logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
24
0
0

Wystawa prac Fridy Kahlo niesamowitym sukcesem

Jedyna w swoim rodzaju, barwna i biseksualna

Dodano: 06.10.2017, Aktualizacja: 06.10.2017

Wystawa „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” w Poznaniu to kulturalne wydarzenie tego roku. Każdego dnia wystawę odwiedza ponad 1 tys. osób, a biletów sprzedano już łącznie niemal 19 tys. Pierwszą w Polsce wystawę prac Fridy Kahlo i Diego Rivery można oglądać od ubiegłego czwartku w poznańskim Centrum Kultury Zamek.

Na ekspozycji "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst" prezentowanych jest łącznie ponad 200 prac. Wśród nich - 28 obrazów autorstwa samej artystki, m.in. „Autoportret z naszyjnikiem”, „Autoportret z małpami”, „Portret Diego Rivery”, czy „Autoportret MCMXLI”.

Zwiedzający mogą podziwiać także prace jej partnera Diego Rivery oraz m.in. ikoniczne wizerunki fotograficzne Fridy Kahlo autorstwa Nickolasa Muraya z kolekcji Jacquesa i Natashy Gelmanów z Meksyku.

Na tytułowy polski kontekst składa się z kolei 70 fotografii Bernice Kolko – przyjaciółki Fridy, która towarzyszyła jej w ostatnich latach życia, oraz niemal 40 prac Fanny Rabel, która należała do czwórki najbliższych uczniów Kahlo.

Rzeczniczka prasowa CKZ w Poznaniu, Martyna Łokuciejewska, powiedziała PAP, że od otwarcie wystawy zobaczyło ją już ponad 7 tys. osób.

Wystawa prac Fridy Kahlo cieszy się zainteresowaniem i jest pod każdym względem wyjątkowa. To wydarzenie, jakiego nie było w ostatnim czasie w Poznaniu.

Poza główną wystawą, w przestrzeniach zamku zobaczyć można też współczesne grafiki meksykańskiej grupy artystycznej meXylo, której członkowie w swych dziełach inspirowali się Fridą i jej pracami. 

Wystawa "Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst" w Centrum Kultury Zamek potrwa do 21 stycznia 2018 roku. 

Frida Kahlo to legenda w spódnicy. Artystka i ikona, a jej styl jest pełen barw, ekspresji i folkloru. Jest jedną z najbardziej znanych artystek XX wieku. Ikoną Meksyku. Była tuzinkowa, niezależna i odważna w podejmowaniu coraz to nowych wyzwań. Dodatkowo Frida była wyzwolona i sławna ze swoich ulotnych romansów również z kobietami, czego się nie wstydziła. Było emancypantką i prowodyrką zmian. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wystawa prac Fridy Kahlo niesamowitym sukcesem Fot. Facebook za: https://www.facebook.com/pg/museofridakahlo/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku