logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
94
2
1

Bo tylko jedna tęcza się liczy

Kampanie słodkości dla LGBT

Dodano: 16.06.2017, Aktualizacja: 16.06.2017

Skittles w wersji czarno-białej? Tak! Tak wspierają społeczność LGBT+ w Wielkiej Brytanii. Kiedy Doritos i M&M’s stają się jeszcze bardziej kolorowe, tu się dzieje odwrotnie. Monochromatyczne opakowania to akcja związana z wydarzeniami towarzyszącymi Pride Month. Wszyscy wiemy, że czerwiec to nasz miesiąc, więc chyba wypada nam się cieszyć, że kolejny produkt – którego jesteśmy fanami – stał się naszym sojusznikiem. Smacznego!

Skittles w wersji monochromatycznej można kupić w Wielkiej Brytanii, a przy okazji wesprzeć specjalny fundusz na rzecz społeczności LGBT+. Pierwsza taka akcja odbyła się w zeszłym roku w okolicy parady w Londynie, a teraz – można czarno-białe opakowania kupić w supermarketach. Będą one sprzedawane tylko w czerwcu i ustalona kwota z każdej sprzedanej paczki będzie przeznaczona na wspomniany fundusz.

Przedstawiciele Wrigleys, marki-matki, mówią: „Jest tylko jedna flaga, która się liczy, dlatego rezygnujemy z naszej, by wspierać słuszną sprawę”.

W zeszłym roku kampania #onerainbow (czy też givetherainbow) okazała się niesamowitym sukcesem, a jej odbiór był pozytywny. Skittles wtedy zaalarmował: „nie chcemy kraść tęczy, bo tylko jedna flaga się liczy – Wasza”.

„Tamta akcja spowodowała, że z całego świata dostawaliśmy sygnały, że kolejna edycja monochromatycznych Skittlesów jest potrzebna” – mówi Julio Guijarro, dyrektor marketingu z Wrigley UK.

Inną formą bycia sojusznikiem jest promocja tęczy – i tak postąpił firma Frito-Lay, której produkt „Doritos” stał się tęczowy. We wrześniu zeszłego roku wprowadzili specjalną edycję do sprzedaży, ale był mały haczyk – można je było dostać jedynie, gdy dokonało się wpłaty na rzecz organizacji „It Gets Better Campaign”.

W tym roku po raz kolejny sojusznikiem okazują się cukierki M&M’s. Wszystkie cukierki będą jeszcze bardziej w kolorach tęczy.

We are all the same. Love what's on the inside #pride

Post udostępniony przez M&M'S (@mmschocolate)

Wszyscy jesteśmy tacy sami. Kochaj co jest w środku” – mówi hasło kampanii z hasztagiem #pride. Mało tego – zielony i brązowy cukierek są w lesbijskim związku:


Co sądzicie o takich kampaniach? Nam się one bardzo podobają i z miłą chęcią zaopatrzylibyśmy się zarówno w monochromatyczne Skittlesy, jak i jeszcze bardziej tęczowe M&M’s.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Mefs (?) 17.06.2017 21:12
Fajnie, szkoda tylko, że robią to w krajach, w których prawa LGBT są już wywalczone <ok> <biznes>
Smoczuś07 (18) Łódź 16.06.2017 23:34
A to nie jest przypadkiem tak, że flaga czarno-biała (czy tam biało-czarna) to flaga hetero?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Bo tylko jedna tęcza się liczy Fot. http://skittles.com/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku