logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
29
0
6

2 miliony dolarów na walkę z rasizmem i nienawiścią od Apple

Tim Cook krytykuje Trumpa

Dodano: 18.08.2017, Aktualizacja: 18.08.2017

Wszyscy pracownicy Apple otrzymali w środę wieczorem list od swojego szefa, Tima Cooka, w którym krytykuje Donalda Trumpa i zapowiada wsparcie finansowe dla organizacji walczących z nienawiścią. "Nie możemy być świadkami lub pozwolić na taką nienawiść i bigoterię w naszym kraju i nie możemy milczeć w tym temacie. Tu nie chodzi o prawicę, czy lewicę, konserwatystów, czy liberałów. Tu chodzi o ludzką przyzwoitość i moralność" - napisał ujawniony CEO Apple.

Słowa Donalda Trumpa, który zrównał białych ekstremistów, maszerujących w Charlottesville z ich przeciwnikami, wciąż odbijają się w USA szerokim echem. Coraz częściej krytyka idzie także z obozu republikańskiego. Jak się okazuje - obojętny nie pozostaje i wielki biznes.
ZOBACZ TEŻ Charlottesville: Ameryka poruszona Niech jej śmierć będzie nawoływaniem na rzecz równości

Tim Cook, ujawniony szef Apple, wysłał w środę wieczorem list do wszystkich pracowników firmy, w którym zapowiada wspieranie finansowe organizacji walczących z rasizmem i nietolerancją - i przede wszystkim monitorujących przypadki nienawiści. Wybór padł na Southern Poverty Law Center i the Anti-Defamation League - ta pierwsza ma siedzibę w rodzinnym stanie Cooka, Alabamie.

CEO Apple namawia także i swoich pracowników do wspierania organizacji i zapowiada danie takiej opcji użytkownikom produktów firmy poprzez iTunes.

Czego jeszcze dowiadujemy się z listu? Media przede wszystkim zwracają uwagę na zdecydowanie odcięcie się od wspomnianych słów prezydenta Trumpa. 

Nie zgadzam się z prezydentem i innymi, którzy wierzą, że istnieje równość moralna między białymi rasistami i nazistami, a tymi, którzy sprzeciwiają się temu, stojąc za prawami człowieka. Równość tych dwóch stoi w sprzeczności z ideałami nas, jako Amerykanów
- czytamy w liście.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (6)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
shingao (31) Szczecin 20.08.2017 18:25
Tadeusz:
https://www.wprost.pl/408427/Wyznanie-syna-gejow-Gwalcili-mnie-nazmiane


Procent gwałtów w rodzinie jest dość duży w stosunku do wszystkich gwałtów. Jak sprawcą jest heteroseksualny mężczyzna to jakoś nigdy nie podaje się jego orientacji uznając, że nie jest to istotne dla sprawy.

Podobnie jest z innymi przestępstwami. Jeśli ataku nożem dokonał śniady muzułmanin, to i jego kolor skóry i jego religia jest istotna. Jeśli ataku nożem dokonał biały chrześcijanin, to ani jego kolor skór, ani jego religia nie ma znaczenia.

Czy można oczekiwać od Wprost, że opublikują artykuł o tytule "Wyznanie córki heteroseksualistów: Gwałcili mnie na zmianę"? Oczywiście że nie. Bo jak przestępstwa dokonuje heteroseksualista, to nie jest to w żaden sposób istotne i nie powinna obciążać wszystkich heteryków.

Propaganda w standardowym konserwatywnym stylu.
Maciej   dodane przez Facebooka 19.08.2017 11:14
Widzę, że i tu się powiela idiotyczną manierę "prawa LGBT wyłącznie w obowiązkowym pakiecie z ekonomicznym bolszewizmem". Dziękuję, wyższych podatków nie zapłacę, wolność i prawa kupię sobie za swoje.
Maciej   dodane przez Facebooka 18.08.2017 20:37
Skąd założenie, że Apple nie płaci uczciwie podatków? Bardzo śmiały zarzut!
Mal   dodane przez Facebooka 18.08.2017 18:48
To ile trafi do Polski? Tu jest dużo do zrobienia w tej materii
Adrian   dodane przez Facebooka 18.08.2017 16:45
Ja też tak zdecydowanie myślę, że uczciwe płacenie podatków i to bardzo wysokich przez korporacje, wielkie przedsiębiorstwa i najbogatsze osoby przyczynią się do tego, że świat będzie sprawiedliwy społecznie, zwiększy się na tym świecie równość ekonomiczna i troska o ludzi słabszych, biednych, wykluczonych, potrzebujących i wymagających tolerancji dla innego człowieka ze względu na odmienność a wtedy byłoby na pewno coraz więcej równości, coraz więcej wrażliwości ludzkiej, coraz mniej podziałów i coraz mniej przemocy, zła, terroryzmu, wojny, cierpienia i rasistowskiej, ksenofobicznej, homofobicznej, seksistowskiej i antysemickiej nienawiści aż w końcu te wszystkie złe i antyludzkie zjawiska znikną na tym świecie!
Piotrek   dodane przez Facebooka 18.08.2017 16:05
Brawo :D
Za mało liberalizmu nie pomaga walce z uprzedzeniami

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
2 miliony dolarów na walkę z rasizmem i nienawiścią od Apple Fot. za: twitter.com/tim_cook
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku