logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
17
0
2

W tym tygodniu: co nas ominęło?

Informacje z queerowego świata

Dodano: 31.08.2017, Aktualizacja: 01.09.2017

Publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 29.

Skoro świat nie przestaje nas zadziwiać, a dzieje się dużo - przegląd newsów z wszystkich kontynentów. 

EUROPA

Wielka Brytania:

Stewardesa pracująca dla Virgin Atlantic została zmuszona do odejścia z pracy po tym, jak na Facebooku napisała, że Rita Ora jest piękna. Wytłumaczenie firmy? Wysokie standardy. Skoro 25-letnia Charlotte Whittingham była w pracy i obsługiwała artystkę, nie powinna spieszyć donieść o tym w mediach społecznościowych.

Jedna na pięć szkół w Irlandii Północnej prowadzi edukację seksualną, w ramach której poruszane są kwestie związane ze społecznością LGBT. 56% przyznaje się, że nie uczy o tym w ogóle. 

Nie będzie już Fox News w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Oficjalnie powodem jest niska oglądalność. Dla nie wtajemniczonych - Fox News to medialny sprzymierzeniec Trumpa. 

Podczas festiwalu "Flamefest" w Kent w niewyjaśnionych okolicznościach zmarł jeden uczestnik. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to festiwal S&M. 

Wiodąca klinika prowadząca diagnostykę HIV, przewiduje, że w ciągu najbliższych dwóch lat poziom zakażeń powinien spaść o 40%. Eksperci zauważają zmianę w statystykach od kiedy mężczyźni homoseksualni albo MSM (mężczyźni mający kontakty seksualne z innymi mężczyznami) zaczęli stosować PrEP. 

Szkocka laburzystka, Kezia Dugdale, została wyoutowana wbrew swojej woli przez magazyn "Fabian Review".

Pierwsza parada we Frogmoore - Wycombe Pride 2017. Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj. I parada w Walii w Cardiff. Zdjęcia? Tutaj

W ubiegły weekend odbyła się parada w Manchesterze. Tu możemy podziwiać nieźle bawiącego się burmistrza, Andy'ego Burnhama:
Irlandia. Na Airnbnb aż 25% par jednopłciowych spotyka się z odmową od właścicieli lokali. Tak pokazuje nowy raport autorstwa dra Ronana Lyonsa i Rishiego Ahuja.

Irlandia. 32-letni laborant, Gary Daly i jego przyjaciel, zostali pobici za to, że się całowali w klubie Sligo. Zaczęło się od pytania: "Czy tych dwóch gejów właśnie się całuje?". 

Finlandia. Rząd nie przyjął poprawek rekomendowanych przez ONZ w ramach tzw. Trans Act. Co to oznacza dla osób transpłciowych? By mogli legalnie zmienić dane w dokumentach, będą musieli poddać się sterylizacji.

Bośnia i Hercegowina. Trwa debata na temat związków partnerskich i samej społeczności LGBT. Pary jednopłciowe miałyby prawie te same prawa, co heteroseksualne pary wchodzące z związek małżeński. 

Serbia. 29 sierpnia otwarto pierwsze w kraju "Gay-Pride Information Centre" w Belgradzie. 17 września ma odbyć się tam parada.

Rosja. W Czeczenii legitymizuje się męską poligamię w celu redukcji homoseksualności wśród mężczyzn. Zależność jest prosta: to rozbite i niepełne rodziny powodują "dewiację".

BLISKI WSCHÓD

Izrael. 
Reklama nowych szczoteczek do zębów Oral-B z tęczową rodziną.AFRYKA

RPA
. Fryzjer Brandon Swanepoel z Johannesburga poszedł do sądu po tym, jak został pobity za homoseksualność (sic!) podczas festiwalu "Grietfest". Więcej szczegółów - tutaj.

Maroko. Adam Lahlou, aktor i gej, został dotkliwie pobity po tym, jak Mahmoud Frites, reżyser, na Facebooku urządził swoistą nagonkę na ujawnionego aktora.  


OCEANIA - po raz kolejny tylko Australia.

26 sierpnia na ulicach Melbourne odbył się "Equal Love Rally and Mass Illegal Wedding - Melbourne" - nielegalne zaślubiny w formie protestu:Pauline Hanson, konserwatywna polityczka uważa, że skoro rozważa się, by geje mogli brać śluby, to może należy rozpatrzeć czy muzułmanki mają prawo dla noszenia burek. Nie pytajcie nas o logikę. My jesteśmy tylko posłańcami wieści. 

Tony Abbott, były premier, ma przesłanie do swojej ujawnionej siostry, Christine: "Wolałbym, żeby twojej dzieci były wychowane przez parę hetero". 

W kontekście głosowania nad równością małżeńską okazało się, że aż 58% chrześcijan popiera tę ideę. Co więcej, powstała inicjatywa Australian Christians for Marriage Equality! I jeszcze w Lismore, w katolickiej szkole, dzieci transpłciowe same mogą decydować jaki uniform chcą - czy przeznaczony dla dziewczynek czy chłopczyków. 

Matki walczą o równe prawa dla swoich dzieci:Ale są i takie, które obawiają się, że ich synowie będą musieli chodzić w sukienkach:Kerryn Phelps odpowiada:Popatrzcie na to wzruszające wideo - historie coming outów australijskich policjantów:AZJA

Mongolia
 i parada - zdjęcia możecie zobaczyć tutaj

Nepal. Tysiące zebrało się na ichniejszej paradzie w Katmandu 25 sierpnia. 

Korea Południowa. Dzieciaki opowiadają o miłości gejowskiej:Pakistan. Jedna osoba nie żyje po ataku na grupę transpłciowych kobiet w Karachi.

AMERYKA 

Kanada. 
Będą wydawane paszporty neutralne płciowe. Prócz opcju "M" i "F" od wczoraj jest również opcja "X". 

USA:

Nowy Jork - najczęstszym przestępstwem są... ataki na tle homofobii. Tak wynika z badań portalu NNN i raportów NYPD.

Dane 12 tysięcy zakażonych wirusem HIV zostały upowszechnione przez Aetna. Wobec firmy postawiono już zarzuty i szykuje się pozew zbiorowy. 

Tastries Bakery z Kalifornii odmówili obsłużenia pary gejowskiej, bo służą Bogu. 

Gejowski bar "Aut Bar" w Ann Arbor w Michigan został zdewastowany. Teraz trwa zbiórka pieniędzy na remont. 

Liliana Bakhtiari, queerowa muzułmanka, będzie ubiegać się o fotel w radzie miasta Atlanty. The Transgender Legal Defense & Education Fund (TLDEF) pozywa Amazona za permanentną dyskryminację i transfobię. Stroną jest małżeństwo Allegra Schawe-Lane i Dane Lane. Szczegóły sprawy - tutaj

"The San Francisco Gay Men’s Chorus" będzie koncertować w najbardziej konserwatywnych stanach, by utrzeć nosa Trumpowi:Synagoga Sha’ar Zahav w San Francisco nie jest już tylko dla gejów-Żydów. Rabin Mychal Copeland zdecydował się o otworzeniu jej dla innych. 

W Kalifornii samorządowcy i lokalni kongresmeni spotkali się, by omówić "Transgender Work Opportunity Act", który miałby obligować do obowiązkowych kursów i treningów przygotowujących do pracy z osobami transpłciowymi. Bryan Fischer uważa, że geje odstraszają kandydatów na pilotów w amerykańskiej armii. Mało tego - w audycji w American Family Radio żąda zakazu tęczy, bo obraża ona heteroseksualistów. 

Alex Jones natomiast ma dowody, że Michelle Obama jest mężczyzną! 

Kolejna z serii największych idiotyzmów świata: Ann Coulter, która twierdzi, że huragan Harvey jest spowodowany tym, że geje uprawiają seks. 

Donald Trump. Jeden z jego współpracowników, Sam Clovis, bez ogródek porównuje homoseksualizm do pedofilii. A raczej zrównuje je - "to jest to samo". Sam prezydent został pozwany do sądu. Sprawa ma związek z wykluczeniem osób transpłciowych w armii. The American Civil Liberties Union pozwało go w sądzie okręgowym w zachonim Waszyngtonie. 

"The Nashville Statement" czyli manifest ewangelików - preambuła i 14 artykułów wymierza głównie w społeczność LGBT. Artykuł 10 mówi, że akceptowanie homoseksualnej niemoralności i transpłciowości to upadek chrześcijaństwa i jego słabość, której nie można się poddać. Więcej możecie poczytać tutaj

Bermudy. Po prawdopodobnym rychłym wprowadzeniu równości małżeńskiej, może nastąpić jej kres. Władze zastanawiają się nad zakazem małżeństw osób tej samej płci. 

następna

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
shingao (31) Szczecin 01.09.2017 20:10
Rosja. W Czeczenii legitymizuje się męską poligamię w celu redukcji homoseksualności wśród mężczyzn. Zależność jest prosta: to rozbite i niepełne rodziny powodują "dewiację".


Kobiet i mężczyzn jest mniej więcej po równo. Jeśli część mężczyzn będzie miało po kilka żon, to dla reszty zabraknie kobiet. Jak brak kobiet miałby pomóc w walce z gejami? Gdzie tu logika?
Kim (?) 01.09.2017 11:43
Po tym jak w Armenii uznano małżeństwa zawarte za granicą myślałem że nic mnie nie zdziwi ... Bośnia i Hercegowina - już nawet tam jest lepiej niż u nas ...

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
W tym tygodniu: co nas ominęło? Fot. za: facebook.com/RubyRose
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku