logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
29
0
0

Rodzice, czas na Was!

Nowa kampania w USA

Dodano: 28.08.2017, Aktualizacja: 29.08.2017

Coming out to trudny proces, ale jeśli masz wspierających rodziców, nie musi być traumą. PFLAG i 3M wspierają rodziców, którzy decydują się na swój coming out. Nowa kampania to piękne słowa rodziców do dzieci i do świata. To przekaz pełen miłości, wsparcia i troski.

"Kluczem do faktycznego wsparcia swojego dziecka jest w rzeczywistości ujawnienie się przed światem" - czytamy w opisie akcji. Rozwijając myśl - coming out to proces, przez który muszą przejść zarówno młody gej, lesbijka, ale i rodzic, który musi nauczyć się mówić światu: mam nieheteronormatywne dziecko i jestem z niego dumny i dumna.

3M i organizacja PFLAG zjednoczyły siły i stworzyły kampanię skierowaną do rodziców - dającą im nadzieję, pokazującą, że miłość jest bezwarunkowa i że coming out to coś przez co muszą przejść razem ze swoimi dziećmi. 

ZOBACZ TEŻ "Jeżeli dziecko ma wsparcie to przejdzie wszystko" Rozmowa z Adamem Małeckim - ojcem geja i absolwentem AZR


Fantastyczne przesłanie to jedna strona medalu, ale druga to pokazanie, że razem łatwiej jest powiedzieć światu, że jest się gejem, lesbijką, osobą biseksualną czy transpłciową. 

Jeden z ojców namawia innych, by nie bali się mówić o tym, że mają homoseksualne dziecko. To część godzenia się z tym, to część procesu coming outu, to część akceptowania siebie nawzajem. 

"Ujawnienie się przed światem takim, jakim się jest naprawdę, to przerażające i wymaga wiele odwagi. Ty masz tę siłę (...) Nie poddawaj się i nie trać nadziei. Jesteś wyjątkowy i zasługujesz na prawdziwą miłość" - mówi inna matka. 

Kampania #ParentsComingOut to akt wsparcia dla rodziców. Czasem zapominamy, że ujawnienie się dotyczy tak samo nas, jak i właśnie ich. Całe przedsięwzięcie to wyciągnięcie ręki w ich stronę, to dla nich możliwość, by mogli zabrać głos.Dobrze wiemy, że nie każdy rodzic reaguje w taki sposób - nie wita dziecka z otwartymi ramionami i bezgranicznie bezinteresowną miłością. Boją się o nas, o to czy damy radę, czy podołamy wyzwaniom świata. Z kampanijnego wideo wynika, że niektórzy wiedzą, że nie zareagowali najlepiej. Nie okazali się najbardziej wyrozumiałymi rodzicami. Ale wszystko się zmienia. 
ZOBACZ TEŻ Przepraszam, bardzo cię kocham Kampania w telewizji przed paradą w Londynie


Teraz, kiedy rządzi Donald Trump, ci rodzice zebrali się w sobie i odważyli zabrać głos, powiedzieć jak bardzo dumni są ze swoich dzieci, jak bardzo je kochają. Żeby to zrobić, jak sami zauważają, muszą się sami przed sobą ujawnić jako rodzice osób LGBT. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Dagmara (?) 29.08.2017 11:03
Wszystkim przed swoim Coming Outem życze powdzenia. To wspaniałe uczucie mieć wsparcie w najbliższych :)
Dagmara (?) 29.08.2017 10:10
Życze każdemu pełnej akceptacjii rodziny. Ja tego doswiadczyłam. Wspaniale jest wiedzieć że rodzina kocha Ciebie mimo wszystko :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku