logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
10
51
69

Wrzucili zdjęcie z pocałunkiem, sołtys się oburzył

Stanowcza reakcja mieszkańców

Dodano: 23.06.2017, Aktualizacja: 23.06.2017

Wojciech wrzucił na Facebooka zdjęcie, na którym daje buziaka swojemu chłopakowi. Zdjęcie, ponieważ było publiczne, dotarło do wielu osób - w tym - do sołtysa Sierakowa Śląskiego, który skorzystał z okazji, by wyrazić swoją... dezaprobatę. Jest i plus całej sytuacji: duże grono osób broniło chłopaków i pogratulowało im miłości.

Od czasu do czasu donosimy o takich sytuacjach: para, najczęściej chłopaków, na swoim prywatnym Facebooku wrzuca zdjęcie, na którym okazują sobie czułość. Zwykle namawiamy Was do wspierania takich osób, które dotyka duża homofobia. Tym razem było trochę inaczej.

Zdjęcie Wojciecha i Marka z buziakiem i podpisem "Wypad na grilla do znajomych z moim Chłopakiem KOCHAM!" wywołało i homofobię, ale w dużej części zdjęcie spotkało się z pozytywnym odbiorem. "Jeśli to prawda to cóż... gratuluję odwagi i życzę jak najwięcej tolerancji w Waszym otoczeniu", "Życzę powodzenia i dużo miłości!" - to tylko niektóre z komentarzy.

Najwięcej emocji wzbudził jednak komentarz... sołtysa Sierakowa Śląskiego, Juliana Wernera. 


Komentarz wywołał dyskusję na profilu chłopaków, nie brakowało słów krytyki w stronę sołtysa, który zdaniem komentujących nie powinien w ten sposób się wypowiadać. Werner bronił się i powoływał na... tolerancję. Jedna z komentujących zapytała sołtysa, co by zrobił, gdyby jego dziecko okazało się homoseksualne. Co odpowiedział sołtys?

"Jeśli, nie daj Boże, doszłoby do takiej sytuacji, to na pewno nie wyrzuciłbym dziecka z serca, bo rodzic powinien być z dzieckiem na dobre i złe. Ale walczyłbym do samego końca o to aby dziecko z tego wyciągnąć. Nie zaakceptowałbym partnera (partnerki) mojego dziecka - oczywiście bez przemocy i agresji ale stanowczo. To chyba tyle. Każdy ma swoje poglądy i już. Narka".

Mamy nadzieję, że stanowcza reakcja mieszkańców i mieszkanek Sierakowa Śląskiego na homofobiczne komentarze sołtysa da mu do myślenia.

A Was zachęcamy do wsparcia chłopaków na Facebooku.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (69)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
zmiananicka (?) 04.07.2017 23:09
Bartosz:
Mam pytanko. Czy jezeli mi sie to nie podoba, tzn. zdjecie dwoch calujacych sie facetow, to znaczy, ze jestem homofobem?


Nie martw się. Ja jestem heterofobem. Nie podobają mi się zdjecia całujących sie faceta i baby.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 04.07.2017 21:29
andro:
Przepraszam; ale nie umiem tego inaczej skomentować, możesz uznać że to przez moją bezradność intelektualną

Nie omieszkam skorzystać ;-)
andro (32) a nie bo wieś 03.07.2017 23:55
upstairs_at_you:
andro:
upstairs_at_you:
a
Generalnie rozumiesz niewiele. Trudno, niektórzy tak mają...

Nie ma to jak rzeczowa dyskusja na poziomie z prawie pięćdziesięcioletnim; wydawało by się, dojrzałym facetem. Pozdrawiam ciepło.

To nagminne wypominanie mi mojego wieku świadczy o twojej całkowitej bezradności intelektualnej i braku jakichkolwiek rzeczowych argumentów. Jak się ich nie ma to się zawsze "jedzie" ad personam.

:D Przepraszam; ale nie umiem tego inaczej skomentować, możesz uznać że to przez moją bezradność intelektualną :) Pozdrawiam raz jeszcze :)
Po prostu Roman (46) Warszawa 28.06.2017 1:40
Marta:
Czy ktoś zechce mi powiedzieć w jaki sposób można "leczyć prostatę"?
chyba miał na myśli prostotę... swoją ;-) a raczej prostactwo ;-)
Po prostu Roman (46) Warszawa 28.06.2017 1:30
Bartosz:
Mam pytanko. Czy jezeli mi sie to nie podoba, tzn. zdjecie dwoch calujacych sie facetow, to znaczy, ze jestem homofobem?


a jak myślisz ????
Bartosz   dodane przez Facebooka 27.06.2017 9:57
Mam pytanko. Czy jezeli mi sie to nie podoba, tzn. zdjecie dwoch calujacych sie facetow, to znaczy, ze jestem homofobem?
Adam   dodane przez Facebooka 26.06.2017 23:18
Julian   dodane przez Facebooka 26.06.2017 23:04
Jakoś, widzę, ucichło...
Krzysztof (?) 26.06.2017 9:48
Julian:
Witam wszystkich. Jeśli ktoś zamieszcza, jakby nie patrzeć, dość kontrowersyjne zdjęcie to musi liczyć się z krytyką. Mam prawo do swoich poglądów, które w tym przypadku są negatywne, ale to nie oznacza, że biegam za tymi panami z kijem po wiosce.
Portal Queer ocenił sprawę nie do końca rzetelnie - w komentarzach pojawiły się inne, krytyczne wpisy (w niektórych przypadkach wulgarne, czego nie pochwalam) ale zostały usunięte. Stwierdzenie, że mieszkańcy stanęli w obronie chłopaków mija się z prawdą.
Proszę jednocześnie przyjąć do wiadomości, że jeden z chłopaków widniejących na zdjęciu jest kościelnym, szafarzem i podaje wiernym komunię świętą - w pewnym sensie jest to funkcja publiczna. Skoro więc analizujecie państwo mój PRYWATNY komentarz przez pryzmat mojej funkcji, to proszę o analizę zdjęcia biorąc pod uwagę funkcję szafarza.
I zapewniam - nie jestem potworem. Pozdro. :-)
- Człowieku, czy Ty myślisz, że podający Komunię św. to ktoś, kto nie może kogoś całować? Szafarz nadzwyczajny nie jest związany ślubami czystości ani celibatem jak duchowni, ale nawet duchowni katoliccy mają żony, które całują, pomijając już fakt, że są i tacy, którzy mają kochanki lub kochanków. Zejdź na ziemię trochę. Nie sądzę, aby Bogu było gorzej, jeśli niesie go w swojej dłoni gej.
Krzysztof (?) 26.06.2017 9:39
Pan sołtys widać przedawkował lekturę Terlikowskiego. W główce obraz świata z późnego średniowiecza i kodeksy etyczne sprzed 5000 lat. Ignorancja, arogancja i potworna pycha - widać, że wierny syn KK w Polsce.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wrzucili zdjęcie z pocałunkiem, sołtys się oburzył Fot. za: Facebook.com