logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
33
0
0

Zwyczajne gejowskie życie

Kolejna tęczowa reklama

Dodano: 24.05.2017, Aktualizacja: 25.05.2017

W nowej reklamie islandzkich linii lotniczych, "Icelandair’s", występują Roald i Sigurþórs, para gejowska. Są ze sobą od 19 lat, kilka lat temu wzięli ślub. W spocie widzimy, jak zwiedzają wyspę: oglądają kościół Hallgrímskirkja, a potem – gejzery. Spędzają czas w saunie i podziwiają Laugarvatn Fontana. Twórcy reklamy podkreślają, że chcieli pokazać swoich bohaterów w sposób, w jaki zwykle nie są przedstawiani. Niech żyje różnorodność! I Islandia.

„Jesteśmy zwykłymi facetami w długoletnim związku. I nie mamy już 20 lat” – mówią w wywiadzie dla „Gay Iceland”, gdzie pracuje Roald. I o to w reklamie chodziło – o pokazanie pary zwyczajnych facetów, w średnim wieku.

Jak mówią sami bohaterowie – nie spodziewali się, że zostaną poproszeni o udział w kampanii. Po pierwsze: nie mieli żadnego doświadczenia aktorskiego. Nigdy wcześniej nie stali przed kamerą. Po drugie: ich wizerunek jako pary nie jest popularny w mediach.Jón Skafti Kristjánssonan z „Icelandair’s” mówi, że taki był cel kampanii: pokazać inny obraz gejów. Ma świadomość, że reklama może nie trafić do młodszej części społeczności LGBT, dla której podróże to przede wszystkim zabawa.

Cel był prosty: pokazać parę gejów, którzy podróżują, by zwiedzać i podziwiać, by spokojnie spędzić czas, by odpocząć i się zregenerować. Bo w końcu społeczność gejowska też jest różnorodna.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Zwyczajne gejowskie życie Fot. za: Youtube
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku