logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
40
2
34

Nie ustąpimy miejsca ważniejszym sprawom

"Za dużo" tęczy w Krakowie?

Dodano: 24.07.2017, Aktualizacja: 24.07.2017

"Idee trójpodziału władzy i niezależności sądów nie należą 'bardziej' do osób heteronormatywnych, nie podlegają reglamentacji. Tymczasem w Krakowie po raz kolejny próbowano wczoraj wypraszać tęczowe flagi z demonstracji" - komentuje niedzielne wydarzenia na demonstracji w Krakowie Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza. Queerowy Maj, który od początku angażuje się w protesty w obronie niezawisłych sądów w Krakowie, spotkał się wczoraj z sugestiami, by "ograniczyć" liczbę tęczowych flag na wydarzeniu.

Tęczowe flagi od początku pojawiają się na demonstracjach przeciwko reformie sądownictwa i w obronie niezawisłych sądów. W Krakowie o ich obecność, obok mieszkańców i mieszkanek miasta, dba Stowarzyszenie Queerowy Maj - organizator krakowskiego Marszu Równości.
ZOBACZ TEŻ Tęcza dla demokracji, demokracja dla tęczy Stoję obok Radziszewskiej z zaciśniętymi zębami

W niedzielę współorganizatorzy demonstracji na Rynku zasugerowali członkom i członkiniom organizacji, by ograniczyć liczbę flag. Po wydarzeniu stowarzyszenie opublikowało na swej stronie na Facebooku oświadczenie.

"Niech wezmą przykład z sędziów i sędzin, którzy dziękują nam za to, że przyszliśmy ich bronić. Niech wsłuchają się w głos sędziów, którzy mówią nam, że „reforma” sądownictwa uderzy w prawa gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych. Nasza walka o gwarancje praw i wolności osób LGBT trwa. A my nie ustąpimy miejsca „ważniejszym sprawom” - czytamy.Sprawę skomentowało Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, podkreślając, że tęcza to "Nie jest to symbol żadnej partii, ale symbol walki o prawa osób LGBT+ - prawa, które wciąż jako obywatele i obywatelki mamy w tym kraju ograniczone. Nasza obecność szczególnie przypomina więc o tym, że demokracja to rządy większości z poszanowaniem mniejszości - coś, o czym m.in. atakiem na sądy boleśnie dotychczasowej politycznej większości przypomniała partia rządząca" i dodając, że "Jeżeli nie jesteśmy widoczni, nie ma nas i nie będzie poszanowania dla naszych praw".

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (34)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
mrcnn (27) KTW <3 28.07.2017 7:55
shingao:
*chocolate~chip*:
Gdy zakażą Parady Równości jak to kiedyś zrobił Kaczyński, to do jakiego sądu się odwoływać?


Tylko parady,, tęczowe flagi i pawie piórka się liczą... to jest najważniejsze dla całego środowiska skupionego w różnych organizacjach !!

NIe jestem zwolennikiem parad, uważam że robią więcej złego niż dobrego. Tak samo jak przynoszenie na protest bezpartyjny, bez symbolowy tęczowej flagi. To mimo wszystko nie uszanowanie próśb organizatorów i jak najbardziej popieram ich w prośbach i nakazach schowania tęczowych flag !
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 26.07.2017 20:34
JustSmileWithMe:
rzepraszam bardzo ale to jest zamach na Polskę, a nie na prawa homoseksualistów. LGBT jest już tak zakompleksione, że wszędzie musi krzyczeć.

Acha... Czyli jak rozumiem"geje do domu - nie wasza sprawa"?
opiniakrytyka (?) 26.07.2017 19:08
@JustSmileWithMe

Nie generalizuj. Nie wszyscy LGBT tak "krzyczą" jak piszesz. Śmiem postawić tezę że nawet większość ma to w "D" co robił przeszły, robi obecny lub zrobi przyszły rząd. Na jakiej podstawie? Obserwuję ilość logowań dziennie na tym portalu, na którym ludzi interesują prawa LGBT i na portalach randkowych na których interesuje tylko samozaspokojenie przy wykorzystaniu innej osoby/osób. Zgadnij na którym jest ich więcej... .
shingao (31) Szczecin 26.07.2017 14:19
@JustSmileWithMe

Już to pisałem. W dyktaturze mniejszości, ludzie inni, jak LGBT zazwyczaj mają o wiele, wiele gorzej niż reszta społeczeństwa. W prawicowej dyktaturze my dostaniemy większy wycisk niż heterycy.
Stanislaw   dodane przez Facebooka 26.07.2017 9:54
walczyć należy dla wszystkich bez względu na orientację inaczej nas wszystkich zgnębią
JustSmileWithMe (?) 26.07.2017 3:36
Żenujące kasowanie komentarzy. Juz bardziej Krystyna Pawłowicz jest odporna na krytykę.
md10s (27) Warszawa 26.07.2017 2:05
Mi zdecydowanie bardziej przeszkadzały flagi partii "Osobno" i dopiero wczoraj odetchnąłem z ulgą nie widząc żadnej takiej przed pałacem prezydenckim.
MaryMileyBlack (?) 26.07.2017 1:39
tęczowe flagi są zarezerwowane dla "stowarzyszeń i fundacji", które czasami mieszają się do polityki... jeśli jest się za "związkami jednopłciowymi"-to SIŁĄ RZECZY JEST SIĘ PRZECIWKO PROGRAMOWI PARTII KONSERWATYWNYCH...

nie będę się wgłębiać w to, czy ktoś jest sympatykiem i czy należy do młodzieżówki partii politycznej... jak wyjdzie, że jakiś działacz ma w znajomych na FB kolegów/koleżanki z burdelów/klubów gogo- to nie przysłuży to się nikomu... a ze szkoły nauczyciel wyleci nie dla tego, że ma znajomych LGBT-tylko, że pstryka sobie foty z NIEODPOWIEDNIMI OSOBAMI...

przypomnę, że poprzedni wybory PO przegrała(tak samo jak Prezydent Komorowski nie dostał reelekcji), bo tęczowi byli zmęczeni brakiem reform I NAWOŁYWALI DO BOJKOTU POLITYKÓW... ZAPOMNIELIŚCIE JUŻ CZY NIE MACIE OCHOTY SIĘ PRZYZNAĆ?
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 25.07.2017 21:48
*chocolate~chip*:
Ale dlaczego tęczowe flagi pchają się do protestu, który w żaden sposób nie dotyczy praw homoseksualistów?

Dotyczy praw OBYWATELI.
Dla Ciebie homoseksualiści nie są obywatelami?
JustSmileWithMe (?) 25.07.2017 17:13
Przepraszam bardzo ale to jest zamach na Polskę, a nie na prawa homoseksualistów. LGBT jest już tak zakompleksione, że wszędzie musi krzyczeć.
To jest Polska, nasz kraj, a flagą naszą jest kolor biało- czerwony i nauczcie się tego.
Tak chcecie być jak wszyscy inni, a na siłę pokazujecie, że tam jesteście.
Jakie to ma znaczenie czy ktoś jest tam gejem czy nie? Ważne jest to, że przeciwstawiamy się dyktaturze jednego człowieka.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku