logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
22
0
1

Legenda tenisa: sprowadzę Eltona Johna, by udzielił ślubów na korcie

...imienia homofobicznej tenisistki

Dodano: 07.06.2017, Aktualizacja: 07.06.2017

Nie ustają kontrowersje wokół wypowiedzi legendy australijskiego tenisa, Margaret Court. 75-latka stwierdziła ostatnio, że bojkotuje linie lotnicze Quantas, albowiem ci wspierają... równość małżeńską. A jak wiemy to gorący temat w Australii, która o nią walczy. Sławni tenisiści nie kryją swojego oburzenia słowami legendy, a John McEnroe odpowiada: gdy w Australii zapanuje równość małżeńska, sprowadzę Eltona Johna, by na korcie im. Court poprowadził masową ceremonię jednopłciowych zaślubin. Jak Wam się podoba taki pomysł?

Wszystko zaczęło się od tego, że Court, która już przeszła do historii jako zawodniczka z największą liczbą tytułów i nagród, wysłała list do Alana Joyce'a, szefa australijskich linii lotniczych. Legendarna tenisistka poinformowała ujawnionego Joyce'a, że bojkotuje Quantas z powodu ich wspierania starań o równość małżeńską w kraju, dodając, że małżeństwo to związek między kobietą i mężczyzną.
ZOBACZ TEŻ Tęczowa strona tenisa Światowy Dzień Tenisa

Na reakcje nie trzeba było długo czekać: Martina Navratilova napisała list otwarty do... Kortu im. Margaret Court w Melbourne, jednego z największych w Australii, gdzie odbywa się Australian Open. 

Kiedy nazywają cię po Margaret Court, to wydaje się to właściwe. Rod Laver ma swój ogromny kort i Court jest jedną z najlepszych w historii. Dawno wybaczyłam Court jej komentarz z 1990 roku, gdy powiedziała, że nie jestem dobrym wzorem, bo jestem lesbijką. Teraz jednak okazało się, kim tak naprawdę ona jest - świetną tenisistką i... homofobem. Jej gorzka krytyka nie jest tylko opinią. Stara się aktywnie zapobiegać temu, by ludzie ze środowiska LGBT mieli równe prawa (informacja dla Court: my też jesteśmy ludźmi).
Słowa Court skrytykowała też inna gwiazda tenisa, Andy Murray. W temacie wypowiedział się nawet premier Australii, podkreślając, że powinniśmy doceniać Court za jej osiągnięcia, a nie homofobiczne wypowiedzi. Co na to Tennis Australia? W świat posłano wypowiedź w podobnym tonie.

Pomysł na rozwiązanie konfliktu ma za to inna emerytowana gwiazda tenisa, John McEnroe. "Zostawmy nazwę kortu, a gdy pary jednopłciowe będą mogły już wstępować w związki małżeńskie w Australii, zadzwonię do mojego dobrego przyjaciela, Eltona Johna i poproszę go, by na Margaret Court Arena poprowadził masową ceremonię małżeństw jednopłciowych. Chcę, żeby było jasne: jestem wielkim zwolennikiem równości małżeńskiej. Nie rozumiem dlaczego oni nie mieliby być tak samo nieszczęśliwi jak my".

O ile o aferze świat nie zapomni - kolejne Australian Open może być ciekawe.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
VanZeeland (23) Szczecin 07.06.2017 14:21
Redakcjo, uprzejmie zwracam uwagę: NIE istnieją linie lotnicze "Quantas". Istnieją linie lotnicze "Qantas" - i tak też powinno pisać się nazwę narodowych linii lotniczych Australii.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Legenda tenisa: sprowadzę Eltona Johna, by udzielił ślubów na korcie Martina Navratilova, fot. johnwrightphoto.com, za: www.facebook.com/Martina-Navratilova
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku