logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
4
47
47

Ziobro o tęczy na demonstracjach: oni chcą przeorać naszą ojczyznę

Ochrona przed lewicową ideologią

Dodano: 31.07.2017, Aktualizacja: 31.07.2017

"To nie jest przypadek, że na tych wiecach tak ostentacyjnie obecne były tęczowe środowiska. Oni chcą przeorać naszą ojczyznę. To jest bitwa, w której chodzi nie tylko o sądy" - powiedział w rozmowie z nowym tygodnikiem "Sieci" minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

W nowym tygodniku "Sieci" znalazł się długi wywiad z ministrem sprawiedliwości, w którym Zbigniew Ziobro odnosi się m.in. do podwójnego prezydenckiego weta, nazywając go smutnym dniem "dla tych wszystkich Polaków, którzy liczyli na rzeczywistą zmianę w wymiarze sprawiedliwości".

"Musimy powiedzieć sobie jasno: albo dokonujemy zmiany głębokiej, która musi wywołać protesty establishmentu, a nawet szerszej grupy ludzi, albo zadowolimy się zmianami pozornymi, czyli faktycznie brakiem zmian. I nie możemy stwarzać wrażenia, że ulegamy akcjom protestacyjnym, które rzeczywiście są dość nieliczne" - mówił Zbigniew Ziobro.
ZOBACZ TEŻ #TęczaDlaDemokracji… większości Komentarz Huberta Sobeckiego

Minister sprawiedliwości wymienia też w rozmowie powody stojące za reformą sądownictwa. Chodzi o "ochronę Polaków przed lewicową ideologią".

"To nie jest przypadek, że na tych wiecach tak ostentacyjnie obecne były tęczowe środowiska. Oni chcą przeorać naszą ojczyznę. To jest bitwa, w której chodzi nie tylko o sądy" - mówi Ziobro.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (47)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
maxoku (31) Radom 03.08.2017 20:40
truski:
Od lewej idzie mniej bluzg - lewo, jak dla mnie, powinno mierzyć ciut wyżej.
Nie mówię, że nie ma żadnej merytoryki - mówię, że jeśli chcemy przekonać nieprzekonanych to forma i słowo są ważne, a bluzgi przysłaniają wartość merytoryczną.
Zgadzam się, wszyscy powinniśmy mierzyć wyżej, ale wystarczy, że jeden żuci kamieniem i już wszyscy się nimi obrzucamy. To by było idealne jakby forma zawsze towarzyszyła treści. Niestety nie żyjemy w świecie idealnym.
Em, dostosowywanie się językowo w jakim celu? Ktoś jest niegrzeczny, więc ja będę niegrzeczny, bo on wtedy lepiej zrozumie?
Niestety tak jest, że niektórzy ludzie nie są w stanie zrozumieć merytorycznych argumentów w ładnej formie. Trzeba wtedy stosować ich język, ale jednocześnie zachowując merytoryczny sens wypowiedzi. Jest to trudne i czasami mamy przerost formy nad treścią. I jeśli ktoś na dzień dobry zamiast stosować merytoryczne argumenty od razu zaczyna obrażać innych to najpewniej mamy do czynienia z tego typu osobą.
psom na pożarcie (?) 02.08.2017 23:41
shingao:
Najpierw pojawiła się wypowiedź o lewactwie. Wypowiedź, której Ty nie zauważasz, albo udajesz, że jej nie widzisz.


To chyba jakaś nowa moda. Ostatnio wdałem się w dość długą wymianę zdań z pewnym Znanym Lewicowym Dziennikarzem, i stosował tę samą taktykę - konsekwentnie udawał, że coś, co nastąpiło, tak naprawdę nie nastąpiło. Tak po prostu - pan ZLD nie widział tego i już. Mogłeś mu zacytować, to znalazł inny wykręt. Jak go dopadłeś i w drugiej kwestii, to wracał do pierwszej. I tak w kółko, oczywiście z obowiązkową potrzebą wypowiedzenia ostatniego zdania.

Aż w końcu wpadł zupełnie znikąd jakiś wkurzony jegomość, zaczął wypowiedź pod adresem pana ZLD od "TE, ŁYSY", w tym tonie pociągnął do końca gęsty wywód na kilkanaście linijek... i nagle zapadła cisza ❤

Psom na pożarcie po prostu dostosował się do pierwszej wypowiadającej się osoby i użył słownictwa z tego samego worka.


Ustalmy, że osoby sypiące na dzień dobry pojęciem lewak są dość przewidywalne w swoim światopoglądzie - jeden wyraz, który zdradza całą mentalność, ograniczenia tejże, i zaciekłą niereformowalność. Po kilku latach znoszenia tego debilizmu nie zamierzam już ponownie prosić o rozwijanie myśli ani szanować jako "odmienność opinii". To nie opinia, tylko wiecznie ta sama czysta ignorancja. Wystarczy.
shingao (31) Szczecin 02.08.2017 22:59
truski:
(...) Em, dostosowywanie się językowo w jakim celu? (...)


Aby być zrozumianym.
truski (26) Wrocław 02.08.2017 22:45
shingao:

Kiedy wyciągasz pojedynczą wypowiedz bez uwzględnienia kontekstu dyskusji, bez uwzględnienia, że ta wypowiedź, jest odpowiedzią na słowa kogoś innego, to dokonujesz manipulacji.(...)
Najpierw pojawiła się wypowiedź o lewactwie. Wypowiedź, której Ty nie zauważasz, albo udajesz, że jej nie widzisz. Psom na pożarcie po prostu dostosował się do pierwszej wypowiadającej się osoby i użył słownictwa z tego samego worka.


Nie wiem czy widzisz, ale to moje odpowiedzi rozłożono na części pierwsze.
Em, dostosowywanie się językowo w jakim celu? Ktoś jest niegrzeczny, więc ja będę niegrzeczny, bo on wtedy lepiej zrozumie?
Najwidoczniej jad zalał mi oczy i nie wiem już o 'lewactwo' z którego posta chodzi albo nie radzę sobie w slalomie w internetowych meandrach merytoryki i wulgaru.
shingao (31) Szczecin 02.08.2017 21:56
truski:
Nie wiem co przemilczam i naprawdę mało mnie interesują te personalne oceny, szkoda literek. (...)


Dyskusja polega na tym, że jedni odpowiadają drugim. Ludzie wypowiadają się na przemiennie. Kiedy wyciągasz pojedynczą wypowiedz bez uwzględnienia kontekstu dyskusji, bez uwzględnienia, że ta wypowiedź, jest odpowiedzią na słowa kogoś innego, to dokonujesz manipulacji. To tak jakby wziąć gazetę, znaleźć jakiś wywiad i przeczytać same odpowiedzi bez pytań. Możesz otrzymać niezrozumiałą papkę.

Najpierw pojawiła się wypowiedź o lewactwie. Wypowiedź, której Ty nie zauważasz, albo udajesz, że jej nie widzisz. Psom na pożarcie po prostu dostosował się do pierwszej wypowiadającej się osoby i użył słownictwa z tego samego worka.
truski (26) Wrocław 02.08.2017 21:38
Nie wiem co przemilczam i naprawdę mało mnie interesują te personalne oceny, szkoda literek.
@psom na pożarcie - obnażyłeś wszystkie moje słabości i błędy, stoję golusieńka, więc skończ proszę.

Od lewej idzie mniej bluzg - lewo, jak dla mnie, powinno mierzyć ciut wyżej.
Nie mówię, że nie ma żadnej merytoryki - mówię, że jeśli chcemy przekonać nieprzekonanych to forma i słowo są ważne, a bluzgi przysłaniają wartość merytoryczną.
Jeśli ktoś jest po tej samej stronie barykady - to zrozumie jak trzeba. Ale to chyba nie chodzi o to, żebyśmy się po plecach klepali, bo tak się kroku naprzód nie zrobi.
maxoku (31) Radom 02.08.2017 19:27
truski:
Oczywiście, tylko tu nikt o tym nie mówi - zamiast tego lecą bluzgi i etykietki.
Zdarza się, ale więcej tych bluzg i etykietek idzie od prawaków niż lewaków. I niektórzy czasami tłumaczą, już nie przesadzaj, że nie ma tutaj w ogóle żadnych merytorycznych wypowiedzi.
Najwięcej lajków zebrał ten komentarz.
Może dlatego, ze oprócz bluzg posiada również merytoryczną treść, z którą ludzie mogą się zgadzać. Przyznam, że można to ująć inaczej, ale tylko ze względu na formę nie można umniejszać treści.
psom na pożarcie (?) 02.08.2017 17:10
truski:
To jest szorstka odpowiedź?


Ale Ty zdajesz sobie sprawę, że im dłużej przemilczasz post na który odpowiadałem, tym bardziej wychodzisz na hipokrytkę?
truski (26) Wrocław 02.08.2017 13:33
psom na pożarcie:

"(...) prawackim LGBT żeby kulturalnie stulili swoje rozkapryszone mordy, bo nie jest rolą lewicy leczyć jawnych frajerów z braków edukacyjnych, deficytu samodzielności światopoglądowej oraz syndromu sztokholmskiego (...)"

Uparcie przytaczasz moją wypowiedź, wyrzucając mi tym, że śmiałem szorstko odpowiedzieć na obrażanie osób o lewicowym światopoglądzie w pierwszym poście w całej dyskusji (...)


To jest szorstka odpowiedź?
Co do leczenia z 'braków edukacyjnych' itd. - dotykam się do tego i to się nazywa facepalm.
opiniakrytyka (?) 02.08.2017 12:33
@truski

to taka "fronda" (tuba) lewicy...tylko beton ;)
ja już się przyzwyczaiłem, w końcu żyję w kraju skrajności i niedorzeczności :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Ziobro o tęczy na demonstracjach: oni chcą przeorać naszą ojczyznę Zbigniew Ziobro, fot. za: bip.ms.gov.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku