logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
11
0
0

W tym tygodniu: co nas ominęło?

Informacje z queerowego świata

Dodano: 06.10.2017, Aktualizacja: 07.10.2017

Publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 33.

Skoro świat nie przestaje nas zadziwiać, a dzieje się dużo - od tego wydania będziemy zaczynać o przeglądu newsów z wszystkich kontynentów. 

EUROPA

W Wielkiej Brytanii wciąż nie mogą się zdecydować - chcą gejów w kościołach, czy też nie. Biskup Canterbury chce ukarać kościół szkocki za wsparcie związków jednopłciowych, ten jednak chyba niewiele sobie z tego robi. W tym czasie organizacja "Support 4 The Family" pozwala sobie na promocję nowej ulotki, w której homoseksualizm porównuje się do nazizmu i Adolfa Hitlera. 


W Serbii walka o wygraną w "Big Brotherze" sięga zenitu skoro jeden z uczestników, Lepi Mića, folkowy wokalista, publicznie ujawnia Žarka Stojanovića w walce o główną wygraną. Rodzina odcina się od komentarzy, a Wielki Brat milczy.

W Estonii pastor Annika Laats powiedziała, że wspiera społeczność LGBT, ale arcybiskup Urmas Viilmad uważa, że jednak nie wspiera społeczności LGBT, w szczególności jeżeli chodzi o małżeństwa jednopłciowe. Arcybiskup na Facebooku po prostu sprostował jej wypowiedź: może i wspiera, ale kościół i tak jest przeciwko.  

Malta staje się złotą przystanią dla LGBT. A Charles Radcliffe z ONZ-u uważa, że to przykład dla całego świata - jak w krótkim czasie zreformować system, ale i zmienić podejście ludzi. 

BLISKI WSCHÓD

Brak newsów z tego regionu.

AMERYKA 

Stany Zjednoczone. Znów ataki na osoby transpłciowe: Kylie Perez jest nastolatką, którą zaatakowało 7 rówieśniczek. Dotkliwie ją pobiły i raniły w East Side High School w Newark w stanie Nowy Jork. Dziewczyny został zawieszone i prowadzone jest dochodzenie. Nieoczekiwany zwrot akcji natomiast w Georgii. 40-letni Nino Bolkvadze, prawnik i aktywista LGBT, dostał nominację Partii Republikańskiej na stanowisko w korpusie służby cywilnej. Czyżby odwilż w Ameryce Trumpa?

W Teksasie kościół metodystów mówi nie dla równości małżeńskiej i deklaruje, że nie zamierza przestrzegać prawa. 

70-letni Shehada Issa został skazany przez kalifornijski sąd za zabójstwo swojego homoseksualnego syna. Wcześniej zabił jego żonę. Amira, "w samoobronie". W Nowym Jorku ktoś rozprowadza ulotki, które mówią: "Murzyni i pedały powinni spłonąć w piekle" (sic!). 


Wyjątkowy jest dr Wesley Muhammad, który uważa, że rząd USA produkuje specjalną marihuanę, która powoduje, że czarnoskórzy mężczyźni stają się gejami. Podobno ma ku temu przesłanki i dowody. Czekamy!

Od dzisiaj, tj. od piątku, w stanie Mississippi legalna będzie dyskryminacja społeczności LGBT ze względu na przekonania religijne. W Arizonie landlord, właściciel mieszkania, podglądał swojego najemcę i kiedy ten uprawiał seks z innym mężczyzną, ten wypowiedział mu umowę. Na szczęście jest zbrodnia, jest i kara - dwa lata więzienia. 

Kanada. Statystki są okrutne - im gorsza sytuacja materialna rodzin LGBT, tym wyższy odsetek samobójstw wśród młodych ludzi LGBT. Minister stanu Alberta, Dave Eggen, ogłosił, że zostanie wprowadzone nowe prawo chroniące społeczność LGBT przed "outingiem" w szkołach. Cel? Bezpieczeństwo i pełne równouprawnienie. 

W stolicy Kolumbii, Bogocie, Isabel Gaviria i Maria Perilla, para lesbijek, zostały zaatakowane przed swoim domem. Sprawczynie, Yackeline Hurtadoi jej córka Angie Hurtado, zostały zatrzymane przez policję. 

W Brazyli na ulicach San Paulo tysiące ludzi manifestowało przeciwko powtórnej legalizacji terapii reparatywnej. 

OCEANIA - kolejny tydzień z rzędu - Australia

Z sondaży wynika, że obywatele opowiedzieli się za równością małżeńską (64%), ale nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca. Poczekajmy na oficjalne wyniki, które mają być 7 listopada. W międzyczasie oczywiście rewelacje: gejów wspierają Żydzi i iluminaci, są groźby i życzenia AIDS (sic!). Wielebny Fred Nile uważa, że geje założą swoją Australię, której hymnem będzie "Same Love" Macklemore'a. Pojawił się ciekawy spot reklamowy: "twoje dzieci będą zmuszone do gejowskiego seksu". 

Ale to nie straszne jednej z babć. Jean bez ogródek mówi, że chce, by jej wnuczka, która jest lesbijką, była po prostu szczęśliwa.

AZJA

W Bangkoku odbyła się gala wręczenia lokalnych nagród LGBT, HERO. Wśród nagrodzonych: aktywista z Tajwanu, Chi Chia-wei, działacz z Bangladeszu, Xulhaz Mannan i japoński doktor Hideki Sunagawa. Wszystkich nagrodzonych możecie poznać tutaj

Niepokojące wieści z Azerbejdżanu, gdzie dochodzi do zatrzymań homoseksualnych mężczyzn, świadkowie porównują to do sytuacji w Czeczenii. Nawet 100 mężczyzn i jedna kobieta transpłciowa zostało zatrzymanych w Baku. Sprawę nagłośnił aktywista Javid Nabiyev. 

W Pakistanie osoby transpłciowe będą miał dostęp do bezpłatnej edukacji. Pierwszą uczelnią będzie The Allama Iqbal Open University w Islamabadzie. 

W centralnych Indiach powstają neutralne płciowo toalety, specjalnie dla osób transpłciowych. Mało tego - aż trzy transpłciowe kobiety zostaną oficerkami policji. To efekt wprowadzania w życie programu równościowego i antydyskryminacyjnego. 

W Nepalu sąd najwyższy dał prawo osobom transpłciowym prawo do zmiany płci w dokumentach urzędowych. Podobnie będzie w Pakistanie, gdzie ułatwiony ma być dostęp do nowych dokumentów. 

Indonezja chce zabronić postaci LGBT w mediach. A na Tajwanie premier, William Lai, obiecuje, że zalegalizuje małżeństwa jednopłciowe. 

AFRYKA

Botswana
- nowe regulacje ws. osób transpłciowych. Na ich korzyść! Mężczyzna wygrał sprawę i może wpisywać teraz w formularzach, że jest naprawdę mężczyzną. Tunezja natomiast zakazuje badań analnych, które miały potwierdzać homoseksualność mężczyzny. 

Niepokojące rzeczy dzieją się w Egipcie - pokłosie zeszłotygodniowych zatrzymań po koncercie Mashrou’ Leila. Podaje się liczbę 57 osób aresztowanych. Żeby było mało, tamtejsza rada mediów (narodowych) postuluje ograniczenie postaci LGBT w mediach do minimum, najlepiej do zera. Chyba że będą chcieli się "nawrócić" na heteroseksualizm. 

następna

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
W tym tygodniu: co nas ominęło? Fot. za: Facebook
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku