logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
4
1
0

Sex, kłamstwa i kasety video

Pomada 2017 o queerowym dziedzictwie

Dodano: 06.09.2017, Aktualizacja: 06.09.2017

Po przerwie wraca queerowy festiwal Pomada! Ale, żeby mógł wrócić na dobre - potrzebuje Waszej pomocy. Jak zapowiada Karol Radziszewski - w tym roku Pomada przeniesie nas w przeszłość i przyszłość, które "wciąż wymagają solidnego queerowania".

Pomada to queerowy festiwal kultury, który już po raz 7 odbędzie się w Warszawie. To niezależna inicjatywa, organizowana przez artystów, kuratorów, producentów, sympatyków nieheteronormatywnych labiryntów ludzkiego pożądania i wszystkich chętnych. To wystawa, performansy, koncerty, pokazy filmów i imprezy.

Pomada 2017 odbędzie się między 29 września i 1 października - pod hasłem SEX, KŁAMSTWA I KASETY VIDEO. "Przeniesie nas w przeszłość i przyszłość, które wciąż wymagają solidnego queerowania. Będziemy szukać odpowiedzi na pytanie: czy istnieje i czym jest polskie queerowe dziedzictwo? Planujemy m.in monumentalną wystawę-esej, której bohaterami będą zarówno postaci zupełnie zapomniane, jak i królowie polski oraz twórczynie i twórcy kultury tacy jak Konopnicka, Szymanowski, czy Iwaszkiewicz" - mówi nam Karol Radziszewski, jeden z twórców inicjatywy.
ZOBACZ TEŻ Brakuje nam postaci, nie autorytetów Rozmowa z Karolem Radziszewskim

Organizatorzy i organizatorki wydarzenia zwracają też uwagę na obecną sytuację polityczną w kraju - naruszenie swobód obywatelskich ma wpływ i na społeczność LGBTQ. "Władze nieustannie manipulują historią i przepisują ją na nowo, gdzie głosy jednostek czy ruchów nieheteronormatywnych, nie tyle są marginalizowane, co nie istnieją. Piszmy zatem własną historię, działajmy, bądźmy razem!" - zachęcają.

Tegoroczną Pomadę można wesprzeć na platformie indiegogo!
Program 7. Pomady.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku