logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
53
2
4

Film o rodzicach LGBT na YouTube!

Prezent od KPH na Dzień Matki

Dodano: 25.05.2017, Aktualizacja: 26.05.2017

W Dzień Matki, 26 maja, do sieci trafił film „Moje jest inne” – pierwszy w Polsce dokument opowiadający historie matek i ojców osób LGBT, którzy w niezwykle szczerych rozmowach mówią o rodzicielstwie, miłości do dziecka i homofobii.

Wyprodukowany przez Kampanię Przeciw Homofobii i Unlimited Film Operations film "Moje jest inne" to dokument o rodzicach osób LGBT.  "Udostępniając film w Internecie, liczymy na to, że obejrzy go jak najwięcej matek i ojców. Wsparcie rodziców jest niezwykle ważne dla osób LGBT i może zdziałać cuda" – mówi Katarzyna Remin z KPH.

Tamara dowiaduje się od syna Leszka, że podobają mu się chłopcy. Na studiach pedagogiki uczono ją, że homoseksualność jest chorobą, dlatego tym trudniej jest jej zaakceptować informację o orientacji syna. Rolę mediatora rodzinnego przejmuje drugi syn Sławek. Wielką niespodzianką na wiadomość o homoseksualności Leszka okazuje się reakcja jego dziadka, wojskowego z długoletnim stażem. Ania jest wdową, córka i syn wyprowadzili się na swoje. Sytuacja zmusza ją do samodzielnego zmagania się z lękiem przed odrzuceniem, wątpliwościami czy nie ponosi “winy” za homoseksualną orientację córki oraz obawami o jej przyszłość. Sylwia oglądając film, w którym znalazła się scena miłosna między dwoma kobietami, usłyszała od swej córki “Mamo, ja też jestem lesbijką”. Wówczas nie zareagowała. Potrzebowała dwóch lat, aby powrócić do tej rozmowy. Kończąc opowieść o swojej drodze do akceptacji, Sylwia podkreśla, że najbardziej ją cieszy to, jakie teraz wszystko stałe się zwyczajne, jak ciekawa jest tego, co się w życiu córki jeszcze wydarzy.

Tamara, Anna, Sylwia to jedne z wielu bohaterek i bohaterów filmu „Moje jest inne”, które opowiedziały o tym, co znaczy być rodzicem osoby LGBT w Polsce.

Oglądając dokument „Moje jest inne” w reżyserii Antoniego Pałki słuchamy wielogłosu, z którego wyłania się obraz zagubienia a czasami szoku w chwili, kiedy matka lub ojciec dowiaduje się o homoseksualnej orientacji dziecka.  Z upływem czasu, kosztem ogromnych zmagań całej rodziny zachowania ewoluują. Sposób pojmowania  ulega przewartościowaniu, a cierpienie okazuje się mieć inne źródło niż homoseksualna orientacja dziecka. Tytułowe “Moje jest inne” zostaje opatrzone gorzkim znakiem zapytania. Nasuwa się pytanie, na ile owe procesy odzwierciedlają zmiany w postrzeganiu homoseksualności, jakie dokonują się w polskiej świadomości zbiorowej na przestrzeni ostatnich kilku dekad.

Zachęcamy do obejrzenia filmu!


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
BuBuMonCheri (27) Krk-Kce 28.05.2017 16:17
diverso:
Spoko że film powstał. Szkoda że wyreżyserowany jest jak filmy o narkomanach z lat 90, smutny, szary, jakieś odbicia w szybach blokowisk....


brakuje dubbingu z Tomaszem Knapikiem xD
diverso (30) Poznań 27.05.2017 19:19
Spoko że film powstał. Szkoda że wyreżyserowany jest jak filmy o narkomanach z lat 90, smutny, szary, jakieś odbicia w szybach blokowisk....
deadlyhope (?) 27.05.2017 12:54
Mamuśka dziś do mnie przyjedzie to sobie obejrzymy! :D
anthracite (?) 27.05.2017 8:48
Wypowiedź dziadka - bezcenna! ♥
Linbix (21) Poznań 26.05.2017 14:22
dzisiaj obejrzę :)

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Film o rodzicach LGBT na YouTube! Fot. za: kph.org.pl
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku