logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
69
1
4

Ergo Hestia zmienia zapisy

Odpowiedź firmy na dzisiejsze doniesienia

Dodano: 16.08.2017, Aktualizacja: 16.08.2017

"W ERGO Hestii chcemy wszystkich traktować równo, dlatego zmieniamy dotychczasowe zapisy" - poinformowała nas firma na Twitterze, dodając: "W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, zmieniamy wytyczne sprzedażowe tak, aby niezależnie od orientacji seksualnej każdy klient mógł sobie i swoim bliskim zapewnić najwyższy standard ochrony".

Dziś donosiliśmy o skanie pisma z odmową objęcia ubezpieczeniem partnerki czytelniczki "Repliki", Izy. "Moja firma miała ubezpieczenia na życie w Avivie, wiec ja i moja partnerka byłyśmy też tam bezproblemowo ubezpieczone (wypłacali odszkodowania). Firma zmieniła ubezpieczyciela na Ergo Hestię. Po 3 miesiącach takie pismo..." - mogliśmy przeczytać w wiadomości od Izy. 

ZOBACZ TEŻ Ubezpieczenie tylko dla hetero? Ergo Hestia robi to źle. Jak inne firmy?


Wszystko z powodu zapisu w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), dotyczącego definicji "partnera". Wg firmy to "osoba płci odmiennej niż ubezpieczony, niespokrewniona i nie pozostająca z ubezpieczonym w stosunku powinowactwa, która w dacie jej wskazania prowadzi z ubezpieczonym wspólne gospodarstwo domowe oraz zamieszkuje pod tym samym adresem".

ERGO Hestia odpowiedziała nam dziś na Twitterze oraz w mailu.


Prace nad zmianą Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU) Hestii Rodzina dla szerokiego kręgu odbiorców trwały już wcześniej. ERGO Hestia w pierwszym kroku zmieniła OWU ubezpieczenia Hestia Rodzina dla pracowników, gdzie ubezpieczeni mogli ubezpieczyć jako partnera również osoby tej samej płci. Obecnie, w odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, zmieniamy wytyczne sprzedażowe tak, aby niezależnie od orientacji seksualnej każdy klient mógł sobie i swoim bliskim zapewnić najwyższy standard ochrony. Do czasu ostatecznej zmiany zapisów OWU konieczne będzie zawarcie aneksu, ale ta zmiana wchodzi w życie praktycznie ze skutkiem natychmiastowym i jest odzwierciedleniem chęci równego traktowania wszystkich klientów ERGO Hestii z poszanowaniem ich różnorodności. 

Jednocześnie trwają prace nad identyfikacją podobnych zapisów mogących skutkować niedogodnościami dla klientów LGBT w OWU innych produktów. Ich celem jest ujednolicenie definicji partnera w taki sposób, aby każdy klient bez względu na płeć czy orientację seksualną mógł korzystać z ubezpieczeń ERGO Hestii.

W wiadomości do nas rzecznik prasowy firmy, Arkadiusz Bruliński, dodaje, że "zmiany były tylko kwestią czasu" i dziś ERGO Hestia podjęła decyzję o "przyspieszeniu wdrożenia tych zmian". Równocześnie Bruliński zapewnia, że wdrożona została zmiana w ramach wytycznych sprzedażowych, która "pozwoli naszym klientom na ubezpieczanie swoich partnerów i partnerek w ramach ubezpieczenia grupowego ERGO Hestii".

(md)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
grzesioc (27) Berlin 16.08.2017 23:38
badzmy optymistyczni. Moze to nie tylko presja zadzialala. Moze stare zapisy serio wymagaly zmian tj. jest to w przypadku naszej wspanialej nietyklanej konstytucji. Fakt ze proces zostal "przyspieszony" nie musi o czyms swiadczyc
Linbix (21) Poznań 16.08.2017 20:37
Super :) !
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 16.08.2017 20:18
Niesamowite!
Trzeba zrobić aferę w mediach, żeby firma zrozumiała co to jest równe traktowanie? Kogo oni tam zatrudniają? Jakichś Sebixów od Kurwina?
doctorheiter (23) Poznań 16.08.2017 19:06
Fajnie wiedzieć, że presja działa.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Ergo Hestia zmienia zapisy Fot. za: facebook.com/ERGOHestia
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku