logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
29
1
6

Protestowanie jest naszym obowiązkiem

KPH odpowiada ministrowi Ziobro

Dodano: 31.07.2017, Aktualizacja: 31.07.2017

"Jesteśmy obecni na ulicach, ponieważ uważamy za swój obowiązek aktywnie sprzeciwiać się wszelkim zachowaniom władzy, które godzącą w podstawowe zasady demokratycznego państwa prawa" - czytamy w liście Kampanii Przeciw Homofobii do ministra Zbigniewa Ziobry. To odpowiedź na słowa ministra z najnowszego wywiadu. "To nie jest przypadek, że na tych wiecach tak ostentacyjnie obecne były tęczowe środowiska. Oni chcą przeorać naszą ojczyznę. To jest bitwa, w której chodzi nie tylko o sądy" - mówił w rozmowie z "Sieci".

W nowym tygodniku "Sieci" znalazł się długi wywiad z ministrem sprawiedliwości, w którym Zbigniew Ziobro odnosi się m.in. do podwójnego prezydenckiego weta, ale także do obecności tęczowych flag na protestach w obronie niezawisłych sądów.

Dziś Kampania Przeciw Homofobii opublikowała list do polityka. 

Szanowny Panie Ministrze Ziobro,

Kampania Przeciw Homofobii, ogólnopolska organizacja działająca na rzecz równouprawnienia osób LGBT w Polsce, uczestniczyła, uczestniczy  i będzie uczestniczyć we wszystkich  społecznych protestach przeciwko antydemokratycznym działaniom obecnej władzy. Jesteśmy obecni na ulicach, ponieważ uważamy za swój obowiązek aktywnie sprzeciwiać się wszelkim zachowaniom władzy, które godzącą w podstawowe zasady demokratycznego państwa prawa.

W związku z powyższym, niedawną wypowiedź Pana Ministra dla tygodnika „W Sieci”: „To nie jest przypadek, że na tych wiecach tak ostentacyjnie obecne były tęczowe środowiska. Oni chcą przeorać naszą ojczyznę. To jest bitwa, w której chodzi nie tylko o sądy”, odbieramy jako adresowaną również do nas, członków i członkiń Kampanii Przeciw Homofobii i za konieczne uważamy na nią zareagować.

Jesteśmy patriotami i patriotkami. Tak jak setkom tysięcy osób, które na przestrzeni ostatnich dni wyszły na ulice, zależy nam na dobru wspólnym osób żyjących w Polsce. Wolności obywatelskie, czy też szerzej, prawa człowieka nie mają szansy być realizowane w państwie, którego władze przeprowadzają zamach na niezależność sądownictwa. Protestowanie jest naszym obowiązkiem. Nie będziemy się od niego uchylać  i zawsze, kiedy tylko będzie potrzeba, znów wyjdziemy na ulice.

Bitwa, o której Pan Minister wspomina, rzeczywiście się toczy. Stawką w tej bitwie jest nasza wolność. Przychodzimy na demonstrację z tęczowymi flagami, bo jesteśmy mniejszością, o której często w walkach o demokrację się zapomina. Nie ma demokracji bez poszanowania mniejszości. Jesteśmy tutaj, tutaj żyjemy, kochamy nasz kraj i z tej właśnie miłości wychodzimy na ulice.

Przeczytaj także na QUEER.PL:

O tęczy, która zasłania widok
#TęczaDlaDemokracji... większości


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (6)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
opiniakrytyka (?) 02.08.2017 13:03
jest już nowa podstawa programowa do wdz 2017
opiniakrytyka (?) 02.08.2017 12:54
Dwa lata temu 50% polaków olało wybory. Prawdopodobnie w tym większa, niewidoczna na co dzień populacja LGBT. Zrobiłem małe badanie wśród znajomych i twierdzili że "to [polityka, rząd] ich nie dotyczy, nie interesuje" itp. I tak "większością" demokratycznie wybory wygrał pis. Jak się dzieje źle to tylko skomlenie, ale działań żadnych. Tylko małe grupki w największych miastach. Ale te małe grupki z flagami na demonstracjach to nie większość, a mniejszość populacji. Oczywiście po wywalczeniu praw kiedyś będzie korzystała z nich większość. Proponuję zamknięcie granic miast dla słoików-LGBT którzy leją na wolność i demokrację, a potem przyjeżdżają na "gotowe", bo jest takich osób mnóstwo, nawet większość.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 01.08.2017 19:36
Tutaj wpisz treść
Oni chcą przeorać naszą ojczyznę

A pan minister to niby nie? ;-)
po_prostu_wariat (?) 01.08.2017 0:27
Izrail:
mam ambiwalentny stosunek do tego oświadczenia.

Co nie spodobało się, że preferencje seksualne nie determinują poglądów i można zamiast poglądów lewicowych mieć poglądy wolnościowe które nie wykluczają patriotyzmu? Jak dla mnie super. Może w końcu powoli ludzie przestaną nas jednoznacznie utożsamiać z lewicą.
Linbix (21) Poznań 31.07.2017 22:11
Powinniśmy być tam tym bardziej. Zgadzam się z oświadczeniem
Izrail (25) Łódź 31.07.2017 17:25
mam ambiwalentny stosunek do tego oświadczenia.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Protestowanie jest naszym obowiązkiem Fot. za: facebook.com/queerowymaj
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku