logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
16
0
1

Gender i 9-latek w nowym sezonie "Roseanne"?

Kolejny telewizyjny powrót

Dodano: 11.08.2017, Aktualizacja: 11.08.2017

Mamy czas telewizyjnych powrotów, ale ten robi chyba największe wrażenie, bo to już 20 lat! Roseanne Barr wróci z kultowym już dla wielu serialem "Roseanne". A w nim - pojawi się (chyba pierwsza w telewizji) postać 9-latka z płynną identyfikacją płciową, czyli jak mówią sami twórcy: "gender-creative". Kto nie może się doczekać?

Wygląda na to, że nasza lista "wymarzonych telewizyjnych powrotów" zaczyna się powoli spełniać! Po "Słowo na L", czas na sitcom "Roseanne", który emitowany był w latach 1988-1997. Komediowa produkcja, pokazująca życie pewnej amerykańskiej rodziny, dotykała wiele istotnych problemów: przemocy domowej, aborcji, biedy, a także praw gejów i lesbijek. No i niezapomniana Sara Gilbert jako Darlene - dla wielu nieheteroseksualnych dziewczynek jedna z pierwszych tomboyek w telewizji.
ZOBACZ TEŻ LGBT i telewizja - za czym tęsknimy? (lista) Powrót „Will & Grace”

Teraz stacja ABC potwierdza: "Roseanne" wraca! Podobno z tym samym składem (chociaż z niektórymi aktorami wciąż trwają rozmowy) i z podobnym humorem i zaangażowaniem politycznym. Jak wypadnie rodzina Connerów w 2017 roku? Czy Roseanne Barr, która słynie z tworzenia wokół siebie kontrowersji i niewyparzonego języka (przede wszystkim w mediach społecznościowych) podoła temu, co obecnie dzieje się w USA i wciąż będzie śmieszyć? Pożyjemy, zobaczymy...

Twórcy serialu zapowiedzieli, że w produkcji pojawi się Mark, syn Darlene i Davida, który będzie... "gender-creative". Ma być postacią, która świetnie odnajduje się "pomiędzy", o płynnej identyfikacji płciowej. Będzie to pierwsza taka postać w amerykańskiej telewizji - nie brakuje więc (już) krytyki. Co na to Roseanne? Zobaczycie, wtedy ewentualnie skrytykujecie.(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
mmpct (27) gdzieśnamazowszu 12.08.2017 8:54
Czemu zamiast słowa tomboy nie możecie napisać po prostu chłopczyca?Sam serial jest mi obojętny, bo w sumie niezbyt go pamiętam.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku