logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
0
1

Top 25 przyjaznych nam firm

Wsparcie, akceptacja i kampanie

Dodano: 31.05.2017, Aktualizacja: 02.06.2017

Logo TV – jedna z głównych spółek medialnych LGBT w USA – zrobiło listę 25 najbardziej przyjaznych nam firm na rynku. W czołówce Hilton, Google, Apple. To już druga edycja rankingu. Wśród najbardziej nam sprzyjających firm daje się zobaczyć ich zaangażowanie na rzecz równości małżeńskiej, zaangażowane kampanie reklamowe, polityka socjalna dla pracowników, inkluzyjność i przeciwdziałanie dyskryminacji, reprezentowanie interesów LGBT zarówno wewnątrz firmy, jak i w mediach, specjalne fundusze na rzecz ruchu LGBT i aktywność w mediach społecznościowych.

„Każda z tych firm ma silną politykę inkluzji, różnorodności i równości, które są potrzebne bardziej niż kiedykolwiek” – mówi Pamela Post z Logo TV. Według serwisu podkreśla fakt, że produkty danej firmy, gdy ta znajdzie się na tęczowych rankingach, są częściej przez nas kupowane – aż o 71%. Coroczna lista „Trailblazing Companies” to 25 najbardziej przyjaznych społeczności LGBT firm w Stanach Zjednoczonych. W tym roku przeanalizowano działania 200 firm z „Corporate Equality Index” HRC. 

Oto lista Top 25:

  1. Hilton – lider tegorocznego rankingu. To wyróżnienie nie tylko za ofertę komercyjną skierowaną dla osób LGBT, którzy są obecni w kampaniach reklamowych. Hilton walczy także o równość – między innymi kampanią „Stop Clicking Around”. Hilton stanął po stronie LGBT w walce z homofobicznym i dyskryminacyjnym prawodawstwem w Karolinie Północnej i Georgii. Firma przystąpiła także do stworzyszenia „Business Coalition for the Equality Act”, które gwarantuje bezpieczeństwo i inkluzje w zatrudnieniu, dostępie do przestrzeni publicznej czy edukacji.

  2. Anheuser Busch – marka-matka piwa Stella Artois i Budweiser. Wspiera społeczność LGBT od wielu lat – poprzez działania marketingowe, zaangażowane kampanie reklamowe. Istotne było hasło: „Beer should have labels, not people!”. Anheuser był sponoserm 40 eventów w ramach parad równości w całym kraju.

  3. Marriott International – kolejny hotel na liście. Doceniony za politykę inkluzji, promowanie równości w kampaniach reklamowych i partnerstwo dla wielu organizacji LGBT non profit. Podobnie jak Hilton – uczestniczył w debacie na temat krzywdzącego prawodawstwa w Karolinie Północnej i Georgii.

Tak wygląda pierwsza trójka, a dalej:

  1. Google (w tym działania YouTube’a i Androida)
  2. Apple
  3. Unilever (Ben & Jerry’s, Dove, Axe)
  4. Target
  5. American Express Co.
  6. Macy’s
  7. Campbell

W rankingu nie zabrakło również Pepsico, Nike’a, Nissana, Hallmarka, Intela, Toyoty czy firmy Diageo (Bailey’s, Guinness, Smirnoff czy Bulleit).

Cała lista wraz z omówieniem dostępna tutaj.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
maxoku (31) Radom 03.06.2017 1:56
Google (w tym działania YouTube’a i Androida)
Czy YouTube nie blokował ostatnio treści LGBT?^^

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Top 25 przyjaznych nam firm Fot. https://pridewireless.com/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku