logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
7
37
16

Gejowska tęcza jest... wybrakowana

Gość Niedzielny o symbolu LGBT

Dodano: 09.08.2017, Aktualizacja: 10.08.2017

Redaktor katolickiej gazety o swoim odkryciu: jest tylko sześć kolorów. Więc jest wybrakowana. Dziennikarz idzie dalej i oskarża ruch LGBT o wyszydzanie i wyśmiewanie wartości i autorytetów Kościoła Katolickiego... Co spowodowane jest chęcią stawienia czoła samemu Bogu.

Marcin Jakimowicz chwali się swoimi wojażami - gdzie bywał, a gdzie nie. Wiemy, że odbył wycieczkę po Europie i wszędzie gryzło go to samo: że flaga gejowska ma tylko sześć kolorów, a ta prawdziwa, boska ma ich siedem. Szóstka to liczba niedoskonałości, ale "że z symbolu LGTB wykasowano kolor indygo uznawany za symbol… Jezusa Chrystusa. Ot, ciekawostka" - dodaje. 

Naturalna tęcza składa się z siedmiu kolorów. Gejowska… z sześciu. Dla większości jest to nieistotny szczegół, dla mnie ważny symbol

- pisze. 

Wyjaśnień nie trzeba daleko szukać - pisaliśmy o tym w czerwcu. Wtedy grupa „More Color More Pride” ze Stanów Zjednoczonych chciała, by do klasycznej flagi LGBT dołączyć kolor brązowy i czarny. 

Przypomnijmy, że Baker, autor tęczowej flagi jako symbolu ruchu LGBT, kiedy ją tworzył miał na celu, by każdy z kolorów coś oznaczał – i w ten sposób mamy filozofię: flaga to symbol, siła, flaga coś przekazuje, o czymś mówi.

Początkowo flaga miała 8 pasków w różnych barwach. Były to: różowy, czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, turkusowy, indygo oraz fioletowy. 

W związku z małą dostępnością różowej tkaniny – usunięto go z flagi. I tak przez rok (1978-79) funkcjonowała flaga siedmiokolorowa, by w 1979 roku połączyć indygo i turkus w jeden kolor – królewski błękit. I taką flagę znamy do dzisiaj - w sześciu kolorach.

Jakimowicz pisze o tym, że tęcza jest dla chrześcijan symbolem przymierza Boga i człowieka: „Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią" - cytuje Księgę Rodzaju. Kościół widział w tęczy samą Maryję. 

Przywołuje swoją rozmowę z paulinem, o. Augustynem Pelanowskim:

– Miriam jest tęczą? (...) Czy nie jest kpiną Złego, który nie mając mocy stwórczej małpuje, kradnie, odwraca znaczenie symboli, że tęczę widzimy na zadymach, w czasie których manifestuje się grzech?
– Zły ma potrzebę ironizowania, wyszydzenia świętej rzeczywistości, ośmieszenia jej, bluźnienia (...) Czy to przypadek, że niektórzy transwestyci przybierają sobie imię Miriam?

Konkluduje więc, że skoro tęczy LGBT brakuje siódmego koloru, to ma ich sześć - czyli jest niepełna, wybrakowana. I reasumuje: "Tak dzieje się zawsze, gdy człowiek chce udowodnić Bogu, kto tu rozdaje karty".

Jak widać obsesja Kościoła katolickiego na punkcie społeczności LGBT i przypisywaniem jej "zła" jako wartości nadrzędnej trwa w najlepsze. My chcielibyśmy zwrócić uwagę, że kultura jest dla każdego. Często jest wieloznaczna, czasem z symboli korzystają różni ludzie, w różnych miejscach, w różnych kontekstach. Nie widzimy w tym nic złego. Tym bardziej, że nigdy nie zarzuciliśmy instytucji Kościoła Katolickiego, że zawłaszcza uniwersalne symbole i wartości. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (16)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 12.08.2017 14:51
Ekhm... A ile barw miała słynna tęcza z Placu Zbawiciela?
przesadyzm (17) Łódź 10.08.2017 17:04
CalmMind:
Tęcza jest wybrakowana gdy literka B jest przez inne literki w skrócie LGBT hejtowana!
jak miło przeczytać coś mądrego
crashoverride (100) Trójmiasto 10.08.2017 10:46
Kościół w Polsce działa niezgodnie z zasadami ujętymi w Piśmie Świętym. I nie trzeba tu niczego udowadniać. Wystarczy Pismo Święte poczytać, a później pójść i posłuchać co mówi ksiądz.
grzesioc (27) Berlin 10.08.2017 0:33
„Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną a ziemią"

masakra jaka sekta z przed tysiecy lat.. i dalej sie trzymaja kurczowo tych starych smarowidel, ucza sie tego w swoich kuriach a o panu Isaac Newton pewnie nie slyszeli.. zdelegalizowac to dziadostwo i niech nie robia ludziom prania mozgu
shingao (31) Szczecin 09.08.2017 23:19
Szóstka to kolor niedoskonałości (...)


Szóstka to kolor? O boziu, ukarz redaktorów 6 plagami.
Linbix (21) Poznań 09.08.2017 22:44
Co za robienie z igły wideł.Burza w szklance wody,byle tylko się do czegoś doczepić i podekscytować przez chwilę.
LuckyNumberSlevi​n (?) 09.08.2017 22:09
Wlasnie 7 kolorow a wy caly czas o gejach nadupiacie tylko, to jest lgbt, dajcie rozne KOLORY tematów. ;]
Dyke Vader (16) Mińsk Mazowiecki 09.08.2017 21:28
Ja rysuję ją zwykle z różem, flagi produkuje się bez dla oszczędności materiału i kosztów produkcji, przynajmniej w tradycji. Spokojnie, nie ma tu żadnej ideologii dodanej, nie przywłaszczamy sobie metod prawicowego skrzydła mediów i polityki. Także... krzyżyk na drogę (?).
maxoku (31) Radom 09.08.2017 20:56
-mike-:
Logika jest chodzi o zwykłą zazdrość. Symbolika tęczy we współczesnym świecie najbardziej i najpowszechniej kojarzy się z LGBT, bez względu na liczbę kolorów dla ludzi jest to po prostu symbol tęczy. Księżulek nie może ścierpieć, że ludziom się nie kojarzy z symbolem jego sekty, stąd jego wylew frustracji i atak.
Ale jak ta symbolika tęczy zaczęła się w takim stopniu kojarzyć tylko z LGBT? Za ich sprawą. Gadali ciągle o przywłaszczaniu tęczy przez LGBT. Tęcze niezwiązane z LGBT ogłaszali propagowaniem LGBT itd. Jak dla mnie to sami są sobie winni lol. Zorientowali się jaki błąd popełnili i starają się teraz odwrócić kota ogonem ;p.
CalmMind (36) Olsztyn 09.08.2017 20:55
Tęcza jest wybrakowana gdy literka B jest przez inne literki w skrócie LGBT hejtowana!

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Gejowska tęcza jest... wybrakowana Fot. Wikipedia.
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku