logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
44
0
2

Nie zagłosujesz za małżeństwami? Nie pójdę z tobą na randkę

Australia, Tinder i afera

Dodano: 25.08.2017, Aktualizacja: 25.08.2017

Wracamy do Australii - i tak pewnie będzie jeszcze przez kilka tygodni, gdzie ważą się losy "pocztowego referendum" ws. równości małżeńskiej. Lizzie postanowiła, że napisze do wszystkich swoich potencjalnych randek na Tinderze i upewni się, czy panowie aby na pewno zarejestrowali się, by móc oddać głos za równością. Jak reakcje? Różne, ale największym zaskoczeniem dla kobiety było to, że Tinder... zawiesił jej konto. Jak być sojuszniczką, to na całego?

Za kilka dni dowiemy się, czy końcem września odbędzie się w Australii referendum ws. równości małżeńskiej. Gdzie, przypomnijmy, większość społeczeństwa jest za. Referendum jest ogłoszone (ma się jeszcze na jego temat wypowiedzieć sąd), więc mobilizacja w społeczeństwie trwa. Najważniejsze - to zarejestrować się, by móc oddać głos.

Lizzie stwierdziła, że namawianie znajomych i pisanie o równości na Facebooku to za mało. Dlatego postanowiła napisać do wszystkich facetów, którzy też ją polubili, by upewnić się, że się zarejestrowali i są za równością. 
ZOBACZ TEŻ Gdzie gejom żyje się najlepiej (nie w Polsce) Portal randkowy ankietował 115.000 gejów

Kobieta nie ukrywa, że odzew był raczej pozytywny - co bardzo ją ucieszyło: w końcu są gdzieś tam i porządni faceci. Dostała też zapewnienia, że podadzą wiadomość dalej i przypomną swoim znajomym. Niestety, kilku nie omieszkało wysłać Lizzie homofobicznych wiadomości i... zgłosić jej konta, które Tinder zawiesił.

Kobieta nie ukrywa tego, że się zawiodła. "Faceci mogą wszystkim wysyłać seksualne propozycje i zdjęcia, albo wiadomości 'sup', a ja nie mogę przypomnieć ludziom o prawach człowieka" - powiedziała, a o naszej sojuszniczce zrobiło się głośno nie tylko w Australii.

Do Australii pewnie wrócimy po weekendzie, a tymczasem: Lizzie, dzięki!

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (2)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
PiotrUK (?) 28.08.2017 11:11
Za co dziękować?! To się dzieje na drugim końcu świata, równość małżeńska nie będzie mI ala przełożenia na życie osób lgbt w Polsce, tak jak tego nie ma równość małżeńska w Nowej Zelandii czy całej UE! W Polsce przyjdzie wam poczekać minimum 10 lat za zwiazkami a co do małżeństw to sprawa dwóch może trzech dekad. Dlatego wyjechałem z PŁ, szkoda życia. W UK, mamy związki partnerskie, małżeństwa oraz adopcje dla każdego.
Adam   dodane przez Facebooka 26.08.2017 15:09
Niestety, system zgłaszania w aplikacji jest bezwzględny, co również objawia się w wyrzucaniu ze społeczności kont trans. Przykre, pozostaje liczyć iż rozgłos medialny zadziała chociaż w tym przypadku

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku