logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
13
1
5

Gej w wielkim mieście wraca jesienią!

Trzecia odsłona książki Mikołaja Milckego

Dodano: 19.06.2017, Aktualizacja: 19.06.2017

To już oficjalne! Jesienią premiera trzeciej już części popularnej książki Mikołaja Milckego, "Gej w wielkim mieście"!

Przypomnijmy, że Mikołaj Milcke zadebiutował sześć lat temu powieścią "Gej w wielkim mieście", która od razu zdobyła grono fanów i fanek. Dwa lata później pojawiła się kolejna część debiutu, równie dobrze przyjęta, "Chyba strzelę focha!". W 2015 roku swoją premierę miała trzecia książka pisarza, "Różowe kartoteki", której tłem jest akcja Hiacynt - książkę znajdziecie m.in. w sklepie Prideshop.pl!

O tej ostatniej Milcke mówił w rozmowie z nami dwa lata temu w kontekście zainteresowania młodych ludzi LGBT historią: "To smutne, ale uważam, że młodzi ludzie nie interesują się historią. Ani własnego środowiska, ani własnego narodu. Wcześniej napisałem dwie lekkie książki „Geja w wielkim mieście” i „Chyba strzelę focha!”. Zdobyły sporą popularność. Gdy ogłosiłem, że „Różowe Kartoteki” nie będą kontynuacją tej opowieści, a książką po części historyczną usłyszałem jęk zawodu. Nie wiem z czego to wynika, że nie ma w ludziach ciekawości. Napisałem „Różowe Kartoteki” nie tylko dla siebie. Nie tylko dlatego, że ta historia mnie pochłonęła. Chciałbym, by ta książka pełniła też rolę edukacyjną. Właśnie dlatego, że nie jest to nudna rozprawa naukowa, a powieść. Trochę obyczajowa, trochę political fiction. Zdecydowanie o życiu, nie o polityce".
ZOBACZ TEŻ Oczywiście, że powtórka akcji Hiacynt jest możliwa Rozmowa z Mikołajem Milcke - autorem "Różowych teczek" i "Geja w wielkim mieście"

Bohaterem "Geja w wielkim mieście" jest młody chłopak, który z rodzinnej, małej miejscowości wyjeżdża na studia do Warszawy. Tam poznaje życie dużego miasta, smak miłości, ale też pierwsze rozczarowania i... problemy.

Milcke kontynuował swoją historię w "Chyba strzelę focha!".

Pisarz nie zdradza szczegółów fabuły trzeciej części, ale już wiemy, że "Gej w wielkim mieście 3" swoją premierę będzie miał jesienią. Kto nie może się doczekać?

(red)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (5)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
zmiananicka (?) 24.06.2017 18:51
Szkoda że jeszcze żaden reżyser nie pokusił się na temat "gejów we wsi". Nie byłoby na pewno nudniej, mogę tylko zapewnić. Prawie połowa polskiej populacji żyje na wsiach, a migracja w tym kierunku w ostatnich latach wzrasta. Więc i tu nie jest już dziś nudno. Tylko "inaczej".
hiddeninside (25) Gdańsk / Olsztyn 21.06.2017 0:45
Jeste więcej niż jedna część? Ciężko było przebrnąć jeszcze przez pierwszą...
Dawid   dodane przez Facebooka 20.06.2017 7:32
Kinga Janowska
elvis18 (29) Warszawa 20.06.2017 0:04
Jak dzidy pragnę, nie mogę się doczekać:)
-mike- (35) Warszawa 19.06.2017 16:55
Super mam przeczytane obie i nie mogę się doczekać na kolejną :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Gej w wielkim mieście wraca jesienią! Fot. za: facebook.com/mikolaj.milcke
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku