logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
13
5
6

Miliarder Tim Gill będzie karał "nawiedzonych"

Równość dla wszystkich

Dodano: 20.07.2017, Aktualizacja: 20.07.2017

Miliarder, Tim Gill, dofinansowuje organizacje LGBT i wspiera amerykańskich Demokratów. Sam jest ujawnionym gejem. Teraz zapowiada, że będzie „karał nawiedzonych”, którzy wyznają tradycyjne pojmowanie moralności i seksualności w tzw. "czerwonych stanach". Równość małżeńska nie jest dla niego wystarczająca, kiedy nie ma równości względem prawa.

Tim Gill nie ustąpi i będzie dalej walczyć o sprawy LGBT. Równość małżeńska nie powinna być jego zdaniem finałem walki o równość. Nie podoba mu się działanie ruchu LGBT. Chce wykorzystać swój kapitał i wpływy (również wśród polityków), by zaatakować tzw. „czerwone stany”, w których broni się wartości chrześcijańskich, a „poniewiera sprawami gejów i lesbijek”. 

"Stany czerwone" to te, w których legalne było niewolnictwo. To m.in. Alabama, Arkansas, Georgia, Kentucky, Luizjana, Missisipi, obie Karoliny i Wirginie, Tennessee i Teksas. 

Idziemy po te stany, idziemy karać nawiedzonych” – mówi w wywiadzie dla „Rolling Stone”. Jak dodaje jego działania blokujące prawo do wolności religijnej przynoszą efekty. I, obiecuje, będzie ich więcej i więcej... "Kara dla nawiedzonych" dla prawicowych mediów to sygnał, że szykuje atak na... chrześcijaństwo i wartości z Pisma Świętego

ZOBACZ TEŻ Top 25 przyjaznych nam firm Wsparcie, akceptacja i kampanie


W zeszłym roku przy współpracy m.in. z Coca-Colą, Googlem i siecią hoteli Marriott, bojkotowali – jako „Georgia Prospers” – dyskryminujące LGBT prawa w Georgii. Grozili wycofaniem kapitałów ze stanu. 

Teraz czas na Karolinę Północną. Od pewnego już czasu przypuszcza atak na republikanina Pata McCrory’ego, jednego z autorów ustawy, według której toalety publiczne i szkolne, szatnie itd. mają być regulowane płcią biologiczną. Analogicznie, działania Tilla zmierzają do wycofywania kapitałów wielkich koncernów. 

Tim Gill jest programistą, który swojej fortuny dorobił się tzw. bańce internetowej w połowie lat 90. Wsparł organizacje LGBT kwotą 422 milionów dolarów. 

Przypomnijmy, że w kilku amerykańskich stanach pojawiły się ustawy, które umożliwiają właścicielom firm, placówek detalicznych oraz organizacjom odmowę świadczenia usług z powodu przekonań religijnych. Amerykańscy działacze zwracają uwagę, że chodzi przede wszystkim o dyskryminację ludzi LGBT - i par jednopłciowych. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (6)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
opiniakrytyka (?) 21.07.2017 12:00
Aż wali tolerancją do tradycyjnych wartości, które z orientacją czy tożsamością nie powinny mieć nic wspólnego jeśli przyjąć że tak powtarzany slogan "różnimy się tylko orientacją, poza tym nie jesteśmy inni" jest prawdziwy. Wypowiadająca się część nie miała zdrowo funkcjonującej, pełnej i szanującej się rodziny lub z niejasnych przyczyn z wielką namiętnością leje teraz na nie.
shingao (31) Szczecin 21.07.2017 1:18
upstairs_at_you:
Teoria, że jak ktoś jest prawicowy to z automatu jest też wartościowy raczej nie dałaby się obronić metodą naukową.
Krycha Pawłowicz np. jest prawicowa... ;-)


Jetem pewien, że Krysia nie uprawia seksu pozamałżeńskiego.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 20.07.2017 23:21
Teoria, że jak ktoś jest prawicowy to z automatu jest też wartościowy raczej nie dałaby się obronić metodą naukową.
Krycha Pawłowicz np. jest prawicowa... ;-)
Linbix (21) Poznań 20.07.2017 23:20
Ekonomia - to potrafi być skuteczne narzędzie nacisku
1putli (?) 20.07.2017 20:26
nie tedy droga.
opiniakrytyka (?) 20.07.2017 15:33
Rozwiązłych gejów kpiących z prawych wartościowych gejów też ukarze?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Miliarder Tim Gill będzie karał "nawiedzonych" Fot. Benjamin Rasmussen dla "The Rolling Stone" (http://www.rollingstone.com/)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku