logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.08.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
37
16
229

Geje mają swoje dziecko

Transpłciowe ojcostwo w Portland

Dodano: 04.08.2017, Aktualizacja: 05.08.2017

Trystan i Biff zostali kolejnymi gejami, którzy mają swoje biologiczne dziecko. Niby nic wyjątkowego, ale dziecko urodził... Trystan. Media na całym świecie rozpisują się o nietypowym przypadku, a rozwiązanie zagadki - nie pierwszej i nie ostatniej - jest dość banalne.

Trystan Reece i Biff Chaplow zostali szczęśliwymi ojcami miesiąc temu. Co w tym wyjątkowego? To biologiczne dziecko dwojga mężczyzn, które urodził Trystan, będący transpłciowym mężczyzną. 

Wcześniej panowie mieli kontakt z dziećmi, bratankami i siostrzeńcami, ale zapragnęli mieć swoje dziecko. I dzięki zawiłościom ludzkiej seksualności, jakkolwiek to brzmi, udało się. Na pytanie, jak to możliwe, że przy terapii hormonalnej był w stanie zajść w ciążę, odpowiada: "Byłem w stałym kontakcie z lekarzami, musiałem odstawić testosteron na czas ciąży". Leo Murray ma miesiąc i rozwija się dobrze. To nie jest oczywiście pierwszy przypadek. Statystyki pokazują, że w samym 2017 roku, aż 54 transpłciowych mężczyzn w Australii urodziło dzieci. Prawdopodobnie po raz pierwszy media poruszyły ten temat w 2012 roku, kiedy opisywały przypadek Thomasa Beatiego, który został nazywany pierwszym transpłciowym mężczyzną w ciąży. 

W tym roku brytyjskie media żyły historią Haydena Crossa, 21-latka, który przerwał terapię hormonalną, by zajść w ciążę i zostać pierwszym takim przypadkiem w Wielkiej Brytanii. 

Polecamy również film o transpłciowych mężczyznach w ciąży:(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (229)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
maxoku (30) Radom Wczoraj 21:25
don_diego44:
Cały czas dyskutujemy, czy płód myśli, czy nie myśli w kontekście tego czy jet człowiekiem czy nie i czy aborcja powinna być dozwolona czy nie .
Ale po grzyba ze mną polemizujesz w kwestiach, których się nie sprzeczałem. Pomyliłeś adresata, ja nic nie mówiłem czy powinna, czy nie powinna być zakazana. Nie widzisz, że to nie ma sensu? Napisałem coś o myśleniu, a ty odpowiedziałeś niby sondażem na inny temat. Jak nie masz argumentów to przechodzisz już do mowy końcowej? Tylko tak jak mówiłem, nie do mnie to. Mnie odpisuj tylko na to co ja napisałem, a nie ktoś inny. I jak chcesz dyskutować ze mną o aborcji, skoro nawet o myśleniu nie potrafisz?
don_diego44 (51) Tychy Wczoraj 21:06
@maxoku
Cały czas dyskutujemy, czy płód myśli, czy nie myśli w kontekście tego czy jet człowiekiem czy nie i czy aborcja powinna być dozwolona czy nie .
maxoku (30) Radom Wczoraj 20:59
don_diego44:
Jednak większość społeczeństwa uważa, że aborcja na życzenie to coś złego i jest zakazana i dobrze.
I znowu nie na temat lol. Ogarnij się i zacznij w końcu myśleć :].
don_diego44 (51) Tychy Wczoraj 20:54
@maxoku
Jednak większość społeczeństwa uważa, że aborcja na życzenie to coś złego i jest zakazana i dobrze.
maxoku (30) Radom Wczoraj 20:04
don_diego44:
Studentów medycyny uczy się ,że w 12 tygodniu ciąży płód ma już wykształcone jakieś zaczątki układu nerwowego, ale na pewno nie są uczeni ,że płód w tym wieku myśli i ma świadomość.
A skąd wiesz? Byłeś na medycynie?
Jaka jest świadomość noworodka, każdy może ocenić . Rzeczy oczywiste, to rzeczy oczywiste . Koń jaki jest każdy widzi.
Co ty ciągle noworodka do konia porównujesz? I najwyraźniej nie każdy, skoro widzę coś zupełnie innego niż ty. W kwestii spornej należy się odwołać do naukowego autorytetu. Nie, to nie będzie kk, więc wstrzymuj konie lol.
don_diego44 (51) Tychy Wczoraj 18:57
@maxoku
Jaka jest świadomość noworodka, każdy może ocenić . Rzeczy oczywiste, to rzeczy oczywiste . Koń jaki jest każdy widzi.
don_diego44 (51) Tychy Wczoraj 18:52
@-mike-
To właśnie ZSRR wprowadził pierwszy aborcję na życzenie. Studentów medycyny uczy się ,że w 12 tygodniu ciąży płód ma już wykształcone jakieś zaczątki układu nerwowego, ale na pewno nie są uczeni ,że płód w tym wieku myśli i ma świadomość.
maxoku (30) Radom Wczoraj 11:00
don_diego44:
Mike twierdził, że życie ludzkie zaczyna się od momentu gdy wytworzy się układ nerwowy i że od wtedy płód myśli i ma świadomość .
A ty ciągle to samo. Umiem przecież czytać i widzę co pisze mike, po grzyba mi recenzujesz? To nie jest temat dyskusji między tobą a mną. Po drugie to nie on tak twierdzi tylko naukowcy, którzy są milion razy bardziej wiarygodni niż ty i instytucja, którą ciągle reklamujesz. Doczekamy się w końcu źródła tych twoich rewelacji?
Skąd wiem ,że noworodek nie myśli ? Koń jaki jest każdy widzi.
Za przeproszeniem diego, ale nie jesteś ekspertem od oceniania czy ktoś potrafi myśleć albo ma świadomość. Zajmij się już rolą, a naukowcom zostaw naukę.
-mike- (34) Warszawa Wczoraj 9:42
@don_diego
Zarodek, embrion potem płód. Podejrzewam, że "radzieccy naukowcy", podobnie jak katoideolodzy nie mieli pojęcia, że w 12 tygodniu ciąży zaczyna działać układ nerwowy. Kierowali się własnymi pseudonaukowymi ideologiami, jedną z nich nam tutaj uparcie wciskasz. Natomiast 12 tydzień to wiedza współczesna, wykładana studentom medycyny. Oczywiście potwierdzasz stare porzekadło, że jak fakty się nie zgadzać z ideolo to tym gorzej dla faktów. Niczym nie zaskakujesz.
don_diego44 (51) Tychy Wtorek 22:44
@-mike-
A przed 12 tygodniem ciąży to nie dziecko tylko jakaś świnka morska?
Te fakty naukowe to chyba radzieccy naukowcy propagowali.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Geje mają swoje dziecko Fot. Facebook za: https://www.facebook.com/biffandi/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku