logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
26
16

Geje - won do Kanady

Kadyrow: to diabły, nie ludzie

Dodano: 17.07.2017, Aktualizacja: 18.07.2017

Prezydent Czeczenii, Ramzan Kadyrow, idzie w zaparte. Twierdzi, że gejów nie ma, a jak jacyś przetrwali - niech to "zło" ucieka do Kanady. Zaprzecza wszelkim informacjom i raportom o łapankach, torturowaniu i egzekucjach gejów. Śmieje się w twarz dziennikarzowi i śmiało porównuje homoseksualnych mężczyzn do diabłów, nieludzi, których należy... wystawić na sprzedaż.

Kadyrow udzielił wywiadu w programie "Real Sports" dla HBO. Rozmowa miała być o sporcie, ale nie zabrakło pytań politycznych i nie na rękę politykowi. Kiedy prowadzący, David Scott, poprosił o komentarz na temat sytuacji gejów w Czeczenii, prezydent zareagował: "Jak on tu się dostał? Jaki jest cel tych pytań?"

I sam sobie odpowiedział: "To nonsens. My nie mamy takich ludzi w Czeczenii. Nie mamy gejów. A jeśli - zabierzcie ich sobie do Kanady, nie chcemy ich w naszych domach". To wszystko w trosce o "czystość krwi". 

Ramzan Kadyrow powiedział, że jeżeli jacyś geje przetrwali i pozostali w Czeczenii to zaprasza ich na lotniska i migrację do Kanady. Dodał, że "to są diabły. Są na sprzedaż. To nie są ludzie" - dodaje później. 


Pytanie padło w kontekście pojawiających się co jakiś czas informacji o trwających nagonkach na gejów w Czeczenii. To odpowiedź na informację o 27 śmiertelnych ofiarach wśród gejów w Czeczenii, a mówi się nawet o 56. To efekt działań władz, które urządziły swoistą antygejowską propagandę i łapanki. Porwania, torturowania i morderstwa to metody walki z "homozłem". 
ZOBACZ TEŻ Czeczenia: polowanie na gejów, są ofiary śmiertelne Ponad 100 osób zatrzymanych

Brak reakcji ze strony Władimira Putina nikogo nie dziwi, ale krytykę brakiem odpowiedzi ściągnął na siebie Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych. 53 kongresmenów napisało specjalne pismo, w którym proszą go o reakcję i o publiczne potępienie działań w Czeczenii. Trump wciąż milczy. 

(ar)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (16)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
maxoku (31) Radom 18.07.2017 17:56
opiniakrytyka:
Nie, nie zazdroszczę Ci bycia analfabetom który nie potrafi rozumować tekstu pisanego :]
Zarzucasz mi bycie analfabetą, a sam robisz błąd dokładnie w tym wyrazie lol.
Jak już pisałem te Twoje 'argumenty' są pełne sprzeczności i nic z nich konkretnego nie wynika. Zdanie na ich temat też już wyraziłem, nie będę się powtarzać lol.
No cóż, nadal nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to nic nie poradzimy dopóki się nie nauczysz :].
opiniakrytyka (?) 18.07.2017 11:50
maxoku:
Oczywiście, że się szczycę tym, że nie jestem hipokrytą. Co, zazdrościsz? :].


Nie, nie zazdroszczę Ci bycia analfabetom który nie potrafi rozumować tekstu pisanego :]

maxoku:
Tak, do ciebie i dobrze wiem o czym piszę, autentycznie :]. Już podałem kilka argumentów, z nimi se dyskutuj lol.


Jak już pisałem te Twoje 'argumenty' są pełne sprzeczności i nic z nich konkretnego nie wynika. Zdanie na ich temat też już wyraziłem, nie będę się powtarzać lol.
opiniakrytyka (?) 18.07.2017 11:02
Po prostu Roman:
chłopaku, szczerze i bez złośliwości polecam, idź do psychologa, bo ewidentnie masz problemy ze sobą niestety :-(


Wiesz gdzie mam "porady" starszych Panów? Polecam wizytę u psychiatry desperacie. Twoje podchody na nikim młodym i niegłupim nie robiły i nie robią wrażenia.
vraios (25) Rzeszów 18.07.2017 2:42
a dlaczego droga redakcja miesza w to Trumpa? Co on może niby zrobić? Wskrzesić ofiary morderstw? Pogrozić palcem? Czy marzy wam się zrzucenie bomby atomowej na Czeczenię?
Po prostu Roman (46) Warszawa 18.07.2017 0:36
opiniakrytyka:
Ja bym wysłał do tej Czeczeni wszystkich tych gejów którzy drwili, szydzili i krzyczeli na mnie otwarcie na różnych portalach na których byłem otwarty w tej kwestii, jak i nawet w realnym świecie za moje wartości, m.in. wyjścia z szafy, podejścia do praw gejów, pozytywnego stosunku do związków jednopłciowych oraz ekspresji tożsamości o seksualności. Mieniący się "normalnymi, bez przegięć, bez 'skojarzeń', męskimi", którym tak bardzo przeszkadzam w życiu codziennym tu gdzie mieszkam najlepiej by się tam nadali. Odczułbym 100% ulgę.
chłopaku, szczerze i bez złośliwości polecam, idź do psychologa, bo ewidentnie masz problemy ze sobą niestety :-(
maxoku (31) Radom 17.07.2017 22:48
opiniakrytyka:
No ja wiem, masz się czym szczycić.
Oczywiście, że się szczycę tym, że nie jestem hipokrytą. Co, zazdrościsz? :].
Do mnie to było? :D Ty nie wiesz o czym piszesz, autentycznie! :D :D
Tak, do ciebie i dobrze wiem o czym piszę, autentycznie :]. Już podałem kilka argumentów, z nimi se dyskutuj lol.
opiniakrytyka (?) 17.07.2017 22:01
maxoku:
Dobry pomysł, ale jednocześnie byś się musiał do nich zaliczyć


Do mnie to było? :D Ty nie wiesz o czym piszesz, autentycznie! :D :D
opiniakrytyka (?) 17.07.2017 21:25
maxoku:
obecna władza ceni takich jak oni, czyli hipokrytów, więc tobie nic nie zrobią ;p.


No ja wiem, masz się czym szczycić.
maxoku (31) Radom 17.07.2017 21:01
opiniakrytyka:
Ja bym wysłał do tej Czeczeni wszystkich tych gejów którzy drwili, szydzili i krzyczeli na mnie otwarcie na różnych portalach na których byłem otwarty w tej kwestii, jak i nawet w realnym świecie za moje wartości, m.in. wyjścia z szafy, podejścia do praw gejów, pozytywnego stosunku do związków jednopłciowych oraz ekspresji tożsamości o seksualności. Mieniący się "normalnymi, bez przegięć, bez 'skojarzeń', męskimi", którym tak bardzo przeszkadzam w życiu codziennym tu gdzie mieszkam najlepiej by się tam nadali. Odczułbym 100% ulgę.
Dobry pomysł, ale jednocześnie byś się musiał do nich zaliczyć. Ty też hejtujesz za poglądy i twierdzisz, że wielu ci przeszkadza w życiu. Też za tą prywatną wiadomość do mnie "Cmoknij sie w krok." tylko dlatego, że nie stać cię na merytoryczne argumenty w konkretnych tematach. Ale nie martw konstytucja zabrania deportacji własnych obywateli. I nawet jeśli już nie obowiązuje to obecna władza ceni takich jak oni, czyli hipokrytów, więc tobie nic nie zrobią ;p.
Odyseusz92 (25) Jastrzębie - Zdrój 17.07.2017 20:26
Odwołania do III Rzeszy Niemieckiej , same cisną się na usta ...

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Geje - won do Kanady Fot. Instargam, za: https://www.instagram.com/kadyrov_95/