logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
29
3
0

Żołnierska miłość od pierwszego wejrzenia

Historia weteranek, Meg i Val

Dodano: 29.06.2017, Aktualizacja: 30.06.2017

Kiedy poznały się w armii cztery i pół roku temu, od razu między nimi zaiskrzyło. Teraz, kiedy nie służą już w amerykańskiej armii, wzięły ślub i założyły rodzinę. To już druga rocznica! Po latach tłumienia swoich uczuć i emocji, po coming oucie i doświadczeniu homofobii w wojsku są silniejsze, wiedzą więcej. Teraz zajmują się wychowaniem swojej dwuletniej córeczki, a w planach mają podjęcie studiów prawniczych. Poznajcie Meg i Val.

Meg Turner i Val Hill poznały się podczas tzw. treningu podstawowego, gdy uczyły się musztry i wszystkich komend. Jak same mówią – było to klasyczne zakochanie od pierwszego spojrzenia. 

Wymykałyśmy się każdej nocy do siebie i rozmawiałyśmy do późna” – wspominają. W szatni przez przypadek wzięły nie swoje czapki. Non stop na siebie wpadały. W końcu zostały przyjaciółkami. Chemię dało się czuć z daleka, ale musiały się powstrzymywać. Były w armii.

Byłyśmy tak zaangażowane w kwestie związane z armią i integracją z innymi – że nawet się nie pocałowałyśmy. Dopiero ostatniego dnia… Ale jak na ironię zostałyśmy oskarżone o to, że uprawiałyśmy seks, a my nawet się nie przytuliłyśmy, nawet się nie pocałowałyśmy” – mówi Meg.

ZOBACZ TEŻ Historyczny pocałunek na lądzie Echa zniesienia zasady "don't ask, don't tell"


Chociaż zostały nawet tzw. battle buddiespołączono je w parę, by wykonywały zadania i polecenia dowódców.

Po paru miesiącach od zakończenia treningu, ujawniły się. Nie działało już prawo „Don’t Ask, Don’t Tell”, świat wydawał się lepszym miejscem. Niestety, ich coming out nie był tak prosty, jakby można się było spodziewać.

„Wiedziałyśmy, że jesteśmy lesbijkami, kiedy zapisywałyśmy się do armii. I choć jest lepiej to wciąż jest to bardzo stygmatyzujące. Bywało różnie – jeden sierżant polował na lesbijki, drugi – nas chronił. Choć musimy przyznać, że nasza orientacja nie była najważniejsza, byłyśmy w końcu w armii” – mówi dalej Meg.

Po ponad czterech latach są już po ślubie i mają dwuletnią córeczkę. Przygotowują się do podjęcia studiów prawniczych.

Ktoś skomentował: „Strzała Amora chybiła za pierwszym razem, więc trochę namieszał z waszymi czapkami, aż się wszystko udało".

Popatrzcie na zdjęcia uroczej pary:

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Żołnierska miłość od pierwszego wejrzenia Fot. Instargam, za: https://www.instagram.com/mradderholt/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku