logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
26
35

Ziobro ws. drukarza: skieruję kasację do Sądu Najwyższego

"Jestem po stronie wolności"

Dodano: 19.06.2017, Aktualizacja: 19.06.2017

"Na pewno skieruję kasację do Sądu Najwyższego. Uważam ten wyrok za błędny, naruszający konstytucyjną zasadę wolności sumienia. Nie może być tak, że zmusza się ludzi do wykonywania czynności, które są w jaskrawy sposób sprzeczne z ich przekonaniami, które gwałcą ich przekonania. To jest sfera wolności, ja jestem po stronie wolności" - mówił w radiowej "Jedynce" minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro, odnosząc się do sprawy łódzkiego drukarza, który odmówił fundacji LGBT wykonania usługi.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca zeszłego roku Sąd Rejonowy w Łodzi wyrokiem nakazowym uznał, że pracownik drukarni, który odmówił wykonania usługi zleconej przez Fundację LGBT Business Forum, popełnił wykroczenie. Fundacja otrzymała od drukarni maila o treści: "Odmawiam wykonania roll up’u z otrzymanej grafiki. Nie przyczyniamy się do promocji ruchów LGBT naszą pracą".

Sąd nakazał drukarzowi opłacenie grzywny.

Już wtedy oświadczenie w sprawie wydał minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro: zdaniem polityka wyrok ten "Stawia w uprzywilejowanej pozycji Fundację reprezentującą środowiska mniejszości seksualnych, a łamie wolność sumienia pracownika, który ma prawo nie popierać homoseksualnych treści". Polityk zdecydował o "przystąpieniu przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi do postępowania przed Sądem Rejonowym dla Łodzi Widzewa". Sprawa znowu skończyła się w sądzie - sąd ponownie uznał, że drukarz jest winny. Prokurator i obrona wystąpili o umorzenie sprawy.
ZOBACZ TEŻ Drukarz z Łodzi prawomocnie skazany Sąd utrzymał wyrok

26 maja Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji.

Zbigniew Ziobro zapowiedział w radiowej "Jedynce", że jak tylko dostanie uzasadnienie wyroku - skieruje kasację do Sądu Najwyższego. Minister sprawiedliwości zaznaczył, że podejmie "wszystkie przewidziane prawem działania", także w kontekście Trybunału Konstytucyjnego, a nawet "zmianę prawa rodem z PRL-U".


Minister sprawiedliwości dodał, że "Chodzi mi o to, żeby środowiska homoseksualne nie wymuszały pod pretekstem homofobii - angażowania się w ich ideologiczne pomysły przez ludzi, którzy się z nimi stanowczo nie zgadzają". Ziobro podkreślał, że przede wszystkim chodzi mu o wolność - a on sam nikogo, kto sumiennie wykonuje swoją pracę, nie pyta o przekonania, czy "co robi prywatnie w domu".

Sprawa drukarza zyskała także rozgłos w mediach głównego nurtu. Dezycję Ziobry  obszernie skomentował na swoim facebookowym profilu Bartek Węglarczyk (szef programowy Onet.pl). 
(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (35)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Jarek   dodane przez Facebooka 20.06.2017 9:10
Zero u wladzy... :/
md10s (28) Warszawa 20.06.2017 1:39
Ponad ćwierć wieku czekałem na ta chwile gdy będę żył w tak bezpiecznym kraju, że minister sprawiedliwości z braku poważniejszych problemów zajmuje się drobnymi wykroczeniami.
queerpeel (?) 20.06.2017 0:13
Państwo totalitarne. Koniec świata. Mam nadzieję że geje z prawej broniący PiS itp. się na tym jednak przejadą.
Jacek   dodane przez Facebooka 19.06.2017 23:44
Jednak swoją fotę obstalował u jakiegoś geja.
Ten wyglancował go w Photoshopie na nastolatka
Justyna   dodane przez Facebooka 19.06.2017 21:57
Z mordy widac, ze to debil.
Adrian   dodane przez Facebooka 19.06.2017 21:40
Poziom ignoracji, zadufania w sobie, zarozumialstwa, cynizmu, wyrachowania i egoizmu Ziobry i jego całego PiS-u razem wziętego zszedł zresztą bardzo dawno temu totalnego dna... Wiktymizowanie ofiar dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową, zrzucanie na nich winy i stosowanie przemocy instytucjonalnej ze strony państwa to bez wątpienia jawne przyzwolenie na uprawianie nienawiści wobec mniejszości seksualnych co w najskrajnieszych przypadku prowadzi do najgorszych ataków fizycznych na osoby i organizacje związane z ruchem LGBTQPIA... I jeszcze Ziobro śmie mówić, że Polska jest "państwem wolności" i zasłaniać się bezczelnie "wolnością słową" podczas gdy tak naprawdę Polska nie jest wolnym i demokratycznym krajem przez obecny rząd a wolność słowa i wolność sumienia kończą się tam gdzie zaczyna się mowa nienawiści, nawoływanie do przemocy, ingerencja w czyjeś życie i gdy dzieje się krzywda innej osobie... Hipokryzja PiS-u jest okropna, odrażająca i obrzydliwa...
Jacek   dodane przez Facebooka 19.06.2017 21:27
shingao (31) Szczecin 19.06.2017 21:22
brachiocephalicus:
VanZeeland:
Otwieram cukiernię i odmawiam wypieków dla katolików - przecież wolność sumienia, co nie?
A nie czekaj, wtedy mnie zlinczujo.


Spoko, tylko utarg może być wtedy mały i trzeba będzie zamknąć zaraz po otwarciu.


Wierzący, praktykujący katolicy to ok 1/3 Polaków. Da się zarobić na pozostałych 2/3.
Ewa   dodane przez Facebooka 19.06.2017 20:31
E ja myślę ze SN nie jest aż tak głupi jak on.
Grzegorz   dodane przez Facebooka 19.06.2017 20:22
Warto przypomnieć stanowisko PTS z maja 2017 roku - "Stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w sprawie związków i rodzicielstwa osób homoseksualnych i biseksualnych" a tam czytamy m.in.: "Uważamy, że osoby biseksualne i homoseksualne a także tworzone przez nie związki powinny być traktowane tak samo jak osoby prezentujące inne orientacje psychoseksualne i tworzone przez nie związki. Przede wszystkim będzie tutaj chodziło o prawo do realizacji swoich potrzeb poprzez wchodzenie w autonomicznie tworzone związki. Równocześnie należy pamiętać, że każda relacja międzyludzka istnieje w konkretnym kontekście społeczno-kulturowym, który wpływa na jej funkcjonowanie. W przypadku związków nieheteroseksualnych podstawowe elementy tego kontekstu to heteroseksizm, homofobia i heteronormatywizm." Zachęcam do lektury całości dokumentu! http://pts-seksuologia.pl/sites/strona/66/stanowisko(...)sualnych

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Ziobro ws. drukarza: skieruję kasację do Sądu Najwyższego Zbigniew Ziobro, fot. za: bip.ms.gov.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku