logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.10.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
50
7
16

Kiedy przyszli po gejów nie protestowałem, nie byłem gejem

Tęcza dla demokracji i niezawisłych sądów

Dodano: 21.07.2017, Aktualizacja: 21.07.2017

"Kiedy przyszli po gejów nie protestowałem, nie byłem przecież gejem" - mówił w Szczecinie podczas demonstracji w obronie niezawisłych sądów Marek Tałasiewicz, opozycjonista i były wojewoda zachodniopomorski. W Szczecinie, tak jak w wielu innych polskich miastach, nie zabrakło tęczowych flag. Przeczytajcie co o Szczecinie napisała Monika. I przyjdźcie i dziś pod sądy w całej Polsce.

Od weekendu w całej Polsce odbywają się protesty i demonstracje. Nawet w mniejszych miastach ludzie przychodzą przed sądy rejonowe, okręgowe, by zapalić świeczki i znicze oraz wspólnie czuwać.

Na demonstracjach pojawia się też coraz więcej tęczowych flag. Ale, jak się okazuje, nie tylko. O przemówieniu byłego wojewody zachodniopomorskiego, związanego z Platformą Obywatelską, Marka Tałasiewicza, napisała na Facebooku Monika.


(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (16)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
opiniakrytyka (?) 23.07.2017 15:28
ktoś narzeka że ktoś inny narzeka.........widocznie ma powód
MaryMileyBlack (?) 23.07.2017 10:35
swoją drogą... wolne media są przerabiane na patriotyczne kanały... szykujcie chłopaki husarię z piórkami, bo po prawdopodobnych sankcjach UE i ograniczeniu dostępu do wolnych stron WWW krucho widzę te wasze wygłupy w stylu "lizak przed Poznańską farą" w podcastach... Duda nie wahał się wcześniej radzić się swojego mentora to i nadal będzie go słuchać" bez żadnego trybu" ostrzegawczego...

ps.w Poznaniu organizatorzy prosili, aby nie używać Znaków kojarzonych z partiami politycznymi czy frakcjami... jeśli już stoicie jako jedyni z tęczową flagą jako jedyni wśród białych światełek-to przynieście głowę świni - jak to zrobił Palikot(sarkazm-wcale nie chcę, abyście to zrobili, ale jesteście w tych klimatach, więc wam odradzam)...
shingao (31) Szczecin 22.07.2017 23:05
po_prostu_wariat:
(...) Czemu zakładasz, że nic nie robię? (...)


Nie zakładam tego. Po prostu nie lubię narzekań, że nie ma na kogo głosować (tak samo nie lubię narzekań "singli", że nie ma porządnych osób do związku). Nie pójście na wybory jest gorszą opcją niż zagłosowanie na mniejsze zło.
noiseless87 (30) Jak wiele innych... 22.07.2017 15:14
Jeśli Duda podpiszę te 3 ustawy
Być może będą zawłaszczać media tzw. ''repolonizacja mediów'',
Być może będą zawłaszczać uniwersytety.
Być może będą zwalczać przeciwników politycznych,
Być może będą wprowadzać zakaz zgromadzeń i demonstracji antyrządowych,
Być może będą wprowadzać cenzurę i karać za udział w demonstracjach, i krytykę jednej słusznej partii,
Być może będą stosować fałszować wybory, różnymi metodami. Trzeba zdawać sobie z tego wszystkiego sprawę, i nie mieć złudzeń. Pierwsze co, to nie wolno dawać się zastraszyć, mimo wszystko nie wolno się bać. Rządy autorytarne, karmią się strachem zwykłych ludzi, chcą wygrywać terrorem, siłami porządkowymi i to pozwala im trwać. Dlatego nie wolno dać się zastraszać, tylko głośno wyrażać własny sprzeciw, poszerzać wiedzę i wspólnie się solidaryzować. INNEGO WYJŚCIA NIE MA.
Mam nieodparte wrażenie, że to pokolenie które nie doświadczyło czasów PRLu i stanu wojennego, nieuchronnie zbliża się, do końca tej błogiej świadomości, że wszystko jest dane raz na zawsze, demokracja, wolne media, wolne wybory, wolność zgromadzeń, wolność słowa. Nic bardziej błędnego... Bo zazwyczaj przychodzi czas, że oto wszystko trzeba na nowo walczyć. Akurat tutaj w Polsce przy takiej historii, ustroju politycznym, i położeniu geopolitycznym, co kilkadziesiąt lat, to się zdarzało i będzie się zdarzać. Na jakiś przewrót wojskowy taki jak w Turcji nie ma co za bardzo liczyć. Więc w sumie teraz to od nas samych zależy czy damy się tym razem stłamsić, i dać zastraszyć czy nie.
BoyPol (?) 22.07.2017 13:52
Ech, taki sympatyczny wpis spieprzony jedną durną "premierką".

Premierkę to możesz mieć w teatrzyku, droga paniusiu.
opiniakrytyka (?) 22.07.2017 12:36
Panowie biorą sex-układy za alternatywę dla małżeństw, hehe dobre.
W nich chodzi przecież o kwestie materialne, o czym się jawnie mówi przy okazji dyskusji o obecnej alternatywie w postaci aktów notarialnych. W swojej 8 letniej "karierze" jako aktywnej w "środowisku" osoby nie poznałem ani jednego geja (a poznałem wystarczająco dużo), który chciałby się czymś materialnym podzielić z drugim, poza swoim "tyłem" i "przodem".
po_prostu_wariat (?) 21.07.2017 23:17
shingao:
DunkelEngel:
Daj społeczeństwo dobrą alternatywę i nie będziesz musiał narzekać, że większość nie głosuje.


Ale dla wielu wyborców PiS, ich partia to nie jest mniejsze zło. Znaczna część tego elektoratu nie chce lepszej alternatywy, bo uważają, że PiS już jest najlepszy.

A Ci co nie głosują, to większości wypadków i tak nie będą głosować. Czy jest na kogo, czy nie ma to i tak mają to w dudzie.

I jakiej Ty chcesz "dobrej alternatywy"? Co to ma znaczyć? Mamy czekać na księcia na białym rumaku? Z takim podejściem to zostaniesz stara panną ;)
Trzeba brać to co jest, a jak się nie podoba, to samemu się zaangażować. A nie jak Ferdynand Kiepski narzekać, że w tym kraju to nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem.

Nawet jeśli większość elektoratu nie uważa go za mniejsze zło to i tak jest to mniej niż 15% społeczeństwa. Zastanawia mnie skąd też masz taką wiedzę. Może w różnych częściach Polski różnie rozkładają się poglądy prawicy. Zarówno tą centrową jak i skrajną miałam okazje poznać, ale to długa i mało wesoła historia.
Nie wiesz jaki impuls mógłby bądź nie sprawić aby poszli do głosowania.
Czemu zakładasz, że nic nie robię? Powolutku staram się przekonywać do swojego punktu widzenia ludzi których uda mi się wciągnąć w bardziej rozbudowaną dyskusję. Po za tym "jak chcesz zmieniać świat zacznij od siebie". Wracam dość mocno do ćwiczenia swojego umysłu. Kilka lat temu zabrakło mi 3 punktów do progu MENSY, czyli dla mojej ambicji mam przynajmniej 15 za mało. Muszę to nieco poprawić. Wygląd fizyczny też staram się poprawić. Mam nadzieje, że nie stanie się nic przez co znów to zarzucę na jakiś czas.
shingao (31) Szczecin 21.07.2017 22:59
DunkelEngel:
Daj społeczeństwo dobrą alternatywę i nie będziesz musiał narzekać, że większość nie głosuje.


Ale dla wielu wyborców PiS, ich partia to nie jest mniejsze zło. Znaczna część tego elektoratu nie chce lepszej alternatywy, bo uważają, że PiS już jest najlepszy.

A Ci co nie głosują, to większości wypadków i tak nie będą głosować. Czy jest na kogo, czy nie ma to i tak mają to w dudzie.

I jakiej Ty chcesz "dobrej alternatywy"? Co to ma znaczyć? Mamy czekać na księcia na białym rumaku? Z takim podejściem to zostaniesz stara panną ;)
Trzeba brać to co jest, a jak się nie podoba, to samemu się zaangażować. A nie jak Ferdynand Kiepski narzekać, że w tym kraju to nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem.
DunkelEngel (?) 21.07.2017 22:48
shingao:
DunkelEngel:
Poparciu? W wyborach nie głosuje na nich nawet 25% społeczeństwa. Z tych co głosują to spora część "bo ja nie chce PO" albo, "jak zagłosuje na mniejszą partię to zmarnuje głos".
Sukces złodziei czy to z PO czy PiS polega na tym, że ludzie uwierzyli że nic się nie zmieni.


Jakie ma znaczenie całe społeczeństwo? Liczą się Ci co głosują. A czy mają 25% czy 38%, to i tak mają największe poparcie ze wszystkich.

Daj społeczeństwo dobrą alternatywę i nie będziesz musiał narzekać, że większość nie głosuje.
shingao (31) Szczecin 21.07.2017 22:47
DunkelEngel:
Poparciu? W wyborach nie głosuje na nich nawet 25% społeczeństwa. Z tych co głosują to spora część "bo ja nie chce PO" albo, "jak zagłosuje na mniejszą partię to zmarnuje głos".
Sukces złodziei czy to z PO czy PiS polega na tym, że ludzie uwierzyli że nic się nie zmieni.


Jakie ma znaczenie całe społeczeństwo? Liczą się Ci co głosują. A czy mają 25% czy 38%, to i tak mają największe poparcie ze wszystkich.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Kiedy przyszli po gejów nie protestowałem, nie byłem gejem Fot. Monika Pacyfka Tichy