logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
7
3
5

Poruszający klip o sytuacji gejów w Czeczenii

Russian LGBT Network: ponad 20 ofiar

Dodano: 01.08.2017, Aktualizacja: 01.08.2017

Rosyjska organizacja, która od początku angażuje się w pomoc gejom, którzy stali się ofiarami prześladowań w Czeczenii, opublikowała nowe informacje o antygejowskich czystkach w kraju - na podstawie rozmów z 33 mężczyznami. Russian LGBT Network przygotował też poruszający filmik, tłumaczący sytuację w kraju - na podstawie wspomnianych rozmów.

Organizacja Russian LGBT Network - we współpracy z dziennikarką Eleną Milashiną, która jako pierwsza opisała antygejowskie prześladowania w Czeczenii - przygotowała raport, opisujący sytuację homoseksualnych mężczyzn w kraju w ostatnich miesiącach. Raport oparto na rozmowach z 33 mężczyznami, ofiarami prześladowań.

Wg relacji świadków pierwsze aresztowania zaczęły się już w grudniu. Mężczyzn, którzy zostali ujawnieni przez innych zamykano, torturowano, bito i głodzono. Po jakimś czasie byli wypuszczani, a ich rodzinom mówiono, jaki był powód aresztowania. Sugerowano, by - w celu uniknięcia splamienia honoru - "zająć się nimi". W innym przypadku zrobi to policja. Z tego też powodu - o ile początkowo prześladowania dotyczyły tylko mężczyzn, aktywiści mówią, że teraz dotykają całej społeczności LGBT.

Russian LGBT Network potwierdza, że aresztowano łącznie ponad 200 osób, 20 poniosło śmierć.

Organizacja przygotowała poruszający filmik, w którym wyjaśniony jest kontekst polityczny i kulturowy Północnego Kaukazu, jak i historia jednego z mężczyzn, któremu udało się uciec z kraju.Russian LGBT Network chce, by sprawą zajął się Międzynarodowy Trybunał Karny - o ile Rosja wciąż będzie ignorować to, co dzieje się w Czeczenii. Organizacja nazywa to w raporcie "zbrodnią przeciwko ludzkości".

W ciągu ostatnich 4 miesięcy LGBT Network pomogła ewakuować 60 osób z Czeczenii - poprosiło o to 130. Wg ostatnich doniesień aresztowania ponownie się zaczęły.

RAPORT W JĘZYKU ANGIELSKIM.

(md)

#HOMOFOBIAWCZECZENII na QUEER.PL

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (5)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Xmerix (?) 06.08.2017 12:54
No i dobrze że tak jest.
Romek   dodane przez Facebooka 03.08.2017 0:11
Już niedługo w Polsce
Szef mon już się szkoli i ruskich.
Natalia   dodane przez Facebooka 02.08.2017 16:24
Nie mam słów. Przecież tak nie wolno.
KEPTN (26) Żuromin 01.08.2017 23:43
Człowiek człowiekowi wilkiem.
bachelorette nobody (?) 01.08.2017 17:22
okrutny jest człowiek dla drugiego człowieka... wciąż zastanawia mnie dlaczego? świat przemocy i władzy. ale gdzie źródło tego okrucieństwa? wciąż jedyne co udaje mi się wymyślić to strach, który gdy nasiąka dodatkowo fanatyzmem, przechodzi w nienawiść. A może szaleni ludzie zwyczajnie wciąż potrzebują kozłów ofiarnych, na których zbudują podwaliny swojego chorego, szablonowego, utopijnego świata.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Poruszający klip o sytuacji gejów w Czeczenii Fot. za: youtube.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku