logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
27
1
0

Carver: jesteśmy wyjątkowi

Aktor o swoim homoseksualnym ojcu i coming oucie

Dodano: 27.06.2017, Aktualizacja: 27.06.2017

Charlie ujawnił się w styczniu zeszłego roku. Na początku tego mówił już dlaczego zdecydował się na taki krok i dlaczego wykorzystał do tego media społecznościowe. Dla niewtajemniczonych – aktor wykorzystał Instagram. Teraz po raz kolejny powraca do tematu swojego ojca, który również był gejem. Charlie napisał esej dla internetowej wersji magazynu Playboy pod tytułem: „To All LGBTQIA+ People: You Are Remarkable”, w którym rozlicza się z przeszłością – borykaniem się z własną seksualnością, popularnością i historią swojego ojca.

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do widoku uśmiechniętego, przystojnego faceta, dobrze zbudowanego, którego kariera zaczyna nabierać tempa. Nie zastanawiamy się, jaka była jego historia. Zdaje się być nieistotna. A okazuje się, że każdy z nas ma swoją historię, która nie zawsze jest łatwa i przyjemna.

„To zmroziło mi krew. Chociaż wiedziałem, że był gejem” – pisze po latach aktor. Kiedy miał 11 lat dowiedział się o swoim ojcu. W swoim tekście użył słowa “faggot”, ale zrobił to celowo – wtedy takich słów się używało: “Nienawidzę tego słowa, ale tak to wyglądało – tak nam to przedstawiono” – wspomina.

1999 rok. Stany Zjednoczone. O związkach partnerskich można było pomarzyć. Rok po tragicznej śmierci Matthew Sheparda. „Wtedy pogodziłem się z myślą, że wyznanie światu, że jest się gejem, zawsze skończy się skrępowaniem, przywiązaniem do płotu…” – mówi. Robił więc wszystko, by jego tajemnica nie wyszła na jaw.

Happy Father's Day, Pop... Love you for all of time x

Post udostępniony przez Charlie Carver (@charliecarver)

Na początku był wstyd i niedowierzanie. Nastąpił czas nagłych zmian – „Zmieniłem imię, schudłem o 30%, błagałem o śmierć, byłem w absolutnej rozpaczy, patrzyłem na zdjęcia rodzinne i nie wierzyłem, nie poznawałem siebie” – dodaje Charlie.

ZOBACZ TEŻ Miał poczucie wstydu i winy, że był gejem Charlie Carver o ojcu geju


Teraz, kiedy ma 28 lat, może powiedzieć, że proces odbudowy poczucia własnej wartości, na który składała się ciężka praca i wysiłek, rezygnacja z wielu rzeczy się opłaciły. Charlie wie, że to dopiero początek. Wie, że jest wiele rzeczy do zrobienia. Dlatego nie obawia się mówić światu, że jest gejem, bo to może coś zmienić.

W tekście „To All LGBTQIA+ People: You Are Remarkable”, pisze, że społeczność queerowa wciąż musi się opierać. I na tym polega ruch LGBT w Stanach Zjednoczonych. „Ale to jeszcze nie koniec” – dodaje. Przyznaje się, że marzy mu się, by przyprowadzić do domu na obiad miłego chłopaka, by poznał jego rodziców. I ma świadomość, że w wielu częściach kraju to jest możliwe. „Żyj! Żyj wolny! (…) Po prostu żyj” – podsumowuje.

Charlie ujawnił się publicznie w styczniu zeszłego roku: „Identyfikuję się jako mężczyzna homoseksualny… Należy mi się, bardziej niż cokolwiek innego, by być kim jestem. Jestem gejem”.

Wiedział, że jest gejem już kiedy miał 12 lat. Po 10 latach od coming outu przed rodziną – użył Instagrama, by zrobić to samo przed całym światem. Kręcił wtedy film „Kim jest Michael” i zrodziła się myśl, że to najwyższy czas… „Chciałem czuć, że żyję w miejscu, gdzie mogę pracować, i mieć prawo do swojego zdania. (…) Chciałem poruszyć ten temat wśród szerszej publiczności, chciałem, żeby wszyscy wiedzieli” – mówi.

Dodatkowym czynnikiem była pamięć o swoim ojcu, który przez wiele lat żył w kłamstwie, oszukiwał wszystkich, nawet siebie. Charlie nie chciał popełnić tych samych błędów. A kiedy kończył kręcić nowy film, który był o zakłamaniu i oszukiwaniu siebie i innych, czuł, że nie powinien dłużej ukrywać tego, kim jest naprawdę. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Carver: jesteśmy wyjątkowi Fot. Twitter za: twitter.com/Charlie_Carver
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku