logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
21.10.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
28
13

Nigeria: 42 gejów aresztowanych

Grozi im 14 lat więzienia (petycja)

Dodano: 02.08.2017, Aktualizacja: 02.08.2017

Ponad 40 gejów zostało aresztowanych w hotelu w Lagos w Nigerii. Zarzuca się im homoseksualne akty - w hotelu odbywało się spotkanie dotyczące profilaktyki HIV. Mężczyznom grozi nawet 14 lat więzienia.

Do aresztowań doszło w niedzielne popołudnie. Policja otoczyła jeden z hoteli, gdzie odbywało się spotkanie dotyczące profilaktyki HIV. Zatrzymano ponad 40 mężczyzn - grozi im nawet 14 lat więzienia.

Przypomnijmy, że w Nigerii akty homoseksualne (zarówno lesbijskie, jak i gejowskie) są zakazane. Od 2013 roku w kraju zakazane są też małżeństwa jednopłciowe.

"Niesprawiedliwe aresztowania i ataki jak ten, skierowane przeciwko społeczności LGBT mają w Nigerii miejsce od lat. Musimy dać znać nigeryjskim władzom, że świat patrzy. Domagamy się odstąpienia od zarzutów wobec wszystkich 42 aresztowanych mężczyzn" - czytamy w petycji na stronie Allout, do której podpisania zachęcamy.

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (13)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Odyseusz92 (24) Jastrzębie - Zdrój 04.08.2017 22:48
shingao:
Odyseusz92:
Niestety tak się dzieje w zacofanych Państwach gdzie system legislacyjny jak i penitencjarny jest oparty głównie o prawo szariatu. Gdzie Kodeksem Karnym Cywilnym i Administracyjnym jest Koran. (...)


Nigeria to duży, wieloetniczny kraj. Islam, to północ Nigerii, a chrześcijaństwo, to południe. Lagos jest na południu. Więc jeśli chcesz winić jakąś książkę, to tym razem nie Koran tylko Biblię.


Obie księgi mają ten sam rodowód, jak dla mnie nie różnią się zbyt wieloma szczegółami. W każdym państwie w którym prawo opiera się o religie nie jest dobrze.
shingao (31) Szczecin 04.08.2017 22:12
Odyseusz92:
Niestety tak się dzieje w zacofanych Państwach gdzie system legislacyjny jak i penitencjarny jest oparty głównie o prawo szariatu. Gdzie Kodeksem Karnym Cywilnym i Administracyjnym jest Koran. (...)


Nigeria to duży, wieloetniczny kraj. Islam, to północ Nigerii, a chrześcijaństwo, to południe. Lagos jest na południu. Więc jeśli chcesz winić jakąś książkę, to tym razem nie Koran tylko Biblię.
Odyseusz92 (24) Jastrzębie - Zdrój 04.08.2017 21:45
Niestety tak się dzieje w zacofanych Państwach gdzie system legislacyjny jak i penitencjarny jest oparty głównie o prawo szariatu. Gdzie Kodeksem Karnym Cywilnym i Administracyjnym jest Koran. To smutne ale często zacofanie państwa jest powiązane z mieszaniem się religii do polityki. Oby w Polsce to nie poszło tak daleko. Chociaż patrząc na obecną RP to ogrania mnie strach. Władza robi z sądami co chce, ONR spaceruje w Warszawie niczym Brunatne Koszule w Republice Weimarskiej w 1933. Był już czas gdy w Europie Gejów i Lesbijki wtrącano do takich obozów jak Auschwitz Treblinka Majdanek i wiele innych.
Najpierw usłyszeliśmy o Czeczeni, teraz Nigeria, do tego ograniczona wolność słowa osób LGBT na Litwie ( która jest częścią UE .... bez komentarza ) i Rosji ...co dalej. Czy "zwyczajny" poseł z Nowogrodzkiej będzie się wzorował na którymś z tych państw ?? ...
Zuzanna   dodane przez Facebooka 03.08.2017 23:48
To trochę tak, jakby aresztować typa za pieprzyk na dupie.
Jacek   dodane przez Facebooka 03.08.2017 22:58
opiniakrytyka (?) 03.08.2017 18:37
uwaga:
To HIVa łapią tylko geje?


W artykule pisze tylko o nich.


Oho znów obiektywny znafca, opiniakrytyka. Jak na nick to masz małą wiedzę, chyba że fakty to Ty napisałeś ten artykuł.


Umiesz czytać? Gdzie pisze o przedstawicie-lach/-lkach pozostałych orientacji i tożsamości, bo nie widzę. Artykuł jest mocno stygmatyzujący, trzyma się stereotypu. Potwierdza to i Pan wyżej.
Małgorzata   dodane przez Facebooka 03.08.2017 17:30
Cóż za szaleństwo ogarnia ten świat, Paragraf 22 i Proces wciąż żywe.
uwaga (?) 03.08.2017 15:56
opiniakrytyka:
shingao:
opiniakrytyka:
skoro seks gejowski jest zakazany to po co profilaktyka?


To HIVa łapią tylko geje?


W artykule pisze tylko o nich.


Oho znów obiektywny znafca, opiniakrytyka. Jak na nick to masz małą wiedzę, chyba że fakty to Ty napisałeś ten artykuł.

Trzeba walczyć, choćby petycjami o wolność i prawo innych, bo potem mogą zabrać i nam. Europa i świat musi pokazać sprzeciw.
opiniakrytyka (?) 03.08.2017 15:27
shingao:
opiniakrytyka:
skoro seks gejowski jest zakazany to po co profilaktyka?


To HIVa łapią tylko geje?


W artykule pisze tylko o nich.
shingao (31) Szczecin 03.08.2017 15:03
opiniakrytyka:
skoro seks gejowski jest zakazany to po co profilaktyka?


To HIVa łapią tylko geje?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Nigeria: 42 gejów aresztowanych Fot. za: go.allout.org