logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
9
0
2

W tym tygodniu: co nas ominęło?

Informacje z queerowego świata

Dodano: 15.09.2017, Aktualizacja: 15.09.2017

Publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 31.

Na początek - ponadnarodowy news prosto z ONZ-u. Vitit Muntarbhorn, niezależny ekspert ds. społeczność LGBT, rezygnuje ze stanowiska, co wg mediów zza oceanu może wróżyć problemy dla samej społecznośći. Vitit ustępuje ze względów osobistych. Teraz pozostaje kwestia wyboru kogoś na jego miejsce. 

EUROPA

Wielka Brytania 
- w tamtejszego edycji "Tańca z gwiazdami" nie będzie par jednopłciowych, zapowiedział producent programu. W Leicestershire zwolniono policjanta za jego homofobiczne wypowiedzi, które głosił w cywilu. W Bristolu policja aresztowała 5 uczestników demonstracji "Gays Against Shariat". W Szkocji, David Wotherspoon, został skazany w zeszłe wakacje za noszenie stanika we własnym domu. Teraz sprawa ma ciąg dalszy, mężczyzna nie ma zamiaru odpuścić. Wyrok uzasadniono dobrem porządku publicznego. 

W Irlandii Północnej 2/3 uczniów LGBT nie czuje się bezpiecznie w szkole. Brak odpowiedniej edukacji skutkuje homofobią i transfobią. 

Finlandia. Rząd nie zamierza zmienić ustawy, która obliguje do sterylizacji osób transpłciowych.

Dania. Uchodźca-gej z Syrii został wyrzucony ze sklepu odzieżowego po tym, jak został zaatakowany przez homofoba.

Francja. Policja uniemożliwiła ataki terrorystyczne w gejowskich klubach w Paryżu, powiedział minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb. Macron zaczyna realizować swoje plany, w szczególności te, które włączały lesbijki do programu in vitro. Rząd, idąc w ślady głowy państwa, obiecuje im, że to tylko kwestia czasu. Na uniwersytecie w Tours wprowadzono neutralne płciowo toalety dla osób transpłciowych.

Słowenia zastanawia się, jak to możliwe, że w konserwatywnej Serbii jest premierka-lesbijka, a w liberalnym kraju nie ma ujawnionego polityka. Dr Matevž Tomšič uważa to za hipokryzję polityków, którzy nie mają odwagi się ujawnić, a aktywnie działają w agendzie "All Different - All Equal". Przywołuje się słowa polityka Janeza Janšy o homoseksualnym lobby nie tylko w kościele katolickim, ale o lobby trzęsącym światową ekonomią.

Chorwacja i artykuł w "Nacional" o Eliadzie Cohenie, który mówi, że dopóki nie zaczął bywać w gejowskim świecie, funkcjonować w nim, nie dbał o swoje ciało i nie miał potrzeby "zapatrywać się w siebie w lustrze".

Serbia. Dyskusja o społeczność LGBT trwa. 14 września opublikowano raport "Biti LGBTI u Srbiji", czyli "Będąc LGBT w Serbi". W raporcie mowa o niesamowitej homofobii, przemocy (aż 75%) i mowie nienawiści.  

Czarnogóra. W więzieniu w Spužu i Bijelom Polju w ciągu ostatnich miesięcy zanotowano 60 nowych zakażeń wirusem HIV.

Albania. Młodzi ludzie LGBTI mają swoją infolinię. To efekt szerzącej się homofobii w służbie zdrowia. Na porządku dziennym jest odmowa leczenia ze względu na orientację seksualną pacjenta.

BLISKI WSCHÓD

Kuwejt
. Deportowano 76 mężczyzn podejrzanych o homoseksualizm. Mohammad Al Dhufairi podkreślał w mediach, że nie ma moralnego przyzwolenia na tak obrzydliwe czyny. Przyłapanym na gorącym uczynku grozi do 10 lat, jeżeli nie przekroczyli wieku 21 lat, jeżeli mają więcej - do lat 6. 

Izrael. Lisa Liel, ortodoksyjna Żydówka i lesbijka będzie starać się o mandat poselski w Knesecie.

AMERYKA 

Stany Zjednoczone. W Oakland otwarto pierwsze centrum LGBT. Mieszkańcy Minnesoty chcieliby zamienić pomnik Kolumba na pomnik... Prince'a.

Huffington Post ogłosiło: Donald Trump jest najmniej przyjaznym społeczności LGBT prezydentem Stanów Zjednoczonych w historii.

Spelman College, uniwersytet w Atlancie dla czarnoskórych kobiet, przyjmuje osoby transpłciowe. To zmiana w polityce uczelni, która do tej pory była dość ekskluzywna. 

Kirk Cameron uważa, że Harvey to odpowiedź Boga na niegodziwości i obrzydliwości gejów.Za co nas jeszcze się wini? Proszę bardzo:
1. huragan Sandy z 2012 roku, wtedy oberwało się również Obamie,
2. trzęsienie ziemi i tsunami w Japonii w 2011 roku,
3. huragan Joaquin na Hawajach w 2015 roku,
4. pożary w RPA,
5. trzęsienie ziemi we Włoszech w 2016 r.,
6. trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii
7. i teraz - huragan Harvey, ciekawe co będzie z Irmą?

A sędzia Roy Moore dokłada zamach terrorystyczny z 11 września 2001 roku. 

Kanada. Jeden z uchodźców z Czeczenii został zaatakowany i pobity w Toronto.

Meksyk. Miasteczko Juchitan zostało zniszczone podczas trzęsienia ziemi, ale powstaje z ruin m.in. dzięki dzielnemu Muxes. To społeczność osób o genetycznej płci męskiej i psychicznej płci żeńskiej, transgenderycznych (M/K) lub transseksualnych (M/K) z meksykańskiego stanu Oaxaca (w szczególności w mieście Juchitán de Zaragoza). Kobiety są tam wyżej cenione i bardziej uprzywilejowane niż mężczyźni, co związane jest z przetrwaniem typowego dla kultury zamieszkujących ten rejon Zapoteków ustroju społecznego zbliżonego do matriarchatu.

OCEANIA - kolejny tydzień z rzędu będzie to Australia

Ludzie głosują - od 12 września wysyłają swoje formularze. My mocno trzymamy kciuki!


John Howard, były premier, wciąż uważa, że równość małżeńska to zły pomysł, który zagraża przede wszystkim dzieciom. A Barnaby Joyce, poseł, idzie jeszcze dalej - równość małżeńska zagraża i cielakom. Wg The Australian Family Association jest ona formą dyskryminacji lesbijek. Tłumaczenia pokrętne, możecie doczytać tutaj. Pauline Hanson, konserwatystka, uważa, że to wszystko to "mordowanie" instytucji mamy i taty. 

Margaret Court, legenda tenisa, przestrzega, że przez gejów i lesbijki mogą zostać odwołane święta Bożego Narodzenia. Ale i Wielkanoc i Dzień Matki. Strach się bać. 

14-latek prosi o głosowanie na tak:Faus pax stacji Radia ABC, która na wizji puściła słuchacza, Dona, który uważał, że Hitler dobrze zrobił eksterminując gejów!

Po równości małżeńskiej w Australii może Was oprowadzić Nic Holas:


A do kampanii włączyły się zwierzaki, co możecie zobaczyć tutaj tutaj.

AZJA


Hong Kong. Zliberalizowano przepisy dotyczące krwiodawstwa. Tamtejszy Czerwony Krzyż pozwolił gejom oddawać krew pod warunkiem rocznej abstynencji seksualnej. Wcześniej nie mogli oddawać krwi w ogóle.

Indonezja. Progres - władze zakazują wykluczania osób LGBT z procesu aplikowania o pracę z klauzulą o ich chorobie psychicznej.

AFRYKA

Uganda. 
Producent i reżyser David Cecil został aresztowany pod zarzutem promowania homoseksualizmu. Cecil pracował nad spektaklem o byciu gejem w Ugandzie.
następna

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Peralgonia (?) 15.09.2017 22:23
shingao:
RMF FM 24 przestrzega przed "chorobą brudnych rąk" - "czynnikiem ryzyka jest spożywanie owoców morza, skorupiaków i surowych ostryg, a także kontakty homoseksualne mężczyzn. Ryzyko istnieje też przy kontakcie z odpadami komunalnymi".


Jakie to urocze, że kontakty z odpadami komunalnymi zostały wymienione przy kontaktach gejowskich.

Może uważają, że geje lubią tarzać po śmietnikach w odpadach komunalnych w czasie aktu seksualnego? Dlatego są źródłem zarazek
shingao (31) Szczecin 15.09.2017 17:53
PS. Zastanawia mnie jeszcze poziom ryzyka. Bardziej powinienem unikać owoców morza czy gejów? A czy jeśli podczas gejowskiej orgii będzie się spożywać surowe ostrygi, to dojdzie do efektu synergii?
shingao (31) Szczecin 15.09.2017 17:46
RMF FM 24 przestrzega przed "chorobą brudnych rąk" - "czynnikiem ryzyka jest spożywanie owoców morza, skorupiaków i surowych ostryg, a także kontakty homoseksualne mężczyzn. Ryzyko istnieje też przy kontakcie z odpadami komunalnymi".


Jakie to urocze, że kontakty z odpadami komunalnymi zostały wymienione przy kontaktach gejowskich.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
W tym tygodniu: co nas ominęło? Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku