logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
44
0
6

Bycie innym to (nie) zagrożenie

Nowa piosenka ujawnionego Wrabela

Dodano: 02.08.2017, Aktualizacja: 03.08.2017

Amerykański wokalista, Wrabel, nagrał piosenkę "The Village", o której zrobiło się głośno - opowiada bowiem historię transpłciowego chłopaka z małego miasta, który musi borykać się z głęboko wierzącymi rodzicami i uprzedzeniami rówieśników. To także odpowiedź na transfobiczną politykę Donalda Trumpa.

Piosenka i teledysk powstały przy wsparciu Spotify'a, a w rolę głównego bohatera wcielił się transpłciowy aktor, August Aiden. 

W liście, który artysta napisał o teledysku, mówi o tym, że piosenka powstała w lutym, po tym jak Trump zniósł prawną ochronę transpłciowej społeczności. A premierę "The Village" miało dzień po tym, jak na Twitterze ogłosił, że "nie ma miejsca dla osób transpłciowych w amerykańskiej armii". 

Chciałem napisać prostą piosenkę, która pokaże outsiderom, że to nie oni są problemem, ale oni, "the village" (...) tylko dlatego, że jesteście w mniejszości... ludzie szepczą, kiedy mijasz ich na korytarzu (...) to trudne (...) ale problem leży w większości
- napisał. 

Wrabel pisze o tym, że spotyka się z osobami transpłciowymi i ich rodzinami, zna ich problemy, wie, z czym muszą się borykać, ale i jakie mają marzenia. 

"Moje serce pęka za każdym razem, kiedy słyszę, co ten człowiek wygaduje i robi. To musi się skończyć. On daje prawo do nienawiści. Do tego, żeby innych traktować gorzej i z wyższością" - dodaje. Wrabel ujawnił się, kiedy miał 23 lata. Wychowywał się w środowisku ludzi wierzących. "Byłem inny. Zły. Nienaturalny" - pisze w tym samym liście. 

Piosenka "11 Blocks" to historia o pierwszej miłości - zamieszkał 11 kamienic od swojej pierwszej miłości, kiedy przeprowadził się do Kalifornii. W piosence "Bloodstain" opowiada historię związku, w którym musi walczyć o swoje życie... Nie dosłownie. "W związku najczęściej milczę wtedy, kiedy należy mówić, rozmawiać" - powiedział dla magazynu "Out". 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (6)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Katarzyna   dodane przez Facebooka 04.08.2017 22:03
Opis przypomina trochę ,,Smalltown boy", czy jakoś tak.
Przemysław   dodane przez Facebooka 04.08.2017 15:57
Wydał jakąś płytę?
Axsieja (15) Morąg 04.08.2017 10:27
W malych miejscowosciach jest najgorzej plotki szybko sie rozchodza . Wysterczy zrobic coming out przed zla i falszywa osoba ktora rozpowie to innym i bedziesz skonczony. Niestety
Kaki0012 (17) Elbląg 03.08.2017 17:26
Naprawdę piękna piosenka. Też jestem z bardzo wierzącej rodziny i nadal boję się powiedzieć o sobie swojemu tacie. Niewiadomo jak on zareaguje. Ech... I po co tyle nienawiści na tym świecie? Zamiast na spokojnie opowiedzieć swoim dzieciom o osobach z LGBT, że tacy też istnieją ludzie, to niektórzy wolę uczyć swoje pociechy nienawiści do takiego człowieka : /.
Aleksander. (15) Warszawa 03.08.2017 16:00
Piękna piosenka.
opiniakrytyka (?) 03.08.2017 13:28
Szkoda że tyle nietolerancji i jadu już w samym środowisku jest. Eh.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Bycie innym to (nie) zagrożenie Fot. Facebook za: https://www.facebook.com/wrabel/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku