logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
33
3

Samochód wjechał w marsz "Trans Lives Matter"

Niecierpliwość nie popłaca

Dodano: 24.08.2017, Aktualizacja: 24.08.2017

W St Louis wczoraj w nocy odbył się marsz "Trans Lives Matter", który był odpowiedzią na śmierć Kiwi Herring, transpłciowej kobiety zastrzelonej przez policjanta. To już osiemnasta transpłciowa ofiara w tym roku. Wczoraj podczas marszu niecierpliwy kierowca wjechał w tłum. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych, parę osób odniosło lekkie obrażenia. Policja złapała sprawcę i postawiła mu zarzuty.

Kilka osób zostało rannych podczas wczorajszego marszu "Trans Lives Matter" w St Louis w stanie Missouri. Zniecierpliwiony kierowca wjechał w tłum, który manifestował swój brak zgody na transfobię. Społeczne, i polityczne, przyzwolenie na przemoc względem osób transpłciowych doprowadziło do 18 morderstw transpłciowych kobiet. Inicjatywa spotkania się i zademonstrowania braku zgody na takie sytuacje zrodziła się po zastrzeleniu parę dni temu Kiwi Herring przez policjanta.

Podczas marszu, tłum zablokował jedno ze skrzyżowań w mieście. Kierowca zamiast poczekać aż wszyscy przejdą na drugą stronę ulicy, zaczął trąbić i powoli wjeżdżać w ludzi. W odpowiedzi manifestujący stanęli przed samochodem murem, by ten nie jechał dalej. Pomimo usilnych starań, kierowca nie zamierzał się zatrzymać. Dwie kobiety i mężczyzna weszli na dach samochodu, ten jednak zaczął się rozpędzać, a ci spadli na ziemię.

Mężczyzna został już zatrzymany i oskarżony o ucieczkę z miejsca przestępstwa. 

Wszystko to przywołuje skojarzenia z sytuacją z Charlottesville. 20-letni James Alex Fields Jr. wjechał samochodem w tłum manifestantów - zginęła 32-letnia aktywistka Heather Heyer, a 19 osób zostało rannych. 

Aktywiści LGBT alarmują: transfobia w Stanach Zjednoczonych ma się dobrze i zbiera swoje żniwo. Kiwi jest 18 transpłciową kobietą, którą zabito w tym roku. Wcześniej zginęła Gwynevere River Song z Teksasu. Na początku sierpnia zamordowano w Atlancie TeeTee Dangerfield. Parę dni po tym, jak komediant Lil’ Duval w radiu powiedział: "Gdybym dowiedział się, że kobieta, z którą się spotykam jest transpłciowa, zabiłbym ją". 

W styczniu zastrzelono Meshę Caldwell z Mississippi. Sprawcy nie złapano do dzisiaj. 28-letnią Jamie Lee Wounded Arrow znaleziono martwą w jej domu. Sprawca, Joshua Rayvon LeClaire, został oskarżony o zabójstwo. W lutym zginęły: JoJo Striker z Ohio, Tiara Richmond aka KeKe Collier z Chicago i 31-letnia Chyna Doll Dupree oraz Ciara McElveen - obie z Nowego Orleanu. 

Wcześniej życie straciły: 18-letnia 
Jaquarrius Holand z Monroe w stanie Luizjana, Alphonza Watson z Baltimore, Chay Reed z Miami, 59-letnia i bezdomna Brenda Bostick, której ciało znaleziono na Manhattanie, Sherrell Faulkner zmarła po listopadowym ataku w Karolinie Północnej (sprawca nie został zidentyfikowany), Kenne McFadden z San Antonio River, Kendra Marie Adams (Josie Berrios) - sprawca został schwytany i oskarżony o morderstwo, Ava Le’Ray Barrin z Georgii i Ebony Morgan- zastrzelona w Wirginii.

(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Złość (?) 26.08.2017 12:55
Cały ten cyrk jest niepotrzebny. Ten marsz to kpina ośmieszająca prawdziwe ofiary transfobii. Natomiast ten kierowca to śmieć i powinien 10 lat dostać. On Pan o władca. Jakbym tam była to bym kopnęła mu w to jego boskie auto.
reader (41) Bielsko-Biała 25.08.2017 10:45
grzesioc:
statystyki statystykami. Dla porownania powinna byc podana ogolna liczba zamordowanych osob aby miec porownanie. Moze czesc/wiekszosc tych transplciowych kobiet byla ofiarami wylacznie dlatego, ze byly w zlym miejscu i zlym czasie. Moze wcale nie byly bezposrednim celem atakow. Skupiamy sie na tym, bo sa prowadzone statystyki i wiadomo ile zginelo, mimo wszystko ogolna liczba by sie przydala...


No akurat Kiwi Herring zastrzelił policjant w samoobronie. W USA rzucić się z nożem na policjanta to praktycznie samobójstwo. Wrzucanie tego przypadku do worka z napisem zabójstwo na tle transfobicznym to zwykła manipulacja.
grzesioc (27) Berlin 25.08.2017 1:38
statystyki statystykami. Dla porownania powinna byc podana ogolna liczba zamordowanych osob aby miec porownanie. Moze czesc/wiekszosc tych transplciowych kobiet byla ofiarami wylacznie dlatego, ze byly w zlym miejscu i zlym czasie. Moze wcale nie byly bezposrednim celem atakow. Skupiamy sie na tym, bo sa prowadzone statystyki i wiadomo ile zginelo, mimo wszystko ogolna liczba by sie przydala...
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 24.08.2017 22:01
Pelargonia:
18 ofiar to nie jest aż tak dużo jeżeli policzyć to na 300 milionów mieszkańców USA.

Może by ciebie tak ktoś usunął?
Jedno morderstwo na 38 milionów to jeszcze mniej...
A tak na poważnie to nie tylko ręce mi opadły.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Samochód wjechał w marsz "Trans Lives Matter" Fot. Twitter za: https://twitter.com/PDPJ
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku