logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
63
2
6

Dziewczyny do mioteł!

Nabór do drużyny quidditcha we Wrocławiu

Dodano: 24.08.2017, Aktualizacja: 24.08.2017

Jest w Polsce sport, w którym każdy jest mile widziany, każdy jest równy i w którym wierzy się, że w dziewczynach jest siła. Tym sportem jest... quidditch! Drużyna Wrocław Wanderers ogłasza nabór do drużyny i zaprasza na treningi otwarte. A my podpytujemy o co z tym quidditchem chodzi...

Czym jest quidditch wiedzą z pewnością wszyscy fani i fanki Harry'ego Pottera. Jak zatem gra się bez... latających mioteł? To połączenie piłki ręcznej, rugby i zbijaka. Są cztery pozycje na boisku: ścigający – zdobywający punkty poprzez przerzucenie kafla przez pętle, obrońca – starający się uniemożliwić zdobycie punktów, pałkarze, którzy zbijają zawodników i szukający, który łapie Złotego Znicza. Jednocześnie gra siedmiu zawodników.W Polsce jest obecnie 7 drużyn - wchodzą w skład Polskiej Ligi Quidditcha. Ale chętnych jest coraz więcej i warto wiedzieć, że PLQ pomaga nowym drużynom w zebraniu zawodników, pierwszym treningu i zapewnieniu sprzętu. Przed nami trzy duże imprezy: WinterGames, SpringGames i Mistrzostwa Polski.

We wrześniu ruszy formowanie się sztabu reprezentacji Polski, który wybiera zawodników, organizuje treningi i przygotowuje się do European Games bądź World Games.

Ci, którzy chcą zobaczyć, jak quidditch wygląda na żywo: już 26 sierpnia i 2 września będzie okazja we Wrocławiu, gdzie na treningi otwarte zaprasza drużyna Wrocław Wanderers. Powstała ona w listopadzie 2016 roku. Skąd taki nacisk na równość i akceptację? "Od samego początku podkreślaliśmy, że główną zasadą, jaką chcemy się kierować, jest akceptacja i brak dyskryminacji wobec innych" - mówi w rozmowie z nami Adrian z WW i dodaje: "Na pierwsze nabory przyszły osoby, które myślały, że są homofobami i nigdy nie zaakceptują żadnego homoseksualisty w gronie swoich znajomych. Jak bardzo się mylili! Po zaledwie kilku tygodniach wspólnego trenowania czy spotykania się wieczorami na piwo, poznali nas bardziej, a ich poglądy uległy zmianie. Nowym osobom zawsze przypominamy, co jest najważniejsze w naszym teamie. Nie pozwalamy, by ktokolwiek poczuł się gorzej z powodu swojej płci, orientacji czy chociażby pochodzenia. Dokładnie taka jest CAŁA społeczność quidditchowa" - opowiada.


"Kobiety są tutaj na równi z mężczyznami i vice versa, a brak dyskryminacji pod jakimkolwiek względem jest najważniejszy. Mamy w swojej drużynie zawodników z zagranicy, z Niemiec, Indii, Francji, Włoch, Węgier, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Turcji czy Maroko. Wszyscy czują się w drużynie jak w rodzinie, bo poza tym, że gramy razem i tworzymy wspaniały team, jesteśmy przyjaciółmi i spotykamy się poza treningami" - mówi Adrian.


Co ciekawe - w quidditchu obowiązuje zasada "gender maximum rule", oznaczająca, że na boisku nie może być więcej niż cztery osoby jednej płci.

Wrocław Wanderers mają za sobą udział w Mistrzostwach Polski, na których zajęli trzecie miejsce. W maju - podczas międzynarodowych rozgrywek Slavic Cup zajęli piąte miejsce. "Jesteśmy z tego osiągnięcia bardzo dumni, ponieważ zmierzyliśmy się z drużynami, które mają większe doświadczenie w quidditchu niż my" - mówi Adrian.

Gdzie drużyna trenuje? "Nasze treningi odbywają się w Parku Szczytnickim – jest tam spora polana, naprzeciwko obserwatorium astronomicznego, która idealnie nadaje się do ćwiczeń i treningów. W weekendy wiele osób zatrzymuje się, żeby z nami porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie czy po postu poobserwować naszą grę. Pojawia się wiele pytań, na które bardzo chętnie odpowiadamy i tłumaczymy, na czym polega i skąd pochodzi nasza gra" - opowiada Adrian.

To co? Łapiemy za miotły?

Treningi odbędą się 26 sierpnia i 2 września od godz. 11.00.

(md)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (6)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Arisu_ (19) Fordon, Bydgoszcz 25.08.2017 23:48
Gender maximum rule? To chyba jakiś mugolski wymysł! Takie Harpie z Holyhead są drużyną wyłącznie kobiecą dla przykładu. W ogóle zasada krzywdząca dla tych, którzy chcieliby założyć drużynę, ale posiadają więcej niż 4 osoby jednej płci...
Vesper ♥ (19) ? 25.08.2017 23:33
Najgorsze jest to ze wszedzie mam daleko :'( Najblizej Katowice, zobaczymy moze cos z tego wyjdzie kto wie :D
temperance (21) Poznań 25.08.2017 17:14
Vesper ♥:
Gdyby nie fakt, że nie mieszkam we Wrocku chetnie bym dolaczyla :D


Jeśli jesteś zainteresowana, to Poznań, Kraków, Śląsk, Warszawa i Olsztyn również mają swoje drużyny. Info z pierwszej ręki, należę do Poznań Capricorns, a z resztą zdarza nam się trenować. Też wspaniali ludzie, też wspaniała atmosfera, zupełnie jak u Wanderersów. Może dokądś masz blisko ;P
Abisso (?) 25.08.2017 17:00
Vesper. Spokojnie, są drużyny w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Olsztynie, Katowicach, zakładają się w Trójmieście, Szczecinie, Pile i Częstochowie, przynajmniej z tego co wyciekło od Polskiej Ligi Quidditcha.

Izrail. Nagłówek pewnie ma przyciągnąć uwagę, jak widać wyszło całkiem nieźle, a stereotypy? Tobie się kojarzy takie hasło ze sprzątaniem, więc sam się zapędzasz w tych stereotypach i seksizmie.
Vesper ♥ (19) ? 25.08.2017 16:13
Gdyby nie fakt, że nie mieszkam we Wrocku chetnie bym dolaczyla :D
Izrail (25) Łódź 25.08.2017 15:11
Czemu nagłówek sugeruje, że tylko dziewczyny nadają się do mioteł i to jeszcze trafia w sterotypy jakoby kobiety były od sprzątania. Nie spodziewałem sie takiego seksizmu na tej stronie...
Normalny (?) 24.08.2017 10:22
I już mam lepszy humor widząc jak dorośli ludzie biegają z miotłami między nogami po boisku :) Ale heheszki odstawmy na bok moi mili bo zainteresowała mnie kwestia równości kobiet i mężczyzn w sporcie. Jestem podwójnie za tym żeby kobiety i mężczyźni startowali razem we wszystkich konkurencjach sportowych ;) Dość seksistowskiego podziału na płcie. Na pewno z zapałem oglądałbym takie olimpiady, mistrzostwa świata czy zapasy lub boks :D

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dziewczyny do mioteł! Fot. Amadeusz Starzak
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku