logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
21
9

Są przeciwko równości małżeńskiej, spadła na nich krytyka

Gejowska para z 15-letnim stażem

Dodano: 05.09.2017, Aktualizacja: 05.09.2017

Ben Rogers i Mark Poidevin są parą od 15 lat. Ostatnio pojawili się w programie stacji ABC, gdzie głośno powiedzieli, że są przeciwko... równości małżeńskiej w Australii. Na mężczyzn spadła fala krytyki. Prawo do własnego zdania, czy zinternalizowana homofobia?

Pocztowe referendum ws. równości małżeńskiej coraz bliżej. Jeżeli Australijczycy powiedzą "tak" - kwestią MOŻE zająć się parlament.
ZOBACZ TEŻ Thor zagłosuje za Gwiazdy wspierają równość małżeńską w Australii

W porannym programie w stacji ABC pojawiła się ostatnio gejowska para z 15-letnim stażem: Ben Rogers i Mark Poidevin. Panowie zabrali głos jako... przeciwnicy równości małżeńskiej. "Mieliśmy swoje lepsze i gorsze chwile, jak wszyscy, ale kocham go najbardziej na świecie i z nikim innym nie chciałbym spędzić swojego życia" - mówił Poideving, który jest też bardzo wierzącym katolikiem.

Mężczyźni tłumaczyli, że wierzą w małżeństwo - jako związek kobiety i mężczyzny. I to właśnie z pobudek religijnych są przeciwko małżeństwom jednopłciowym. "Jeżeli zrobimy wyjątek dla jednej mniejszości to gdzie to się zatrzyma? Czy będziemy widzieć wielokrotne małżeństwa w innych kulturach? Czy zobaczymy obniżenie wieku zezwalającego na małżeństwo u innych mniejszości? Tego się boję" - mówił Mark.

Na parę spadła fala krytyki, zarzuca się im zinternalizowaną homofobię i działanie na szkodę społeczności. Sami skarżyli się, że odbiera się im prawo do własnego zdania, a tym samym kampania na rzecz równości jest obrzydliwa z dwóch stron.

Gdzie Waszym zdaniem ta granica do własnego zdania przebiega?

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (9)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Zdziwiona (?) 06.09.2017 10:26
Carola:
Pedały

Gdzie? Nie widzę żadnego roweru...
Carola (23) Olsztyn 05.09.2017 22:40
Pedały
eql (?) 05.09.2017 19:56
Niech się wypowiadają odnośnie małżeństw kościelnych, ale małżeństwa cywilne powinny być dla wszystkich. Widocznie ich miłość nie jest na tyle silna skoro uważają, że nie zasługuje na zalegalizowanie.
Jędzowata Jędza (?) 05.09.2017 18:32
Eiwar, wierz mi lub nie, ale taka "równia pochyła" występuje w myśleniu wielu ludzi.
Eiwar (23) Kraków 05.09.2017 17:50
"Jeżeli zrobimy wyjątek dla jednej mniejszości to gdzie to się zatrzyma? Czy będziemy widzieć wielokrotne małżeństwa w innych kulturach? Czy zobaczymy obniżenie wieku zezwalającego na małżeństwo u innych mniejszości? Tego się boję" - to wręcz modelowy przykład błędu rozumowania zwany równią pochyłą; nie sądziłem, że zobaczę coś takiego w innym miejscu, niż na wykładzie z filozofii.

Natomiast przekonania mogą mieć jakie chcą i jak najbardziej mogą je wyrażać, dopóki nie podają fałszywych informacji i nie nawołują do nienawiści.
Xaxs (21) Gdańsk 05.09.2017 16:31
Nie podejrzewałbym ich o zinternalizowaną homofobię, czy coś równie subtelnego. Moim zdanie to przykład - najzwyklejszego w świecie - upośledzenia religijnego.
shingao (31) Szczecin 05.09.2017 14:44
Ci panowie powinni otrzymać wsparcie od jakiejś organizacji pomagającej wyjść z sekt.
Jędzowata Jędza (?) 05.09.2017 14:26
Mało kto wie o tym, że kościół grecki w V-VII wieku akceptował i błogosławił tzw. małżeństwa braterskie, między dwoma mężczyznami. Nic nie wiadomo o tych między kobietami, zresztą to były takie czasy, gdy kobieta nie miała nic do powiedzenia. Zresztą widać tu błąd logiczny: dlaczego niby równość małżeńska miałaby prowadzić do obniżenia wieku zdolności do zawarcia małżeństwa? W wielu krajach to się nie stało, nie słyszałam jeszcze żeby gdziekolwiek, gdzie wprowadzono takową równość, doszło do obniżenia wieku itp. To tak samo jak na początku XIX wieku część pastorów nawoływała zza kazalnic do niszczenia maszyn parowych. Argumentowali to w ten sposób, że maszyna parowa prowadzi do bezrobocia i że w Piśmie jest napisane, że człowiek ma pracować własnymi rękoma...
Justus (?) 05.09.2017 13:53
Jesli jest bardzo wierzacy, to nie ma watpliwosci, ze chodzi o zinternalizowana homofobie. Fanatycy nie maja swojego zdania, co najwyzej wydaje im sie, ze je maja. Ludzie, ktorzy w mlodosci przechodza indoktrynacje i pranie mozgu, pozostaja niewolnikami ideologii, jaka zostaje im wpojona. Wyzwolenie sie z jej okowow wymaga sily woli, desperacji i odwagi, oprocz rzecz jasna, zdolnosci uzywania szarych komorek.
Pelargonia (?) 05.09.2017 12:40
Nie podoba mi się, że katolicy próbują narzucać innym jak mają żyć... Jeżeli geje- katolicy nie chcą być małżeństwem to okej, ale niech zabraniają tego innym.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Są przeciwko równości małżeńskiej, spadła na nich krytyka Fot. za: abc.net.au