logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
11
0
0

Zobacz "Tom of Finland" w Polsce!

Wyjątkowe pokazy podczas Festiwalu Równości

Dodano: 24.05.2017, Aktualizacja: 24.05.2017

Parada Równości już 3 czerwca, a wraz z nią - wielkimi krokami zbliża się Festiwal Równości. Zanim poznamy dokładny program: już wiemy, że 2 czerwca polska premiera długo wyczekiwanego filmu "Tom of Finland"! Zapraszamy także na przedpremierowy pokaz niemieckiego filmu w reżyserii Piotra J. Lewandowskiego "Jonathan". Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem, które poprowadzi Łukasz Maciejewski.

Międzynarodowa premiera "Tom of Finland" odbyła się w lutym, w Polsce film zobaczymy dzięki Tongariro Releasing.

Przypomnijmy, że Tom of Finland, czyli Touko Laaksonen miał ogromny wpływ na homoerotyczną sztukę w XX wieku. Uważa się go za najbardziej wpływowego twórcę grafik pornograficzno-homoerotycznych. Film opowiada o życiu artysty, który po powrocie z II Wojny Światowej pracował w reklamie, ale nocami rozwijał swoją rysunkową pasję. Laaksonen odwiedzał też ważne dla gejowskiej kultury miasta i miejsca, w latach 70. jako już Tom of Finland dał się poznać amerykańskiej publiczności.

Reżyser filmu, Dome Karukoski, ma podobno "autoryzację" zajmującej się pielęgnowaniem pamięci o artyście fundacji jego imienia.

Polska prapremiera: 2 czerwca w Kinotece PKiN! W kinach film będzie można obejrzeć od 24 listopada.WYDARZENIE NA FACEBOOKU

4 czerwca natomiast Tongariro Releasing zaprasza na pokaz filmu "Jonathan" w warszawskim Kinie Luna. Projekcji towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem, Piotrem J. Lewandowskim, które poprowadzi Łukasz Maciejewski. 

23-letni Jonathan od dawna opiekuje się chorym ojcem i prowadzi rodzinne gospodarstwo. Ciężki stan ojca i napięte relacje między domownikami sprawiają, że atmosfera nie jest najlepsza. Jonathan przypuszcza, że ma to jakiś związek z jego matką, która zmarła, kiedy był jeszcze dzieckiem. Jednak na próżno próbuje się o niej czegoś dowiedzieć. Kiedy stan skłóconego z rodziną ojca się pogarsza, niespodziewanie w domu pojawia się jego przyjaciel z młodości, który chce się nim zaopiekować. Jonathan nie chce się na to zgodzić, ale z czasem wyczuwa, że może on być kluczem do wyjaśnienia rodzinnej tajemnicy.Kinowa premiera w Polsce: 23 czerwca.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku