logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
2
0

Trole na YouTubie

Homofobia zwycięża?

Dodano: 29.06.2017, Aktualizacja: 03.07.2017

YouTube co roku w czerwcu publikuje filmik #ProudToBe, którym pokazuje swoje wsparcie dla społeczności LGBT. Nie ma w tym nic złego, biorąc pod uwagę zaangażowanie platformy w politykę równości i inkluzji. Tym razem – inna historia. Trole-homofoby atakują, umawiając się na naciskanie przycisku z kciukiem w dół i ponad 68 tysiącami komentarzy, w których proponują m.in Arabię Saudyjską jako miejsce zsyłki dla zboczeńców i dewiantów. Czy homofobia zwycięża? Czy to po prostu bezsilność?

Wideo #ProudToBe to celebracja wolności i różnorodności. To pokazanie świata LGBT, jakim jest na co dzień. Możemy zobaczyć gwiazdy vlogosfery, Rachel Evan Woods, marsze równości i nagrania tęczowych rodzin.

W świecie, w którym jest duża grupa ludzi, która stara się uciszyć społeczność LGBTQ+, bycie sobą to akt odwagi. Teraz, kiedy świat musi zmierzyć się z zmianami politycznymi, te kwestie są istotne i bardzo ważne jest, by mogły być słyszane i widziane na całym świecie. LGBTQ+ było siłą – żywotną i inkluzyjną siłą od samego początku YouTube’a. Dlatego z dumą stajemy po ich stronie, wierząc, że każdy zasługuje na prawo do bycia sobą i bycia kochanym”  – brzmi oficjalny komunikat YouTube’a.

To już piąta kampania #ProudToBe organizowana przez “YouTube Creators for Change”, która jest globalną inicjatywą, której zadaniem jest wzmacnianie głosu ludzi, którzy chcą zmienić świat na lepsze. Mowa tu o walce z homofobią i transfobią, rasizmem i ekstremizmem. Cel? Bardzo prosty: wzrost świadomości obywatelskiej, tolerancji i empatii.

YouTube naraził się społeczności LGBT na początku tego roku wprowadzając odpowiednie filtry, którymi ograniczył dostęp do treści części użytkowników. Okazało się, że w trybie ograniczonego dostępu w dużej części ukryte są między innymi treści LGBT.

ZOBACZ TEŻ LGBT nie dla wszystkich: YouTube blokuje #YouTubeIsOverParty

Wideo #ProudToBe obejrzało aż 5 605 793 użytkowników, z czego 195 962 go polubiło, a 241 105 - nie.

Można spotkać komentarze w stylu (pisownie oryginalne):

wszyscy ci ludzie z wideo powinni zostać zesłani do arabii saudyjskiej żeby mogli tam protestować gdzie to jest faktycznie problemem. geje mają równe prawa w USA. jeśli chcecie pomóc, jedźcie gdzieś gdzie to jest problemem

- napisał phil johnson.

Co będzie dalej? Kazirodztwo?

- Hamza, młody chłopiec z zasłoniętą częścią twarzy.

A dlaczego nie ma miesiąca weteranów? Albo chrześcijan, katolików czy nowotworów? Ci ludzie tylko narzekają i narzekają i maszerują bez sensu, smutne to

- Shaggy Rogers z avatarem ze Scooby Doo.

Musimy się zjednoczyć i walczyć z tą plagą zanim będzie za późno

- Cobra Shadowz

bycie gejem czy trans jest legalne, dlaczego więc walczycie o coś co już macie

- Mr Freezeable

Przyjedźcie do Rosji, tu nie ma gejów. Cóż, prócz Czeczenii

- Арам Маркарян

Okazuje się, że to nie tylko homofobia jest czymś, z czym należy walczyć, ale również głupota i podłość ludzka. Komentujący zarzucają YouTube’owie, że kasuje ich komentarze i zakłamuje dane. Nam się wydaje, że zacietrzewienie tych ludzi to czysty trolling: przykry i w złym guście. 
(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Trole na YouTubie Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku