logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
64
1
2

Kto został Sojuszniczką Roku?

Gwiazdy na gali Kampanii Przeciw Homofobii

Dodano: 08.09.2017, Aktualizacja: 08.09.2017

Czesław Mozil, Andrzej Sołtysik, Cezary Harasimowicz, Saszan i Mery Spolsky. Te gwiazdy powiedziały głośno nie homofobii biorąc udział w czwartej gali Kampanii Przeciw Homofobii „Ramię w ramię po równość”. Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru była... Aga Zaryan, która otrzymała nagrodę Sojuszniczki Roku.

"To będzie jedyna nagroda, którą postawię na fortepianie" – powiedziała wzruszona Aga Zaryan, odbierając statuetkę Sojuszniczki Roku od Kampanii Przeciw Homofobii. Wokalistka została wyróżniona jako gwiazda, która na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy aktywnie wspierała lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe w walce z dyskryminacją.

ZOBACZ TEŻ Aga Zaryan kolejną sojuszniczką LGBT Ramię w ramię po równość


KPH postanowiła docenić Zaryan za udział w akcji „Ramię w ramię po równość”, gdy wokalistka była w 8 miesiącu ciąży, za jej obecność na Paradzie Równości, na której pojawiła się z całą rodziną, a także za liczne publiczne wystąpienia, w których wspierała równościowe postulaty osób LGBT.
Nagrodę wręczył jej Czesław Mozil, zeszłoroczny laureat KPH, który opowiedział poruszającą historię swojego kolegi geja zmuszonego przez homofobię jaka go dotknęła do wyjazdu z Polski. Tegoroczna laureatka również podzieliła się z uczestnikami i uczestniczkami gali osobistą historią – opowiedziała o swoim kuzynie geju, który towarzyszył jej na imprezie KPH. W jej przemówieniu nie zabrakło krytycznych słów pod adresem obecnej władzy.

Jak co roku na gali Kampanii Przeciw Homofobii było wiele gwiazd, które wzięły udział w imprezie, by powiedzieć stanowcze "nie" homofobii i transfobii. Ze sceny w ekskluzywnym hotelu Marriott przemawiali, poza Agą Zaryan i Czesławem Mozilem,  scenarzysta, aktor i dramaturg – Cezary Harasimowicz, Anna Grodzka i Andrzej Sołtysik, który poprowadził galę. Koncert dała debiutująca wokalistka o niezwykłej charyzmie – Mery Spolsky. Wśród publiczności dostrzec można było m.in. ulubienicę polskich nastolatków - Saszan.

#SOJUSZNICYLGBT na QUEER.PL

(za: kph.org.pl)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
crashoverride (100) Trójmiasto 10.09.2017 20:37
Gratulacje! :)
Linbix (21) Poznań 09.09.2017 3:19
Kongratki :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kto został Sojuszniczką Roku? Fot. za: kph.org.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku