logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
19
2

Homofobiczne wyzwiska przed domem matki Rycharskiego

Trzeba reagować!

Dodano: 12.09.2017, Aktualizacja: 12.09.2017

"Tutaj mieszka pedał. Pedale zabijemy cię, już nie żyjesz" - tak pod oknem mieszkania matki Daniela Rycharskiego w Sierpcu mieli krzyczeć nieznani sprawcy. Ktokolwiek widział, słyszał, albo może ustalić tożsamość mężczyzn - prosimy o kontakt!

Daniel Rycharski to urodzony i związany ze wsią Kurówko artysta, który porusza w swej sztuce takie tematy, jak tożsamość polskiego społeczeństwa, zwłaszcza w kontekście wsi. W 2015 roku głośno było o jego "Pomniku Chłopa", monumencie, który pokazywał na mazowieckich i małopolskich wsiach.

W 2016 roku Rycharski otrzymał Paszport Polityki w kategorii sztuki wizualne. O sobie mówił w rozmowie z tygodnikiem, że ważna jest dla niego "samoidentyfikacja wiejska. Także artystyczna, bo jestem wykształconym artystą z tytułem doktora i akademickim wykładowcą. Ale też widzę siebie jako aktywistę zaangażowanego w różne działania. Nie tylko związane ze wsią, ale również z grupą Wiara i Tęcza, czyli chrześcijan spod znaku LGBT".

ZOBACZ TEŻ Laureat Paszportu Polityki wychodzi z szafy Rozmowa z Danielem Rycharskim w najnowszej “Replice"


W marcu Daniel Rycharski znalazł się na okładce magazynu "Replika". I to właśnie "Replika" doniosła w weekend o sytuacji, która miała miejsce w Sierpcu. "Wczoraj koło 21 pod blok mojej matki w Sierpcu przy osiedlu na Płockiej przyszła grupa około 30 letnich facetów. Zwróceni w stronę okien mojej matki krzyczeli przez około 10 minut: "Tutaj mieszka pedał. Pedale zabijemy cię, już nie żyjesz."

"Jeśli ktoś z sąsiadów może pomóc w ustaleniu tożsamości, będę wdzięczny" - napisał magazyn na Facebooku - za samym Rycharskim.

"Nie przejmują mnie takie rzeczy, ale trzeba zwracać uwagę" - podkreślał też artysta.

(md)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Carola (23) Olsztyn 14.09.2017 11:40
Won z brakiem kultury osobistej.
gizelle (?) 13.09.2017 11:44
I jak w Polsce ma być dobrze, skoro my sami Polacy sobie życie zatruwamy? Heterycy boją się zalewu islamu w Europie, terroryzmu, imigrantów, a co my mamy powiedzieć, jak taki "zalew" - tylko, że polskiej, katoliciej nienawiści mamy już od dawna w Polsce.. W we własnym kraju Polak Polakowi wilkiem, rzygać się chce. I jak tu popierać jakichkolwiek "Polaków-patriotów" skoro chcą nam zgotować Auschwitz we własnym kraju??????
Niech mi ktoś wytłumaczy, jak być homo i jednocześnie patriotą?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku