logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
47
24

Nie dostał pracy bo... jest ujawnionym gejem

LGBT w biznesie

Dodano: 05.09.2017, Aktualizacja: 05.09.2017

"Nie jest to pierwszy raz, kiedy ktoś rezygnuje ze współpracy z moją agencją ze względu na moje życie prywatne. Historia jest, jak zwykle, bardzo prosta" - napisał na Facebooku Grzegorz Miecznikowski, założyciel i CEO agencji S Words, któremu jedna z firm odmówiła współpracy, albowiem jest... ujawnionym gejem. "Post nie jest uskarżaniem się. O osobach LGBT w biznesie, o tym co często przechodzą i z czym się borykają, mówi się stanowczo za rzadko" - podkreśla Miecznikowski.

W marcu donosiliśmy o agencji S Words, która powiększyła swój zespół i poszerzyła usługi o marketing skierowany do społeczności LGBT.
ZOBACZ TEŻ Agencja S Words stawia na marketing dla LGBT Rebranding i nowa oferta

Grzegorz Miecznikowski jest założycielem i szefem S Words. Nie ukrywa swojej homoseksualności i na rzecz społeczności LGBT często się udziela i wypowiada.

We wtorek Miecznikowski opublikował na swoim profilu na Facebooku historię, która może w 2017 roku porażać, ale niestety - jest z pewnością czymś, z czym osoby LGBT w biznesie wciąż się spotykają.

"Nie jest to pierwszy raz, kiedy ktoś rezygnuje ze współpracy z moją agencją ze względu na moje życie prywatne. Historia jest, jak zwykle, bardzo prosta. Na LinkedIn dostaję wiadomość, że firma z branży nowych technologii chciałaby się przeszkolić w zakresie sprzedaży oraz poszukuje specjalisty do obsługi kanałów społecznościowych. Robię więc audyt, wysyłam ofertę, a po paru dniach dostaję odpowiedź" - napisał Miecznikowski, zamieszczając zrzut ekranu z odpowiedzią.

Jaką?

Cześć Grzegorzu, bardzo dziękujemy za Twoją ofertę. Zapoznaliśmy się z nią od deski do deski. Mimo, że spełnia wszystkie nasze oczekiwania i wymogi formalne, mamy jedno, bardzo duże zastrzeżenie. Nie jesteśmy przekonani, że osoba taka jak ty, o określonej orientacji i poglądach, będzie w stanie w sposób efektywny przeprowadzić szkolenie sprzedażowe dla naszych pracowników oraz reprezentować naszą firmę w mediach społecznościowych i komunikować się z naszą grupą docelową.

Z tego powodu też musimy zrezygnować już na tym etapie z możliwości świadczenia usług dla naszej firmy.

Miecznikowski nie chce podawać nazwy firmy, albowiem "chce uczciwie i w pełni zrealizować podpisanego przed wysłaniem oferty NDA i nie uważam, żeby tego typu piętnowanie jej na forum, pod kątem biznesowym, byłoby eleganckie. Rozmowy z firmą przeniosłem z firmą już na drogę oficjalną".

Spotkała Was kiedyś podobna sytuacja? Chcecie o niej opowiedzieć? Dajcie znać w komentarzu!

(md)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (24)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Grzegorz   dodane przez Facebooka 07.09.2017 14:32
Queer.pl sytuacja rozwiązana i opanowana. Tutaj więcej szczegółów: https://www.facebook.com/grzegorz.miecznikowski/posts/102(...)0146726. Wszystkim Wam dziękuję za wsparcie i miłe słowa, mam nadzieję, że Was także rozwiązanie tej sytuacji zadowoli.
Lola (?) 07.09.2017 0:07
Cos mi się tu nie zgadza...jeżeli informuje o zachowaniu homofobicznym środowisko które rzekomo ma się wspierać to ja jednak chciał bym wiedzieć co to za Firma inaczej jest to zwykłym mazgajstwem i wygląda to tak jakby szanowny kolega chciał konkretnego zadośćuczynienia (mniemam ze finansowego bo przecież finansowo można wszystko "wybaczyc"). Historie które czytam pod tym postem są dużo poważniejsze i tu naprawdę należało by się przyjrzeć co się w niektórych korporacjach wyczynu w zakresie równouprawnienia i tolerancji. Niestety to kolejny raz jak "wybitna elita srodowiska" nie daje o sobie zapomnieć. ...poza panie Miecznikowskim co chwile pojawia się jeszcze "kolega" Szypuła (który robi już pewnie 3 obrót po mieście ale nadal twierdzi ze jest głosem społecznym oredujacym potrzebę związków partnerskich....przypominam blamaz podczas tegorocznej Parady gdzie Pan Sz. otrzymał mandat za szerzenie publiczne mowy nienawiści. ...ja się pod takimi ludźmi nie podpisuje....przykro mi wole poczekać na prawdziwych liderow
-mike- (34) Warszawa 06.09.2017 18:22
Tanete:
-mike-:
Agencja S Words nie musiała dostać żadnej odpowiedzi, mogła też dostać odpowiedź, że odpadła bo byli lepsi


Super, tylko że klient sam się do nich zgłosił, lel

Co to zmienia? Miałem nieraz do czynienia z homofobią w pracy, taka oczywista wyrażana jest w formie podśmiehujków jakiś ogólny komentarz nigdy personalnie. Ta oficjalna, bezpośrednia jest zawsze kamuflowana, aby nie było dowodów i możliwości obrony. To co mamy tutaj brzmi jak celowe podłożenie się homofoba na widelec, w dodatku w formie oficjalnego pisma. Uwierz mi, że w rzeczywistości korporacyjnej nikt nie popełnia takich błędów, nawet homofob.
Jędzowata Jędza (?) 06.09.2017 17:51
U mnie w pracy nawet o tym nie myślę.
antymonit (28) Wrocław 06.09.2017 16:08
Miałem trochę innego rodzaju sytuację u mnie w pracy, ale za to w podobnym klimacie. Pracuję w jednej z potężnych spółek Skarbu Państwa, ale zaznaczam od razu, żeby się nie nakręcać na PiS, bo sytuacja miała miejsce 4 lata temu za czasów rządów PO-PSL. Z resztą poniższy problem to kwestia raczej tych ludzi niż partii rządzącej.

Świeżo dostałem się do pracy, 3 dzień urzędowania, wszystko pięknie. Wdrażam się. Proces rekrutacyjny na inne stanowiska w biurze nadal trwa. Wpada międzynarodowy "manager" i mówi do zgromadzonych pracowników, że ma problem. Na pozycję jednego z analityków finansowych w ostatnim etapie rekrutacji zostało 3 kandydatów:
- pierwszy przeszedł do ostatniego etapu, ale jest najsłabszy,
- drugi ma duże doświadczenie, ale słabo z angielskim,
- trzeci jest najlepszy, ale "widać, że jest pedałem. Nie przesadzajmy, nie będziemy mieć cioty w zespole".

Pomimo wybuchu gromkiego rechotu ledwo poznanego zespołu, pamiętam jak dziś wyraźny głos w mojej głowie szepczący "za późno jebany skurwysynie".

Pracuję tu do dziś. Dalej w szafie, bo sytuacja z roku na rok jest gorsza. Dziękuję. Pozdrawiam.
Agnieszka   dodane przez Facebooka 06.09.2017 11:45
Masakra i dyskryminacja 100 lat za murzynami. :(
Aleksandra   dodane przez Facebooka 06.09.2017 11:32
Lepiej zatrudnic jakiegos polglupiego wujka
QUEER   dodane przez Facebooka 06.09.2017 10:52
jawna dyskryminacja, mam wrażenie, że coraz częstsza w naszym kraju
bartekkamil (26) Warszawa 06.09.2017 7:27
a co ma skuteczność szkolenia do orientacji ?, skoro są to szkolenia dotyczące nieco innych zagadnień niż tematy lgbt, czasami zacofanie w tym kraju mnie przeraża, ja prowadzę działalność jestem elektrykiem, ciekawe jakie zaskakujące aluzje odnośnie jakości wykonania usług słyszałbym gdyby klienci/kontrahenci wiedzieli o tym że od 5 lat żyję z drugim chłopakiem,
VeganBLN (?) 06.09.2017 7:19
a ja bym jednak chcial wiedziec co to za firma. jesli maja problem z lgbti to nie zasluguja na nasza kase

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Nie dostał pracy bo... jest ujawnionym gejem Fot. facebook.com / Grzegorz Miecznikowski
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku