logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
51
0
1

Macron o prawach LGBT i Czeczenii podczas spotkania z Putinem

Francja zachowa "stałą czujność"

Dodano: 30.05.2017, Aktualizacja: 30.05.2017

"Przypomniałem prezydentowi Putinowi jak ważny dla Francji jest szacunek do wszystkich ludzi, wszystkich mniejszości i wszystkich opinii w społeczeństwie" - powiedział na konferencji prasowej z Władimirem Putinem Emmanuel Macron. Prezydent Francji zaznaczył, że w kontekście praw ludzi LGBT, a przede wszystkim - w odniesieniu do sytuacji gejów w Czeczenii - Francja zachowa "stałą czujność". Równocześnie francuskie organizacje LGBT poinformowały, że kraj przyjął pierwszego gejowskiego uchodźcę z Czeczenii.

Do pierwszego spotkania nowego prezydenta Francji, Emmanuela Macrona i prezydenta Rosji, Władimira Putina, doszło na Wersalu. Panowie spotkali się za zamkniętymi drzwiami, zjedli też wspólny obiad. "Żadne wielkie wyzwania nie mogą być dzisiaj rozważane bez dialogu z Rosją" - mówił Macron, który rozmawiał z Putinem m.in. o Ukrainie, sytuacji w Syrii i - prawach LGBT.

"Przypomniałem prezydentowi Putinowi jak ważny dla Francji jest szacunek do wszystkich ludzi, wszystkich mniejszości i wszystkich opinii w społeczeństwie. Podniosłem temat ludzi LGBT w Czeczenii, ale także sytuację NGO w Rosji" - mówił Macron na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu. "W tych tematach wyraźnie zasygnalizowałem prezydentowi Putinowi oczekiwania Francji, zgodziliśmy się na regularne kontakty" - podkreślał prezydent Francji, dodając: "Prezydent Putin zasygnalizował mi, że w sprawie LGBT w Czeczenii podjął kilka inicjatyw, które mają pomóc odkryć prawdę na temat działań lokalnych władz i naprawić ową sytuację. Niezależnie od tego zachowam czujność w tych kwestiach, które są dla nas ważnymi wartościami".


W tym tygodniu Francja przyjęła pierwszego gejowskiego uchodźcę z Czeczenii - poinformowała jedna z największych francuskich organizacji LGBT, SOS Homophobie. Organizacja pomaga także kolejnym osobom, które chcą uciec z Czeczenii. Przypomnijmy, że uchodźców z Czeczenii przyjęła też Litwa.

Buzzfeed News donosi natomiast, że amerykański Departament Stanu odrzucił wnioski czeczeńskich gejów, którzy chcieli uciec do USA.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
witch75 (43) Leeds/Łódź 30.05.2017 20:59
Więcej takich Macronów ( i Biedroniów ) i Europa pójdzie w dobrym kierunku!

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Macron o prawach LGBT i Czeczenii podczas spotkania z Putinem Fot. za: Twitter.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku