąż nie wiemy kiedy kolekcja będzie dostępna w sklepach. Co zatem wiemy? Będą cienie do powiek i charakterystyczny dla Divine eye-liner.

Kim była Divine?

Divine, czyli Harris Glenn Milstead, przyszła na świat w 1945 roku w Baltimore. W połowie lat 60. zainteresowała się lokalną awangardą i tak poznała reżysera, Johna Watersa. Jako drag queen dołączyła do jego grupy artystycznej, Dreamlanders, gdzie wcielała się w żeńskie role. To właśnie Waters wymyślił przydomek "Divine", podkreślając, że Milstead jest "najpiękniejszą kobietą świata, prawie". W latach 70. artystka wystąpiła w jego kontrowersyjnych, ale dziś już kultowych filmach, takich jak "Mondo Trasho", czy "Różowe flamingi", w którym dwie rodziny walczą o tytuł najbardziej obrzydliwych ludzi Ameryki. W połowie lat 70. Divine występowała też w dragowych kolektywach w teatrach w San Francisco. W wieku 42 lat, 7 marca 1988 roku, Milstead umarła we śnie - śmierć nastąpiła w wyniku zaburzenia oddychania spowodowanego otyłością, Divine ważyła wtedy ponad 160 kg.Kosmetyki Kat można dostać także w Polsce w jednej z sieciówek. Czekamy z niecierpliwością na kolekcję Divine!

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Ardat-Yakshi (19) Sosnowiec/Katowice 17.10.2017 0:03
Kocham ♥

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kat von D i... Divine Fot. za: twitter.com/thekatvond
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku