logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
26
4

Groźby śmierci na UW

Młodzież Wszechpolska zakłóciła spotkanie o społeczności LGBT

Dodano: 05.10.2017, Aktualizacja: 05.10.2017

Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej próbowali zakłócić projekcję filmu "Artykuł Osiemnasty" - o prawach osób LGBT na Uniwersytecie Warszawskim. A gdy strażnicy ich wyprowadzali, jeden z nich groził im śmiercią.

Młodzież Wszechpolska, której poczynania mają legitymizację władzę, próbowała zakłócić projekcję filmu "Artykuł Osiemnasty" na Uniwersytecie Warszawskim, który wg nich jest propagandowy i szkodliwy dla społeczeństwa.Przez chwilę nie było pewne, czy pokaz się odbędzie, ale po wezwaniu straży uniwersyteckiej, wszystko się udało. Organizatorzy powiedzieli, że członkowie MW oraz osoby, które z nimi przyszli, zakłócili pokaz filmu, a członkom ochrony Uniwersytetu Warszawskiego​ grozili śmiercią oraz ich wyzywali. "To przykre że w XXI wieku pokaz filmu musi odbywać się pod tak liczną ochroną i zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa" - konstatują. 

Druga strona się broni: "Postanowiliśmy wygwizdać to wydarzenie. To była spokojna inicjatywa, pewnego rodzaju happening" - mówi Mateusz Pławski, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej. I dodaje, że nie zna mężczyzny z nagrania.Dzień wcześniej odbyła się na UW debata "Na gruncie Uniwersytetu: Artykuł 18" pod patronatem RPO, Adama Bodnara przy udziale dr Sylwii Spurek i dr Krzysztofa Śmiszka.(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
bartekkamil (27) Warszawa 06.10.2017 19:59
prawdziwi patrioci nie mogą dopuścić do szerzenia się zarazy lgbt........pewnie tego typu hasła padają na jakiś ichnich spotkaniach, na których planują swoje żałosne akcje, żal mi tych ludzi, ich wąskich horyzontów i bardzo małych rozumków, których stan zawdzięczają często niechęci do nauki w szkole i ciągotek do mefedronu, szkoda, że w obecnej sytuacji politycznej są bezkarni, pseudo obrońcy w dresowych bluzach z symbolami patriotycznymi....myślę, że nawet pasywnym żal d.... ściska :-)
Linbix (21) Poznań 05.10.2017 20:51
Nie daję wiary tym wytłumaczeniom.Już nawet kiedyś było ,,ironiczne hajlowanie '' ze strony jednego nie wiem czy członków czy sympatyków MW tak więc bez żartów.
Moonsugarine (23) Rzeszów 05.10.2017 17:54
Weszpolacy (i inne scierwo tego typu) powinni byc surowo karani za swoje wybryki. Szkoda tylko, ze zyjemy w panstwie, gdzie na bandytow i chuliganow patrzy sie jak na wzorowych patriotow, zas pietnuje tych, ktorzy naprawde nie maja zlych zamiarow i nie sa w zadnym stopniu szkodliwi :(
kierownik2 (67) Tarnow 05.10.2017 16:49
Najwyzszy czas zeby zdelegalizowac te organizacje faszystowskie i pseudo patriotyczne,zanim dojdzie do jakiejs tragedii.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Groźby śmierci na UW Fot. Facebook za: https://www.facebook.com/Brian-Austin-Green-53026500680/https://www.facebook.com/fanpageUW/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku