logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
8
0
0

W tym tygodniu: co nas ominęło?

Informacje z queerowego świata

Dodano: 10.08.2017, Aktualizacja: 11.08.2017

Publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 26.

Zaczynamy od newsów.

Włochy. Znowu Włochy - tym razem parze gejów zabroniono się przytulać, bo to niepokoi dzieci. Całą historię możecie przeczytać tutaj.

Malta. Kraj nie przyjmie uchodźców z Czeczenii.

Wielka Brytania. Ci wolontariusze z National Trust, którzy nie założyli na siebie czegokolwiek tęczowego, zostali odesłani do domu. Pracownicy z posiadłości Felbrigg Hall w Norfolk zostali o to poproszeni ze względu na trwające obchody 50-lecia dekryminalizacji homoseksualizmu. 

Wielka Brytania. W Brighton, w gejowskiej łaźni, stanie maszyna do darmowego badania na obecność wirusa HIV. 

Wielka Brytania. Drew Dalziel Santander brzmiała zbyt męsko dla banku, więc ten zablokował jej konto. Drew jest transpłciową kobietą, która przechodzi terapię wokalną, ale tego się nie spodziewała...

Izrael
. Protest przeciwko dyskryminacji gejów trwa. 19-letni Oren Magori się nie poddaje. Użył do tego sztuki i talentu, tak powstały super plakaty, które rozwiesza w Izraelu, sami popatrzcie

AustraliaPisaliśmy już w tym tygodniu o tym kraju. Teraz małe uzupełnienie - były premier, Tony Abbott, namawia, by nie wspierać równości małżeńskiej, bo... poprawność polityczna wygra.

Kanada. Badanie “LGBT REALITIES” pokazało - 73% badanych uważa, że wciąż jest dużo do zrobienia w kwestii prześladowania dzieci w szkołach ze względu na orientację seksualną. Wyniki możecie przeczytać tutaj.

USA. Muzułmanie stają się tolerancyjni, ewangelicy - wręcz przeciwnie. Z najnowszych badań wynika, że 70% z nich uważa, że homoseksualizm jest nieakceptowalny. Okazuje, że chrześcijanie potrafią sobie wytłumaczyć także biedę innych - to ich wina, biednych. Naprawdę, sami przeczytajcie.

USA. Brooke Ashjian ze szkoły Fresno Unified uważa, że mówienie dzieciom o LGBT robi z nich... LGBT. Przykro nam. 

USA. Organizacje LGBTQ pozywają prezydenta Donalda Trumpa w imieniu 5 transpłciowych żołnierzy. 

USA. Viralowo chcemy tęczowej budki ratowniczej z Venice Pride w Kalifornii:Jamajka. Trzecia już parada w kraju, gdzie homoseksualizm wciąż nie jest legalny! Jak było? Przejrzyjcie sobie Instagram

Rosja. Mężczyzna nie dostał pracy, bo nie był wystarczająco męski. XXI wiek. Zapraszamy do lektury

Nepal. Pierwszy ślub mężczyzny z osobą transpłciową. Więcej szczegółów - tutaj

Nepal. W Katmandu - 1500 osób wzięło udział w Paradzie

Pakistan. Dyskryminacja osób transpłciowych prawnie nielegalna. 

Indonezja. Odsetek zakażonych wirusem HIV mężczyzn wzrósł o 20% w ciągu 6 ostatnich lat. Eksperci ostrzegają, że to szacunki, bo ze względu na dyskryminacyjne prawo - wielu mężczyzn boi się pójść na badania. 

Nigeria. Raper MI Abaga, chrześcijański, bardzo religijny, uważa, że zakaz homoseksualizmu jest głupotą. Możecie posłuchać podcastów z raperem. 

RPA. Minister Mduduzi Manana uderzył kobietę, bo ta... nazwała go gejem. Rozpętała się burza, Manana przeprosił. 

Kuwejt. W 2017 roku deportowano 76 gejów z kraju i zamknięto 22 gabinety masażu, w których dochodziło do nierządu i nieczystego zachowania mężczyzn wobec innych mężczyzn. 
poprzednia
następna

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
W tym tygodniu: co nas ominęło? Fot. za: Facebook
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku