logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
15
9
16

"Jeśli PO wróci do władzy, będę dążył do wprowadzenia związków partnerskich"

Obietnice posła Grupińskiego

Dodano: 21.09.2017, Aktualizacja: 21.09.2017

W wywiadzie dla TOK FM poseł PO, Rafał Grupiński, bije się w pierś i brak regulacji związków partnerskich przez osiem lat rządów koalicji PO-PSL zrzuca na karby tego, że nie mieli zdecydowanej większości. Teraz jednak obiecuje: "ze swojej strony mogę powiedzieć, że będę dążył do tego, byśmy to jak najszybciej po przejęciu władzy przeprowadzili". Trzymamy pana posła za słowo.

"Jestem zwolennikiem prawnej legalizacji związków partnerskich. Kiedy rządziliśmy, byliśmy nieco skrępowani tym, że nie mieliśmy samodzielnej większości" - deklarował się w rozmowie z Dorotą Warakomską poseł Rafał Grupiński. 

Szef sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży i były szef klubu PO deklaruje wprowadzenie edukacji seksualnej oraz kształcenia antydyskryminacyjnego w podstawie programowej. "Program absolutnie będzie uwspółcześniony przede wszystkim, zostanie wyprowadzony z powrotem z XIX-wiecznych, takich zacofanych ram" - zaznaczył.

"Jeśli chodzi o związki partnerskie jako konserwatywny-liberał ze swojej strony mogę powiedzieć, że będę dążył do tego,  byśmy to jak najszybciej po przejęciu władzy przeprowadzili" - zauważył Grupiński.



Na pytanie, dlaczego przez 8 lat wspólnych rządów Platformy z PSL nie uregulowali prawnie związków partnerskich, odpowiedział: "Robiliśmy to, co było możliwe. PSL prawie w całości było przeciwne takim zmianom. Byliśmy nieco skrępowani tym, że nie mieliśmy samodzielnej większości".

My się dołączamy do Doroty Warakomskiej - trzymamy za słowo, panie pośle. 

(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (16)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
grzesioc (27) Berlin 26.09.2017 22:24
mimo wszystko - jesli PO jest takie skore do przepychania naszych ustaw i potrzeb, to znajdzmy im fajnych kolegow w innych partiach. Napewno nie oddawajmy ponownie wiekszosci sejmowej kolejnej pratii, bo teraz widac najlepiej jak sie to konczy
shingao (31) Szczecin 26.09.2017 10:49
grzesioc:
(...) a nie jak obecnie, ze nie mamy zadnej lewicy.


W zakresie spraw gospodarczo-socjalnych PiS jak najbardziej można zaliczyć do lewicy. Ten podział, lewica-prawica, jest nieżyciowy.
grzesioc (27) Berlin 25.09.2017 23:43
wazne by w nastepnych wyborach zablysnac troche zdrowym rozsadkiem i nie isc do urny z krzyzykiem na PO czy PiS tylko na dowolna inna pratie, ktora choc czesciowo zaspokaja nasze potrzeby. Trzeba glosowac tak, co by sie dostali do Rzadu, aby bylo ich jaknajwiecej a nie jak obecnie, ze nie mamy zadnej lewicy.. PiS czy PO i tak sie dostana wiekszoscia glosow - te partie nigdy nie znikna..
shingao (31) Szczecin 22.09.2017 22:09
GreenTea92:
Super, ale na samej równości małżeńskiej i temacie aborcji trudno wejść do sejmu, o zdobyciu wystarczającej liczby posłów nie wspominając.


Razemowcy nie zajmują się tylko tymi dwiema sprawami.
shingao (31) Szczecin 22.09.2017 22:07
GreenTea92:
A czyich głosów zabrakło? SLD czy PO?


SLD rządził dwukrotnie, tak samo jak PO. Czemu niby mielibyśmy narzekać tylko na PO? Obie partie miały możliwości. SLD miał większość sejmową, rząd i prezydenta.
GreenTea92 (25) Warszawa 22.09.2017 17:45
Marcin:
Partia Razem postuluję całkowitą równość małżeńską ;) dajmy im szansę


Super, ale na samej równości małżeńskiej i temacie aborcji trudno wejść do sejmu, o zdobyciu wystarczającej liczby posłów nie wspominając.
GreenTea92 (25) Warszawa 22.09.2017 17:42
shingao:
silentium:
Problem był z klubem PO, który nie miał (i dalej bodajże nie ma) dyscypliny partyjnej w sferze światopoglądowej. Projekty takich ustaw poprałoby SLD, Twój Ruch, więc było to możliwe podczas drugiej kadencji.


Skąd ta pewność, że SLD by poparł?


A czyich głosów zabrakło? SLD czy PO?
Marcin (?) 22.09.2017 16:09
Partia Razem postuluję całkowitą równość małżeńską ;) dajmy im szansę
shingao (31) Szczecin 22.09.2017 14:29
silentium:
Problem był z klubem PO, który nie miał (i dalej bodajże nie ma) dyscypliny partyjnej w sferze światopoglądowej. Projekty takich ustaw poprałoby SLD, Twój Ruch, więc było to możliwe podczas drugiej kadencji.


Skąd ta pewność, że SLD by poparł?
GreenTea92 (25) Warszawa 22.09.2017 0:19
Nie wierzę mu ani trochę. Ja nie wiem, jak można tyle kitu ludziom wciskać, bo po ośmiu latach rządów jeszcze im mało. Totalna żenada, mam nadzieję, że się rozpadną, bo są drugim największym hamulcowym obok PiS-u dla związków partnerskich. Osoby LGBT i o przyjaznych nam poglądach głosują na PO, a potem dostają w zamian konserwatywnych polityków. Głosowanie na nich jest kompletnie bez sensu, już wolę zaryzykować i zmarnować głos na lewicę. Bez lewicy i tak nie będzie żadnych związków partnerskich, pozostają tylko w sferze marzeń.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
"Jeśli PO wróci do władzy, będę dążył do wprowadzenia związków partnerskich" Fot. Facebook za: https://www.facebook.com/rafal.grupinski/