logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
4
43
12

Wyrzuceni z konkursu historycznego za przypinki?

Parada Równości i uchodźcy nie w Sejmie

Dodano: 12.06.2017, Aktualizacja: 12.06.2017

Marcelina Zawisza z Partii Razem doniosła na Facebooku, że grupa uczniów z I SLO w Warszawie nie została dopuszczona do organizowanego w Sejmie turnieju historycznego, albowiem... nie chcieli zdjąć przypinek, m.in. z Paradą Równości. Uczniowie solidarnie zrezygnowali z konkursu, który odbywał się w Sejmie.

Jak dowiadujemy się ze strony konkursu, "Turniej Debat Historycznych jest próbą poszerzenia i pogłębienia wiedzy, jak również zainteresowania młodzieży żywotnymi problemami związanymi z historią Polski XX wieku. Tezy wszystkich debat w Turnieju dotyczą problemów, które mogą wzbudzać wiele emocji, są żywo komentowane i niejednokrotnie kontrowersyjne". 

Okazało się, że jednak są sprawy, które okazały się zbyt kontrowersyjne... Marcelina Zawisza doniosła na Facebooku, że grupa uczniów z I SLO w Warszawie, popularnej Bednarskiej, przyszła na turniej z przypinkami, m.in. Parady Równości, Partii Razem, czy Uchodźcy Mile Widziani. W ten sposób młodzież chciała okazać swoją solidarność, ale też pokazać niezgodę na język nienawiści. Straż marszałkowska w Sejmie, gdzie konkurs miał się odbyć, poprosiła młodych ludzi, by zdjęli przypinki. Jak informuje Zawisza: organizatorka z Instytutu Pamięci Narodowej poinformowała, że jeżeli nie zdejmą przypinek, nie zostaną dopuszczeni do uczestnictwa w turnieju. 
ZOBACZ TEŻ Jest gejem, odmówił przyjęcia nagrody od Warszawy W młodzieży nadzieja?

Młodzież solidarnie odmówiła i została z konkursu wyrzucona.

"Bardzo dziękuję za niedopuszczenie mnie i mojej drużyny do udziału w debatach. Cieszę się, że IPN oraz Sejm RP dbają o to, aby w debatach brali udział jedynie przedstawiciele jedynej słusznej linii partii oraz ci, dla których pewne wartości można zawiesić na kołku, gdy tylko istnieje taka potrzeba" - napisał na stronie na Facebooku turnieju jeden z uczniów.

"PiS daje młodym uczniom lekcję cenzury. W państwie rządzonym przez Jarosława Kaczyńskiego nie ma miejsca na empatię, solidarność, troskę o drugiego człowieka. Albo wyznaje się poglądy jedynie słuszne, albo wypada się z gry" - komentuje Zawisza na Facebooku.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (12)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
gayaktiv (36) Nakomiady 22.06.2017 22:36
no brawo rząd właśnie nasraliście we własne gniazdo pokazując dyskryminację osób z tęczowymi znakami bo gdyby to były krzyżyki albo znaki biało czerwone to byście wpuścili tych ludzi mam pytanie po co piszecie prawo i konstytucję skoro ją osobiście łamiecie no wpadka na całej linii tylko was nagrać i wrzucić do śmiechu warte na pewno bym miał pierwsze miejsce za taki film no normalny samobój
Piotr   dodane przez Facebooka 14.06.2017 13:45
Widząc coś takiego coraz bardziej nie chce mi się żyć w tym kraju, bo daje mi do zrozumienia, że mnie nie chce.
Linbix (21) Poznań 13.06.2017 23:03
A zatem kolejny dowód,jak bardzo o propagandę dba rząd PiS. Na 100% ktoś tam pełni rolę ministra propagandy,tylko oficjalnie się gonie pokazuje z takim dopiskiem
Marek   dodane przez Facebooka 13.06.2017 14:47
Za przypinki RAZEM też bym nie wpuścił ;)
Małgorzata   dodane przez Facebooka 13.06.2017 14:33
Źle się dzieje w państwie Pislandu skoro szanowny Parlament ogarnął strach przed dzieciakami z przypiętymi znaczkami
Maciek   dodane przez Facebooka 13.06.2017 13:29
Ten kraj zwariował tak jak kiedys zwariowały Niemcy
Wiesia   dodane przez Facebooka 13.06.2017 12:57
Czy Sejm można pozwać do sądu za takie cos ? Skoro inne osoby lub firmy sa oskarżone Np za odmowę czegoś dla osób LBGTQ to proponuje i sejm pozwać . Polska to wolny kraj
Wiki   dodane przez Facebooka 13.06.2017 12:54
Patryk Bartłomiej Oczadły
Renata   dodane przez Facebooka 13.06.2017 12:22
Tak siarczyście zaklęłam że na papier tego nie mogę rzucić
DunkelEngel (?) 13.06.2017 11:44
Myślę, że na wydarzeniu związanym z nauką/historią nie powinni mieć przypinek partyjnych pomimo, że było to w sejmie. Natomiast z resztą nie powinno być problemu.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wyrzuceni z konkursu historycznego za przypinki? Fot. za: facebook.com/mmzawisza
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku