logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
24
16

W Wielkiej Brytanii LGBT boją trzymać się za ręce

Nowy raport o (rosnącej) homofobii

Dodano: 11.09.2017, Aktualizacja: 12.09.2017

Badania organizacji Stonewall pokazują, że społeczność LGBT w Wielkiej Brytanii nie czuje się bezpieczna. Mało tego, często do chodzi do aktów homofobii, przemocy i wyzwisk. Geje boją się trzymać za ręce w miejscach publicznych. To pokazuje - jak wiele jeszcze jest do zrobienia.

Raport organizacji Stonewall daje jasny sygnał: w 2017 roku w Wielkiej Brytanii osoby tej samej płci boją się publicznie trzymać za ręce. Ponad 58% gejów nie czuje się bezpiecznie i komfortowo. Co więcej, 3 na 10 unika konkretnych miejsc.

Badanie przeprowadzono na 5 000 członkach społeczności LGBT w Wielkiej Brytanii. Opublikowano je razem z kampanią „Come Out for LGBT”, której celem jest zwrócenie uwagi na szerzącą się homofobię.Wskaźnik przemocy (homofobii) wzrósł o 78% w ciągu czterech lat. 2013 – było to zaledwie 9%, teraz – 16%. W samym okresie referendalnym (Brexit) akty nienawiści wzrosły o 140%. 4/5 wszystkich incydentów nie jest zgłaszana na policję. Podsumowując – 21% społeczności LGBT doświadczyło przemocy ze względu na orientację seksualną w ciągu ostatnich 12 miesięcy. I tylko co piąty z nich zgłosiło to do odpowiednich służb. W 87% przypadków były to wyzwiska, zastraszanie. 11% - przemoc fizyczna.


Dodatkowo badanie pokazuje, że największy odsetek przemocy występuje wobec azjatyckiej części gejów i lesbijek – u nich odsetek wynosi 34% oraz 41% wśród społeczności transpłciowej. 10% doświadczyło trudności przy wynajmowaniu mieszkania, 6% - w restauracjach.

Stonewall podkreśla, że każdy przypadek powinien zostać zgłoszony – czy to policji, Home Office czy The Crown Prosecution Service.

Według organizatorów badania, raport ujawnia prawdę o tym, jak wiele pracy jest jeszcze do zrobienia, że ruch LGBT nie może spocząć tylko na małżeństwach, ale przede wszystkim musi stawić czoła przemocy, nienawiści i homofobii. Cały raport do przeczytania tutaj.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (16)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
vraios (25) Rzeszów 13.09.2017 23:58
VeganBLN:
a ogolnie duza czesci muzulmanow to azjacii, wiec raczej nie bialaski

Ale masz widoczne braki wiedzy bo kolor skóry nie jest najważniejszym kryterium przynależności do jednej z 3 głównych ras: białej, żółtej oraz czarnej.

mieszkańcy Azji to nie tylko rasa żółta. Wbrew pozorom Hindusi należą do rasy białej. Tak samo jak Pakistańczycy, Irakijczycy, mieszkańcy Iranu, Arabii czy Egiptu itd. Ciemna karnacja skóry nie ma tu nic do rzeczy. Rasą żółtą są natomiast mieszkańcy Dalekiego Wschodu np Chin, Japonii, Korei itp oraz rdzenni mieszkańcy obu Ameryk czy Grendladii. To podstawowa wiedza z geografii na poziomie gimnazjum.
VeganBLN (?) 13.09.2017 8:16
vraios:
VeganBLN:
Paweł:
Więcej ciapatych niech przyjmują, to na pewno się nie będą bać...xD


ciapata jest twoja stara debilu rasisto p********y. ja w londynie przez polaczkow zostalem zaczepiony, nie przez muzulmanow.

z tego co wiem muzułmanie z bliskiego wschodu o ciemniejszej karnacji niż nasza to wciąż rasa biała, więc nie wiem o jakim rasizmie mówisz. poza tym ich kultura oraz religia pochwala i popiera homofobię, jeszcze bardziej niż kultura, jak ich nazwałeś, "polaczków".


ich wersy na temat homoseksualizmu sa z biblii, wiec dziwne, ze tu roznicujesz. sa kraje muzulmanskie, gdzie nie kaze sie za homoseksualizm, jak i sa kraje chrzescijanskie w ktorych kosciol opowiada sie za karalnoscia homoseksualizmu. sprawa nie jest tak czarno biala jak by tego rasisci chcieli. a ogolnie duza czesci muzulmanow to azjacii, wiec raczej nie bialaski
Simon   dodane przez Facebooka 13.09.2017 0:31
Bzdura, nigdy nie spotkało mnie nic nie miłego ze strony Anglików ani w pracy ani na ulicach. W UK maja cię totalnie w dupie bo co ich to obchodzi? Robisz co chcesz dopóki nie krzywdzisz innych to nikt ci się nie wpieprza. I tak powinno być. A drogi stonewall często bywam w brighton czy w Londynie i widzę bardzo dużo par homo trzymających się za ręce czy całujących i nikt nie zwraca na to uwagi. Ofc muzułmańskie czy polskie miasteczka to co innego bo mówimy o Anglii a nie małym Iraku.
Hubert   dodane przez Facebooka 12.09.2017 21:33
Warto pamiętać o wieloaspektowości takiego badania oraz warunków panujących w Wielkiej Brytanii i Polsce. Zarówno tu i tam znajdziemy "Polskę A, B, C i D", więc nie można tak samo oceniać Anglii, Szkocji czy Walii, jak i Mazowieckiego, Śląskiego i Małopolski. Londynu, Brighton, Belfastu oraz Cawdor, jak i Warszawy, Krakowa, Szczecina i Zamościa.

A ja podam inny przykład - mnie w Wielkiej Brytanii (takim mieście jak Londyn) przemoc słowna na tle homofobicznym spotkała dwa razy i to obydwa razy ze strony... Polaków. Zaś w pracy najbardziej konserwatywnego, bardzo religijnego, muzułmańskiego kolegę, do zakupu tęczowego plakatu do powieszenia w pokoju przekonała moja tęczowa przywieszka (noszona przez połowę pracowników i zapewniona przez pracodawcę).
Maciej   dodane przez Facebooka 12.09.2017 18:32
W Polsce nie. :) (tzn przynajmniej ja) :)
Agnieszka   dodane przez Facebooka 12.09.2017 18:02
Zapraszamy do Polski. Tu jest jeszcze gorzej
Monika   dodane przez Facebooka 12.09.2017 17:33
Bzdury jakieś. Mieszkam w UK 13lat i nigdy się nie spotkałam z atakiem homofobii już szybciej ktoś dostanie za pochodzenie czy wyznanie religijne niż za bycie gejem.Ja bynajmniej nie boję się iść za rękę.
Malwina   dodane przez Facebooka 12.09.2017 17:28
A sądziłam, że w UK jest dla nas bezpiecznie. :(
vraios (25) Rzeszów 12.09.2017 17:16
VeganBLN:
Paweł:
Więcej ciapatych niech przyjmują, to na pewno się nie będą bać...xD


ciapata jest twoja stara debilu rasisto p********y. ja w londynie przez polaczkow zostalem zaczepiony, nie przez muzulmanow.

z tego co wiem muzułmanie z bliskiego wschodu o ciemniejszej karnacji niż nasza to wciąż rasa biała, więc nie wiem o jakim rasizmie mówisz. poza tym ich kultura oraz religia pochwala i popiera homofobię, jeszcze bardziej niż kultura, jak ich nazwałeś, "polaczków".
Łukasz   dodane przez Facebooka 12.09.2017 17:09
Bo tak naprawdę wszędzie jest podobnie. Ale jeśli tam mają źle to co powiedzieć o nas w Polsce?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku