logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
10
1
1

W tym tygodniu: co nas ominęło?

Informacje z queerowego świata

Dodano: 14.07.2017, Aktualizacja: 10.08.2017

Publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 22.

ŚWIAT

Wielka Brytania. Tamtejsza „Randka w ciemno” pod ostrzałem organizacji „Britain First”. Krytyka dotyczy udziału lesbijek w programie. Co ciekawe – wcześniej atakowali oni ISIS za egzekucje na gejach. Podwójne standardy?

Wielka Brytania. Pisaliśmy już o Kościele Szkocji i Kościele Anglii, ale teraz skupimy się na chwilę przy tym drugim. Okazuje się, że to bardzo progresywna struktura. Biskup Liverpoolu, wielebny Paul Bayes, będzie jednym z patronów tamtejszej parady. Duchowni chcą potępienia terapii reparatywnej. I otwierają się na osoby transpłciowe. A to zaledwie jeden tydzień od poprzedniego newsa, gratulacje.

Irlandia. Rząd pracuje nad ustawą o osobach niebinarnych.

Szwecja. Po skandalach związanych z gwałtami i wykorzystaniem seksualnym podczas festiwalu „Bravalla”, organizatorzy odwołali przyszłoroczną edycję. A już planuje się zorganizować… festiwal tylko dla kobiet. Jako formę uniknięcia wykorzystywania seksualnego kobiet.

Watykan. Po kolejnej aferze seksualnej, Ed Pentin, publicysta, powołując się na źródło w kurii, twierdzi, że nigdy „homoseksualne praktyki nigdy nie miały się tak dobrze jak za czasów Franciszka I”.

Rosja. Kreml komentuje sprawę listy nazwisk ofiar i kolejnych aresztowań w Czeczenii: „To informacje bez pokrycia, absolutnie bezzasadne” – powiedział Dmitry Peskov.

Ghana. Prof Mike Ocquaye ma dość "głosu obcych kultur" – przede wszystkim społeczności LGBT. I postuluje mocne kroki prawne w celu rozprawienia się z homoseksualizmem.

Malawi. Badania wskazują duże zaniedbania rządowe w ramach profilaktyki HIV/AIDS. Dodatkowo stygmatyzacja prowadzi do tego, że mężczyźni zakażeni wirusem żyją na wsi, w słabo skomunikowanych regionach, z ograniczonym dostępem do podstawowej opieki zdrowotnej i lekarstw.

Chiny. Wielebny Jayson Tam i Howard Lai twierdzą, że małżeństwa jednopłciowe prowadzą do „aborcji, kazirodztwa i handlu ludźmi”. Odważna teza.

Malezja. Gejowski film wietnamski, „Lost in Paradise”, nie będzie dystrybuowany w kinach w całym kraju. Bo nie wypada…

Indie. Mała książeczka, która odmieniał życie innych. Vasudhendra napisał książkę o tym, jak on doszedł od pogodzenia się ze swoją seksualnością. Okazuje się, że książka stała się inspiracją dla wielu innych mężczyzn (i nie tylko).

Indie. Nagpur LGBT Pride Group zasypuje premiera mailami i listami, w których proponują zmiany prawne dotyczące społeczności LGBT.

Indonezja. Rząd decyduje się na upublicznianie karania gejów.

Australia. Dean Smith, konserwatywny senator, uważa, że równość małżeńska będzie dopełnieniem tradycyjnych wartości, a nie ich zdemolowaniem. Smith jest ujawnionym gejem.

USA. Alex Jones, obrońca heteroseksualności, który przez lata uważał, że homoseksualność jest działaniem rządu – miał on zlecać dodawanie odpowiednich substancji do soków, wód mineralnych i chipsów, by zmieniać mężczyzn w gejów, podtrzymuje swoją tezę. I idzie o krok dalej – ci mężczyźni stają się mieszanką ludzi i zwierząt, a to – powinno już być nielegalne.

USA. Raperka Brittney Johnson została zastrzelona w Nowym Orleanie.

poprzednia
następna

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
shingao (31) Szczecin 14.07.2017 23:09
"Szwecja. Po skandalach związanych z gwałtami i wykorzystaniem seksualnym podczas festiwalu „Bravalla”, organizatorzy odwołali przyszłoroczną edycję. A już planuje się zorganizować… festiwal tylko dla kobiet. Jak formę uniknięcia wykorzystywania seksualnego kobiet."

No nie wiem. Słabe rozwiązanie. Takie w stylu zamiatania problemów pod dywan. To już lepiej sfinansować kobitkom zajęcia ze sztuk walki.

PS. Niby mężczyźni zwykle są silniejsi, ale jednak mają jądra (a kobiety nie). Gdybym był kobietą, to co chwila bym kogoś kopał w krocze. Zwłaszcza za molestowanie, nawet tylko słowne.

PPS. Polecam dokument Arte:

http://wyborcza.pl/10,93566,22025646,demokratyczna-republika-konga-karate-przeciwko-gwalcicielom.html

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
W tym tygodniu: co nas ominęło? Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku